1458716740_science_of_sleep_by_severinearend

10 fakti par populārākajiem murgiem


Miegs ir visskaistākais smagas dienas noslēgums. Tieši miegā cilvēks pilnībā atslābinās, bet viņa organisms gatavojas jaunai dienai. Taču bieži naktsmieru sabojā murgi – biedējoša rakstura sapņi, un, kā likums, mēs tos atceramies vēl ilgi. Jāatzīmē, ka sapņi ir bezapziņas rotaļa. Portāls YOUNG.LV ir sagatavojis 10 interesantus faktus par murgiem, kā arī cenšas paskaidrot no nozīmi.


1. Slimības, nelaimes un citas situācijas, kas saistītas ar veselību

Šādus sapņus cilvēks redz, kad baidās no kaut kā jauna, kas drīzumā notiks viņa dzīvē. Tāpat šāda veida sapņiem ir arī tieša nozīme – bailes no kādas slimības vai bailes, ka viss ieplānotais nenoritēs, kā gribēts.

Dog GIF - Find & Share on GIPHY

2. Krišana vai miesas brūces

Šādi sapņi varētu norādīt uz bailēm no citiem cilvēkiem. Visticamāk, tās varētu būt bailes no apkārtējo kritikas, jo šīs bailes neiederas apkārtējā vidē. Reizēm šie murgi varētu norādīt uz bailēm no reālas vardarbības.

Animals GIF - Find & Share on GIPHY

3. Problēmas ar automobiļiem vai citiem pārvietošanās līdzekļiem

Šāda tipa sapņi var nozīmēt spēku trūkumu, lai virzītos uz priekšu, zudušu interesi pret savu dzīvi, kontroles zaudēšanu kādā dzīves situācijā. Bet bieži mašīna simbolizē spēju dzīvē sasniegt kaut ko jaunu.

Taco Bell GIF - Find & Share on GIPHY

4. Slīkšana

Šāda rakstura sapņi varētu norādīt uz to, ka jūtaties nomākts vai apzināties, ka esat kādā lietā ieguldījuši daudz spēka, bet no tā neesat guvuši gaidīto. Precīzai sapņa skaidrošanai nepieciešams zināt visas tā nianses. Pievērsiet uzmanību ūdenim – kāds tas ir – duļķains vai kristāldzidrs?

Baby GIF - Find & Share on GIPHY

5. Krišana

Krišanu sapnī nav pieņemts uzskatīt par murgu. Jo pastāv tāds jēdziens kā “hipnagogijas stāvoklis”, tā saucamais periods starp nomodu un miegu. Tāpat sapņi, kuros cilvēks krīt, var vēstīt par bailēm no augstuma, bailēm zaudēt kontroli pār kādu situāciju.

Cat GIF - Find & Share on GIPHY

6. Zobu izkrišana

Ja cilvēkam sapnī izkrīt zobi, tas vēsta par to, ka reālajā dzīvē viņš netiek galā ar uzdotajiem pienākumiem vai arī saprot, ka dzīve, kuru cilvēks sev būvē, nav vēlamajā gultnē.

Cheezburger GIF - Find & Share on GIPHY

7. Apmaldīšanās

Šos sapņus var redzēt jebkurā vecumā, tie ir jo īpaši bailīgi bērniem un tie vēsta par burtiskām bērna bailēm palikt vienam, neatrast ceļu mājup. Kad šādus sapņus redz pieaugušie, tas nozīmē, ka cilvēks nesaprot, kurā virzienā viņam doties tālāk un kādu lēmumu pieņemt.

Originals GIF - Find & Share on GIPHY

8. Izgāšanās vai neveiksme eksāmenā

Šāda tipa sapņus samērā bieži redz jaunieši – pastāvīgi kontroldarbi, pārbaudes un eksāmeni skolā, pārdzīvojumi par to rezultātiem – tas viss vēsta par cilvēka emocionālo stāvokli un šīs sekas atspoguļojas sapņos.

Music GIF - Find & Share on GIPHY

9. Kails publiskā vietā

Šādi sapņi vēsta par nedrošības un neaizsargātības sajūtu. Cilvēks baidās, ka viņa noslēpumi kļūs zināmi visiem, ka viņš netiks galā ar dotajiem uzdevumiem un ieplānotajām lietām vai vienkārši nespēj attaisnot ieguldītās cerības.

Dog GIF - Find & Share on GIPHY

10. Sekošana vai pakaļdzīšanās

Visbiežāk šāda tipa sapņi nozīmē, ka cilvēks jūtas nomākts, jo viņu ir panācis tas, no kā viņš tik ļoti ir izvairījies. Bailes darīt to, nepieciešamas un svarīgas lietas.

Meme GIF - Find & Share on GIPHY

Marine Hačaturjana