evan-kirby-101570-1050×700

10 dzīves mācības, kuras mēs saņemam pārāk vēlu


Nenāktu par sliktu dabūt kādu gudrības devu uzreiz, tiklīdz piedzimstam. Bet nē, dzīve ir viltīga, neparedzama un visas savas mācības tā mums dod pēc savas iegribas. Dažas pat ar novēlošanos. YOUNG.LV piedāvā jums sarakstu ar 10 svarīgām dzīves mācībām, kuras mēs varētu palaist garām, tomēr vēl nav par vēlu tās apzināties.


1. Veselība vienmēr ir pirmajā vietā.

Mūsdienu dzīves ritmā, ar visām tās saistībām, mēs absolūti aizmirstam sekot līdzi savam veselības stāvoklim. Nepievēršot uzmanību pašsajūtai, mēs darām pāri savam organismam, par ko pēcāk nožēlojam, kad iespēja ko mainīt ir pazaudēta uz visiem laikiem.

Photo by Jamie Street on Unsplash

2. Meklēt absolūtu laimi – bezjēdzīgi.

Dzīve ļoti atgādina zebru – tā pilnīgi un galīgi sastāv no baltām un melnām strīpām. Pats galvenais ir nebaidīties iziet aiz kādas strīpas rāmjiem. Kad aiz melnas strīpas atkal nāk melnā, grūti noticēt, ka tas kādreiz beigsies. Ar pārliecību mēs varam sacīt – absolūtas laimes nav. Taču lielāko dzīves daļu mēs turpinām brāzties pakaļ ilūzijām, tērējot savu laiku un spēkus veltīgi.

Photo by Lesly Juarez on Unsplash

3. Gandrīz visu var labot.

Mēs varam domāt, ka notika kaut kas nelabojams, taču, visticamāk, tas tā nav. Kad izmisuma sāpes rimstas, klāt emocijām pieslēdzas prāts, un jūs saprotat, ko ir iespējams darīt, lai labotu radušos situāciju. Kamēr dzīve turpinās, mums ir par ko domāt.

Photo by Ariel Lustre on Unsplash

4. Ir vērts būt pacietīgam.

Esiet pacietīgi pret savu dzīvi, un neapstājaties pie sasniegtā. Vienmēr ir iemesls tiekties pēc kaut kā labāka, ja pat apstākļi, cilvēki un dzīve ir pret. Pats galvenais ir saprast to, un neapstāties grūtību priekšā.

Photo by Tyler Milligan on Unsplash

5. Dzīve ir trausla.

Cilvēks ir apbrīnojami izturīga būtne, pie tam, neticami trausla. Apzinoties šo faktu, cilvēks ir spiests cienīt dzīvi tieši šajā momentā, un tieši tagad būt pateicīgam par to, kas viņam pieder.

Photo by Zavate Maria on Unsplash

6. Jāprot apstāties.

Dzīve nestāv uz vietas: mēs mostamies, ēdam, strādājam, mīlam, mežonīgā ātrumā atpūšamies. Ja mēs spētu laicīgi apstāties un būtu nedaudz vērīgāki pret dzīves sīkumiem, tad gūtu no dzīves daudz vairāk. Ļaujiet katram momentam būt pilnvērtīgam un īpašam.

Photo by Oluwakemi Solaja on Unsplash

7. Pieredze nemēdz būt lieka.

Ļoti grūti noticēt tam, taču katra kļūda mūsu dzīvē, jebkura neveiksme – tā ir laba pieredze, ja pat arī nepatīkama. Dzīvē tā dod mums spēcīgu raksturu, izturību un gatavību praktiski jebkādām dzīves situācijām. Izgāšanās dzīvē ir tikpat svarīgas, cik panākumi.

Photo by Bing Han on Unsplash

8. Mīlēt sevi – tas nav egoisms.

Ja jūs mīlat sevi, tas nenozīmē, ka visu darāt, kā jūs vēlaties. Tā ir sevis zināšana un pieņemšana, kas neliedz jums vēlēties kļūt labākam. Neaizvainojiet sevi, mīliet un mēģiniet pats sev kļūt par draugu, ieklausoties un cienot savas iekšējās vajadzības.

Photo by Evan Kirby on Unsplash

9. Plāns “B” – tas ir labi.

Dzīvot tikai ar emocijām – ne visai pareiza izvēle. Meklējiet balansu, vienmēr turiet prātā rezerves plānu, tam gadījumam, ja dzīvē kaut kas sāk izvērsties ne tā, kā jūs bijāt plānojuši.

Photo by Quentin Dr on Unsplash

10. Laika ir ļoti maz.

15 gados šķiet, ka vēl visa dzīve ir priekšā, 25 – visu vēl var paspēt, taču 60 gados tiek saprasts, ka dzīve tomēr ir gaužām īsa. Taču jo ātrāk jūs to sapratīsiet, jo vairāk dzīvē uzspēsiet paveikt.

Photo by Agê Barros on Unsplash


Marine Hačaturjana