pexels-photo-267885

10 padomi tiem, kuri uzsāk pieaugušo dzīvi


Vasara ir izlaidumu, iestāšanās un patstāvīgas dzīves laiks. Kā tikt galā ar straujajām pārmaiņām, ko darīt un kā uzvesties jaunajā “statusā”? YOUNG.LV ir sagatavojis 10 padomu tiem, kuri tikko ir pārkāpuši pāri bērnības slieksnim un uzsāk pieaugušo dzīvi!


1. Vispirms atslābinies, nesaspringsti, jo tam iet cauri ikviens. Pirmā apzinātā profesijas izvēle, pirmais darbs. Tie visi ir ļoti svarīgi lēmumi, un tavā ceļā šādu lēmumu būs vēl ļoti daudz.

jhkl

2. Neaizmirsti par vaļaspriekiem un hobijiem. Nevajag atteikties no ierastajiem vaļaspriekiem un hobijiem, ir vērts ar tiem nodarboties arī tālāk. Nebaidies veltīt laiku sev. Sports ir viens no labākajiem pašattīstības līdzekļiem, tas uzlabo garastāvokli un dod iespēju atbrīvoties no stresa.

vbjk

3. Nesatraucies, ja kaut kas nenotiek tā, ka esi izplānojis. Dzīve ir ļoti līdzīga ceļam, reizēm tas ir gluds, bet reizēm ceļā sastopamas bedres, pār kurām ikviens no mums var aizķerties un paklupt. Kļūdas, kuras tu pieļauj sava ceļa laikā, ir lieliska mācība, pateicoties kurām tu sapratīsi un apzināsies, kā jārīkojas pareizi.

bnm,

4. Pārbaudi sevi un savas iespēju robežas. Atrodi sev jaunu vaļasprieku, ar ko nekad nebūtu domājis nodarboties. Variantu ir ļoti daudz – pusslodzes darbs, sports, teātris, žurnālistikas kursi. Izej no savas komforta zonas un centies atklāt sev šo pasauli, pat tad, ja tu esi izvēlējies čaklā studenta ceļu, izmēģini savus spēkus pat tad, ja saproti, ka kāda nodarbošanās nav domāta tev – vienmēr ir iespējams mainīt savu hobiju.

vjnhmkml

5. Mācies valodas. Pat tad, ja tev šķiet, ka tava topošā profesija nekā nav saistīta ar valodu apguvi, aizdomājies, vai kaut kur un kaut kad tev tomēr varētu noderēt šī interesantā prasme. Turklāt valodu apguve uzlabo atmiņu un domāšanu, kā arī palīdz novērst domas no citām lietām.

hgbjnkml

6. Neaizmirsti par grāmatu lasīšanu un citu literatūru, jo lasīšana ir ceļš uz sevis attīstīšanu, pateicoties vienkāršai lasīšanai var pavisam vienkārši uzlabot savu vārdu krājumu, atrast ļoti daudz tematu, kurus apspriest ar draugiem, vai vienkārši uzzināt kaut ko jaunu par sevi.

ghbjnkml

7. Neatsaki palīdzību radiniekiem un tuviniekiem. Pieaugušo dzīve nepavisam nenozīmē atteikšanos no ģimenes, bet tā piešķir noteiktus pienākumus un atbildību, bet reizēm ir vērts uzticēties vecāku cilvēku pieredzei vai vecākiem, kuri tev spēs dot padomu vai nedaudz ievirzīt tavas domas, lai tavā grūtajā dzīves ceļā tev viss padotos vieglāk.

mnjhbuih

8. Neaizmirsti par saviem pienākumiem. Jā, jāatgriežas arī pie tiem. Pieaugušo dzīve dod noteiktas saistības un pienākumus, jo īpaši tie attiecas uz mācībām vai darbu. Ir ļoti svarīgi novērtēt savas iespējas, izklaides ir ļoti laba lieta, bet neaizmirsti pareizi saplānot savu laiku.

2fghjkijbgtyrd

9. Nebaidies no jauniem paziņām. Ja esi mainījis savu ierasto vidi – mācību iestādi, darbu, nepārdzīvo – tas ir tikai iemesls iegūt jaunus draugus. Protams, nevajag aizmirst par vecajiem draugiem, kuri tev ir palikuši vēl no skolas laikiem, bet saproti, ka jauni paziņas nekad nevienam nav nākuši par ļaunu.

fghjbnkm

10. Nezaudē pārliecību saviem spēkiem. Katra jauna diena dod cilvēkam iespēju apliecināt sevi un, kā jau mēs rakstījām, ne vienmēr šis ceļš ir tiki ideāls, kā mēs to iedomājamies. Ir ļoti svarīgi nepadoties pie pirmajām grūtībām.

ghbjknllmknyc


Marine Hačaturjana