aminata12385

10 domas: Aminata Savadogo


Vien salīdzinoši īsā laikā dziedātāja Aminata Savadogo, jeb vienkārši Aminata, ir kļuvusi par vienu no redzamākajām Latvijas mūziķēm – sākot ar uzvaru „Jaunajā talantu fabrikā” un konkursā „Ghetto Faktors”, beidzot ar fantastiskiem panākumiem Eirovīzijas dziesmu konkursā. Un nu klajā nācis dziedātājas jaunais albums – „Red Moon”. Tam par godu žurnāls YOUNG.LV ar tik populāro mūziķi parunāja par…


1. Par jaunāko mūziku

Jaunākais albums tapa sadarbībā ar trīs producentiem – Kasparu Ansonu, Makree un Aleksandru Volku. Manuprāt, šis albums ir vienkāršāks un cilvēkiem saprotamāks, un arī pati tajā esmu tuvāka cilvēkiem un atklātāka, vienkāršāk saprotamāka. Visas, tātad, arī šīs mūzikas rakstīšana, protams, notiek tikai caur mani un viss, kas notiek apkārt, iziet man cauri un rezultējas mūzikā.Attēlu rezultāti vaicājumam “red moon aminata”

2. Par “Red Moon” koncertu

Pēc koncerta sajūtas ir ļoti labas. Pirmkārt, ir piepildījies viens no maniem sapņiem. Atsauksmes saņēmu ļoti labas, tie kas, bija ieradušies, saka, ka ir paticis un tie cilvēki, kas nebija koncertā, raksta, ka nožēlo, ka nav bijuši. Arī priecē komandas darbs, kas bija ar mūziķiem, tehniķiem, dejotājiem, pārējo komandu, bija tāda saskaņa, ka ir vēlme turpināt strādāt, uzstāties vēl un attīstīties.

3. Par tālākajiem plāniem un sadarbību

Šobrīd es atgriezīšos Krievijā, lai piedalītos konkursā “Golos”, tāpēc par nākotni spriest grūti, bet “Red Moon” ideja nepaliks tikai vienā koncertā, mēs to rādīsim arī vēl citur. Koncertā arī bija sadarbība ar grupu Dagamba, viņi bija kā viesi un nākotnē turēsimies arī pie šīs sadarbības. Tādu mūziķu, ar kuriem ir sapnis kādreiz karjeras laikā sadarboties, ir daudz, varētu pat teikt, ka ar visiem, kas tagad ir topos, ar visiem, kas sasnieguši vairāk. Visu laiku lielākais elks man ir Beyonce – viņu kādudien satikt un parunāties būtu tāds mans nepiepildāmais sapnis. Ir daudz tādu mūziķu. Starp Latvijas mūziķiem man arī patīk daudz kas, es gribētu sadarboties ar, piemēram, Triānas parku un Agnesi Rakovsku, Donu, Musiqq, Prāta vētru, ir daudzi tādu mākslinieku. Konkrētu plānu vēl nav, bet ja jautā, tad šie.

4. Par hitu radīšanu

Hitu radīšana man, protams, ka ir svarīga, esmu ne tikai dziedātāja, bet arī komponiste un es gribētu radīt dziesmas, kas būtu hiti. Tieši to es tagad mācos darīt, protams, man vēl ir jāmācās daudz, bet savā ziņā man tas ir interesanti. Nav tā, ka es gribu sacensties, bet es tiešām gribu izbaudīt to visu, kas notiek, tas rada tādu patīkamu stresu par to, kas sanāks. Vispār Latvijā ir ļoti labi, ļoti talantīgi mūziķi un tādu ir daudz. Es domāju, ka latviešu mūzikā kvalitāte noteikti tikai ceļas, man, piemēram ļoti patīk mūzika, ko rada grupa “Triānas parks”.

5. Par dzīvi pēc Eirovīzijas

Dažreiz, protams, ir tā, ka “Love Injected” mazliet sāk apnikt un jau šķiet, vai nav mazliet par daudz ar to dziesmu, jo, kā nekā, man ir arī citas dziesmas. Bet nu, šo dziesmu es vienalga mīlu un esmu pateicīga, ka tā man ir atnākusi un tās dēļ esmu daudz ko sasniegusi. Tagad, kad, es vairs šajā konkursā nepiedalos, manai turpmākajai darbībai ir citi mērķi, varu turpināt izaugsmi citādi.

