fon

10 izplatīti mīti par ārzemju valodu apguvi


Apgūt jaunu valodu nekad nav par vēlu, un mūsdienās, ar visām aplikācijām un kursiem, šo procesu var manāmi paātrināt. YOUNG.LV apkopoja 10 izplatītus mītus par valodu apguvi, ar kuriem noteikti ir saskāries ikkatrs, kurš ir pašmācības ceļā mēģinājis mācīties kādu valodu.


Mīts 1. Ārzemju valodā var sākt sarunāties jau pirmajā dienā

Nevar. Un pat otrajā dienā ne. Divu dienu laikā mēs varam gūt kopēju priekšstatu par valodu, tās struktūru, darbības principiem, kā arī saprast, kā tā ir jāmācās. Taču sākt runāt, un, vēl jo vairāk, apgūt – noteikti ne. Pat ja jūs izmantosiet inovatīvas metodes, 25.kadru vai arī jūsu pasniedzējs ir burvis.

Mīts 2. Var iemācīties domāt ārzemju valodā

Diemžēl mūsdienās tas ir ne vairāk kā komerciāls gājiens, kuram nav nekāda sakara ar apmācību procesu. Mēs domājam ne ar vārdiem, mūsu domas ir abstraktas. Taču iemācīties formulēt savas domas, ņemot vērā ārzemju valodu, ir iespējams. Jums vien nepieciešams pārveidot teikumus savā dzimtajā valodā uz ārzemju valodu, pēc tam – tulkojiet.

Мīts 3. Ārzemju valodu var apgūt līdz galam

Jau no bērnības mēs izmantojam dzimto valodu, bet nevaram būt līdz galam pārliecināti, ka zinām to līdz galam. Nevienam nav zināms, kas ir tas “gals”, kad mēs varam sacīt sev “stop” un pilnā mērā apgalvot, ka esam apguvuši valodu. Un pat dzimtajā valodā mums nav absolūtu zināšanu, mēs nepārzinām orfogrāfiju uz visiem 100%, un bieži vien nemaz nemanām, kad pieļaujam kļūdas sarunas laikā.

Мīts 4. Ārzemju valodu var apgūt pašmācības ceļā

Ja mūsu valodu krājkasē jau ir kaut kas ielikts, tad apgūt vēl citu ārzemju valodu būs iespējams. Bet, ja tā ir pirmā ārzemju valoda, ko vēlaties apgūt, un jūs tikai sākat savu ceļu, paveikt to bez palīdzības praktiski nav iespējams. Pasniedzējs palīdzēs paātrināt mācību procesu, izvēlēties materiālu un veidu, kā ar to strādāt, kā arī, ņemot vērā jūsu dotības, viņš vai viņa var piemeklēt noslogotības līmeni, lai jūs varētu apgūt valodu pakāpeniski. Nākotnē jūs varēsiet izmantot iegūtās prasmes un apgūt valodu patstāvīgi.

Mīts 5. Apgūt valodu ir iespējams, tikai izmantojot aplikācijas un programmas

Nav tādas aplikācijas, kas varēs aizvietot jums pilnvērtīgas nodarbības ar pasniedzēju. Tieši nodarbības palīdzēs jums iemācīties pareizu izrunu un valodas sapratni. Pasniedzējs varēs norādīt uz kļūdām, kā arī novērtēt jūsu valodas līmeni. Nav vērts atteikties no aplikācijām, daudzas no tām ir izveidotas ļoti pareizi, un to izmantošana palīdzēs jums papildināt vārdu krājumu, kā arī trenēties gramatisko uzdevumu izpildē.

Mīts 6. Mācīties valodas nav dots katram

Cilvēka smadzenes strādā tā, ka var apgūt gandrīz jebko. Pats galvenais – pareizi izvēlēties resursus, mācību metodes un pasniedzēju, un nepadoties ceļā uz savu mērķi, tāpēc ka apmācību process katram cilvēkam ir individuāls.

Mīts 7. Viss ir atkarīgs tikai no pasniedzēja

No pasniedzēja daudz kas ir atkarīgs, bet ne viss. Pareizi izvēlēts pasniedzējs – 50% no veiksmes – kalpos jums kā papildus motivācija un piemērs. Bet diemžēl tas negarantē rezultātu. Neaizmirstiet par atlikušajiem 50% – tā ir jūsu atbildība un rūpīgums.

Mīts 8. Viss ir atkarīgs tikai no mācekļa

Atgriežoties pie iepriekšējā punkta, kļūst skaidrs, ka atbildība par veiksmīgu rezultātu tiek dalīta starp pasniedzēju un mācekli. Māceklis ir atbildīgs par nodarbību apmeklēšanu, pārtraukumu neesamību mācību procesā, patstāvīgu darbu un aktivitāti.

Mīts 9. Mācīties valodu jau ir par vēlu

Nekad nevar būt par vēlu. Un, ja pat nav redzamu iemeslu, taču jums ir liela vēlme mācīties – nebaidaties un sāciet mācīties. Tas, ka jūs mācāties valodu, nenozīmē, ka jums tā obligāti pēcāk ir jāizmanto. Mācieties kaut vai baudas dēļ, kā arī valodu apguve – lielisks treniņš smadzenēm.

Mīts 10. Mācīties valodu vēl ir par agru

Valodu apguve manāmi papildina vārdu krājumu dzimtajā valodā, kā arī attīsta loģisko domāšanu. Nav nepieciešamības baidīties, ka jūsu dzimtā valoda cietīs no tā, un mācieties bez lieka fanātisma. Domājiet par perspektīvām un sekojiet līdzi zināšanām.


Mācīties kaut ko jaunu ir ne tikai aizraujoši, bet arī palīdz uzlabot atmiņu un loģisko domāšanu. Tāpēc sāciet to tūlīt pat!

 

Autors: Marine Hačaturjana

Avots: https://lifehacker.ru/2017/12/15/10-mifov-ob-anglijskom/