harry-james-potter-1050×787

10 pārsteidzoši fakti par Harija Potera sāgu


Harija Potera sāga jau iegājusi pasaules kino vēsturē. Ne tikai Harijs Poters kā filmas un grāmatas varonis, bet šis kopējais fantāzijas lidojums, ikvienam no mums labi zināmais, tas vienmēr paliks kā mantojums nākamajām paaudzēm. Ypung.lv komanda piedāvā 10 faktus, kurus, iespējams, par kuriem, iespējams, vēl neesi dzirdējis.


1. Autore Dž. K Roulinga atzīst, ka burvju skola ”Cūkkārpa” jeb ”Hogwarts” savu nosaukumu ieguvusi pateicoties augam, ko autore pamanījusi, kad apmeklējusi Ņujorkas Botānisko Dārzu.Attēlu rezultāti vaicājumam “gif hogwarts”

 

2. Dž. K. Roulinga Nakts autobusa šoferim un konduktoram deva savu vectēvu vārdus – Ērnijs un Stenlijs.Attēlu rezultāti vaicājumam “gif night bus drivers harry potter”

 

3. Toms Feltons sākotnēji filmā vēlējās spēlēt Hariju Poteru vai Ronu Vīzliju, taču viņu izvēlējās kā perfektu Drako Malfoja lomas atveidotāju.Attēlu rezultāti vaicājumam “gif malfoy”

 

4 . Sāgas ceturtās daļas „Uguns biķera” zemūdens ainu filmēšanai tika uzbūvēta īpaša ūdenstvertne, kas joprojām ir lielākā zemūdens filmēšanas instalācija visā Eiropā.harry potter and the goblet of fire

 

5. Šaušalīgie radījumi – atprātotāji (dementori), kuri no cilvēkiem izsūc jebkuras labas un patīkamas jūtas, bija autores apzīmējums savai nomāktībai un pat depresijai, kas viņu bija pārņēmusi rakstīšanas laikā. Tas ir viņas pašas izdomāts vārds. Angļu valodā tas asociējas ar vecuma plānprātu.Attēlu rezultāti vaicājumam “gif dementors”

 

6. Roulinga sākotnēji tika plānojusi, ka aptuveni grāmatu sērijas vidus daļā tiks nogalināts Rons Vīzlijs, taču beigās nolēma ļaut viņam dzīvot.Saistīts attēls

 

7. Īpaši filmas vajadzībām tika izbūvētas 588 dažādas ainavu un telpu instalācijas.Attēlu rezultāti vaicājumam “gif harry potter class”

 

8. Pirmās filmas režisors vēlējās, lai Dž. K. Roulinga tēlo Harija Potera māti ainā ar Sagli spoguli, grāmatas autore atteicās.Attēlu rezultāti vaicājumam “gif harry potter parents”

 

9. Dž. K. Roulingas ideja par Hariju Poteru iešāvās prātā 4 stundu braucienā ar vilcienu.Attēlu rezultāti vaicājumam “gif dobby”

 

10. Filmējot, Dobijs bija bumba, kas uzsprausta uz mieta. Vēlāk viņš tika digitāli piemontēts.Attēlu rezultāti vaicājumam “gif harry potter”