6. Par eksperimentiem

Mēs ar producentiem kopā cenšamies izdomāt jaunas metodes, piemēram, pēdējā albumā mēs vairāk centāmies izmantot balsi kā instrumentu, tas vienkārši vairāk no manas puses iedod tādu kā aranžiju, nevis kā tikai dziedot. Mēģinu arī visādas interesantas skaņas iegūt ar tieši dziedāšanu, bet imitējot instrumentus. Vispār šis albums šajā ziņā ir daudz interesantāks un eksperimentālāks.

7. Par Ghetto Family

Man liekas, ka tas, ko Ghetto kustība dara, ir ļoti nozīmīgi Latvijai, jo tādā veidā viņi audzina jauno paaudzi gan ar sporta turnīriem, gan ar talantu konkursu “Ghetto faktors”. Man tas patīk un tas ir īpaši lietderīgi un svarīgi bērniem – iespēja nodarboties ar sportu un mūziku tādā vidē, kas ir pasniegta ļoti stilīgi, ka jauniešus tas piesaista un viņiem šī aktualitāte, manuprāt, ir ļoti svarīga. Visticamāk, bieži ir tā, ka jauniešiem tādi pasākumi liekas garlaicīgi un viņi parasti uz tādiem negrib iet, bet Ghetto ir pasniegts tā, ka bērniem ļoti patīk un tādā ziņā – ļoti veiksmīgi. Pati arī, protams, sportoju, eju uz sporta zāli, piedalījos arī Sieviešu skrējienā, ja tas skaitās.

8. Par dzīvi ārpus mūzikas

Visiem ir priekšstats, ka mūzika ir kas vienkāršs un parasti ir kā hobijs, bet īstenībā tas ir darbs, smags darbs, tajā jāiegulda daudz laika un enerģijas, kā tas ir arī ar mani. Es tagad arī iestājos universitātē jau otro reizi, bet saprotu, ka es vienkārši nevaru pavilkt to visu – mācības kopā ar mūziku. Tas ir mans darbs un tam ir jāvelta daudz laika. Citreiz ir tā, ka tu tiešām strādā no rīta līdz naktij, turklāt viss notiek ļoti strauji, neko daudz ārpus tā nemaz nav iespējams darīt.

9. Par Latviju

Mana mīļākā Latvijas pilsēta noteikti ir Rīga, jo es šeit esmu piedzimusi un uzaugusi. Man patīk būt arī pie jūras, pludmalē, tā man ir vieta, kur varu atbrīvot savu prātu, atsvaidzināt visu. Jūra man patīk visur, gan Rīgā, gan citur. Rīgā vispār man patīk centrs, Vecrīga, staigāt ar kājām, patīk šeit dzīvot, jūtos labi un komfortabli. Bet, protams, man patīk arī Bolderāja – vieta, kur esmu uzaugusi un arī nodzīvojusi ilgus gadus. Kad braucu apciemot vecākus, man tur arī patīk būt. Man ļoti patīk arī ceļot, to es gribētu darīt daudz vairāk. Vietās pasaulē, kuras es varētu saukt par mīļākajām, es laikam vēl neesmu bijusi, bet gribētos aizbraukt uz kādām siltajām zemēm, pie jūras, pat ne Eiropā, bet doties vispār kaut kur tālu prom un nozust no ikdienas.

10. Par jauniešiem

Jauniešiem un skolēniem, kuri vēl ir sava ceļa meklējumos, es noteikti ieteiktu nebaidīties no saviem hobijiem, jo tie var izvērsties par profesiju. Manuprāt, vispār ir ļoti svarīgi, ka bērns, mācoties skolā, dara kaut ko arī ārpus tās – iet uz kādu pulciņu, dejo, dzied, spēlē šahu vai dara vēl kaut ko – tas ir ļoti svarīgi un, jo ātrāk bērns saprot, kas viņam patīk un padodas, jo ātrāk spēj izvēlēties profesiju un kļūt par laimīgu cilvēku. Pieaugušo dzīvē darbā mēs pavadām lielāko daļu sava laika, tāpēc katram vajadzētu darīt to, kas patīk, nevis tērēt laiku lietām, kas nesaista.