10 filmas

10 labākās ārzemju filmas par pusaudžiem


Pusaudžu vecums – visai sarežģīts posms katra cilvēka dzīvē. Tieši šajā laikā bērniem ir nepieciešami labi piemēri, un, kas ir vissvarīgāk, viņiem ir nepieciešama sapratne.


YOUNG.LV apvienoja 10 labākās ārzemju filmas pusaudžiem vienuviet un piedāvā jums ar tām iepazīties.

1. Ferris Bueller’s Day Off (1986)

Ferris ir visparastākās amerikāņu skolas izlaiduma gada skolnieks. Lai atpūstos pirms eksāmeniem, Ferris, simulējot slimību, izdomā ar draugiem doties ceļojumā uz Čikāgu. Ceļā viņus gaida neticami piedzīvojumi, un viņi uzzinās daudz kā jauna, ko noteikti nekad neuzzinātu, sēžot skolas solā.

2. Submarine (2010)

Šī filma ir filmēta pēc Džo Dantorna romāna. Olivers Teits – nemanāms un noslēgts pusaudzis. Un viņam ir divi mērķi. Pirmkārt, viņš vēlas līdz savai 16.dzimšanas dienai zaudēt nevainību. Un, otrkārt, vēlas izglābt savu ģimeni, pārdzīvojot, ka vecāki varētu izšķirties.

3. American Beauty (1999)

Lesters Bernems pārdzīvo pusmūža krīzi. Viņu tracina itin viss: ģimene, sieva, darbs. Izmisums mijas ar cerību, kad viņš iepazīst savas meitas klasesbiedreni. Lesters, būdams iemīlējies, nomaina darba vietu, nodarbojas ar sportu un jūt enerģijas lādiņu. Tomēr cik ilgi turpināsies viņa laime?

4. Boyhood (2014)

Ričarda Linkleitera filma pavēsta skatītājiem stāstu par puiša Meisona augšanu. Stāsts tiek veidots no nelielām epizodēm. 12 gadu garumā skatītāji var vērot Meisona rakstura parādīšanos un viņa savstarpējās attiecības ar vecākiem.

5. Kids (1995)

Filmas varoņi – “ielas bērni”, kuriem ir amorāls dzīvesveids. Viss 90.-to gadu ārprāts ir apkopots vienuviet: lamuvārdi, vardarbība, narkotikas. Taču katram pusaudzim tiks dota iespēja izmainīt savu dzīvi – pavērst to uz labo pusi.

6. Dazed And Confused (1994)

Jūsu uzmanībai tiek piedāvāts pēdējais zvans amerikāņu stilā. Galvenie filmas varoņi ir vecāko klašu skolnieki, kuri plāno noorganizēt grandiozu ballīti, lai uz visiem laikiem atcerētos savas pēdējās bērnības dienas.

7. Superbad (2007)

Trīs draugi steidzas uz ballīti, kura tika organizēta, lai pateiktu ardievas nevainībai. Taču ceļā uz svēto mērķi draugiem nāksies sastapties ar daudzām grūtībām, piemēram, viltot dokumentus un mukt prom no policijas.

8. The Breakfast Club (1985)

Pieci skolnieki tiek sodīti par sliktu uzvedību. Viņi ir dažādu grupu pārstāvji: viszinis, sportists, princese, sliktais un dīvaine. Viņu sods – uzrakstīt domrakstu ar tematu “Kā jūs sevi iedomājaties?”. Iepazīstot viens otru tuvāk, pusaudži sāk saprast, ka katrs no viņiem ir personība – daudzpusīga un pat interesanta.

9. La Haine (1995)

Melnbalta filma parāda visu traģisko Parīzes dzīvi. Filmā trīs draugi izlemj atriebties policistiem, kuri arestēja un piekāva viņu kopējo, arābu izcelsmes, draugu.

10. Donnie Darko (2001)

Donijs Darko ir problemātisks bērns, kuru no pašas bērnības apmeklēja dīvainas vīzijas. Pēc nelaimes gadījuma, kurš gandrīz atņēma viņam dzīvību, puisis iegūst paranormālas spējas. Jaunais varonis uzzina par tuvojošos pasaules galu, taču viņam būs sarežģīti par to pārliecināt apkārtējos.


Un kura filma, jūsuprāt, ir obligāti jānoskatās katram pusaudzim?

 

Autors – Jūlija Samuseva

Avots – http://www.esquire.com/uk/culture/film/news/a10465/10-best-coming-of-age-films-about-being-a-teenager/