lizelle-de-wit-49679

10 baisas grāmatas, kuras ir vērts izlasīt, tuvojoties Visu svēto dienai!


Lielisks laika pavadīšanas veids, gaidot Helovīnu. Piedāvājam jums 10 grāmatu sarakstu, kuras liks jums šos svētkus gaidīt vēl vairāk!


Brems Stokers, “Drakula” 

Pēc autora dēla vārdiem, asinskārie tēli sapņos esot apmeklējuši viņa tēvu. Sākot no 19.gs beigām šis stāsts ir viens no pašiem baisākajiem un noslēpumainākajiem. Galvenais varonis dodas uz Drakulas pili, kur iekļūst lamatās, kuras sagatavojuši vampīri.

drakula

“Neprāta grēdas” (Hovards Filipss Lavkrafts)

Šī grāmata tiek uzskatīta par galveno Khultu mītu sērijā. Romāna galvenais varonis dodas ekspedīcijā uz Antarktīdu, bet viņus nogalina kāds, kurš jau nesis haosu un nāvi vairākās senās tautās.

lovecraft-ezine-issue-14-cover-by-galen-dara-text-by-leslie-herzfeld

“Dzīvnieku kapiņi” (Stīvens Kings)

Šajā topā var iekļaut jebkuru Kinga grāmatu. Dzīvnieku kapiņi ir ļoti baiss stāsts par augšāmcelšanos un tā sekām.

959636fa947e38c70826ee3116fabfb6b9024fa7

“Frankenšteins jeb mūsdienu Prometejs” (Mērija Šellija)

Gandrīz 200 gadus vecs romāns, kas uzskatāms par zinātniskās fantastikas žanra pamatlicēju. Tas ir stāsts par Dr. Frankenšteinu, kurš augšāmceļ mironi. Grāmata par kroplību, ar ko nav iespējams samierināties.

51qYXGG+fyL (1)

“Melnais kaķis” (Edgars Alans Po)

Cilvēks ir briesmīgs radījums un jo īpaši briesmīgs ir tas, kurš ir spējīgs uz slepkavību. Stāsts par vislielāko ļaunumu, kas slēpjas parastā cilvēkā, kurš nav spējīgs to kontrolēt.

51LCeyCbu1L

“Doktora Džekila un Mistera Haida noslēpumainais stāsts” (Roberts Lūiss Stīvensons)

Kā tas ir – satikt īstu dēmonu? Šajā stāstā jūs tiksiet iepazīstināti ar misteru Haidu –vispretīgāko cilvēku (vai viņš tiešām ir cilvēks?). Patiešām baisa liecība par pilnīgu nespēju kontrolēt savu saprātu.

MV5BZjk0NjQ1NDctYWM0Ni00YmFhLWEyNTEtYzFkMmVmZjg4MDBiL2ltYWdlL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNzc5MjA3OA@@._V1_UY1200_CR80,0,630,1200_AL_

“Šausmas” (Dens Simons)

Biedējošs stāsts par grūtībām, ar kurām nācās sastapties jūrniekiem 1845.gadā. Bads un aukstums vairs nešķiet tik baiss, kad viņi satiek mežonīgu balto lāci, kurš alkst viņu nāves. Baisāku šo stāstu padara tas, ka tā pamatā ir reāli notikumi.

3974

“Spoku māja” (Šērlija Džeksone)

Stāsts par kādu mistisku māju, kas piepildīta ar tās iedzīvotāju bailēm. Doktors Montegjū, kas ir pieradis pie dažādām pārpausaulīgām šausmām, mēģina tikt galā gar šī vecā nama skeletiem.

ghosts-6

“Jātnieks bez galvas” (Vašingtons Ērvings)

Pēc tam, kad Ikebods Kreins savā ceļā satiek Jātnieku bez galvas, neviens vairs nespēs viņu atrast. Mistera Kreina galvenais sāncensis mīlas lietās mēģina radīt iespaidu, ka zina, kas noticis ar viņa konkurentu.

sleepy-hollow-2

“Helovīna koks” (Rejs Bredberijs)

Šis romāns ir pierādījums tam, ka ir svarīgi zināt, ko vilkt Helovīna naktī. Kā izvērtīsies varoņu ceļojums? Vai viņi atgriezīsies?

443


Aleksandra Zavišjus