matthew-kane-65879-1050×700

10 pazīmes, kas liecina, ka beidzot esi pieaudzis


Mūsu pasaulē “brieduma” jēdziens ir ļoti plaši saprotams. Kādam šis briedums iestājas jaunībā, kādam vēlāk. YOUNG.LV ir apkopojis pazīmes, pēc kurām jūs spēsiet noteikt, cik pieaudzis jūs jūtaties šobrīd.


1. Konflikti ar vecākiem ir beigušies

Kādā brīdī tu sāc saprast, ka ieteikumi, kurus kādreiz sniedza vecāki bērnībā un kuri kādreiz tevi tracināja, kā izrādās, ir tiešām noderīgi. Pieaugot mēs sevi iedomājamies vecāku vietā un saprotam, ka viņiem ir bijusi taisnība.

fernando-brasil-103271-1050x700

Photo by Fernando Brasil on Unsplash

2. Tu pieņem sevi tādu, kāds esi

Nobriestot mēs sākam pieņemt sevi un savu izskatu, savus trūkumus pārvēršam par priekšrocībām. Kompleksi tiek atbīdīti otrajā plānā, jo mēs taču mākam ar tiem strādāt – apmeklējot sporta zāli, lasot literatūru, komunicējot ar visdažādākajiem cilvēkiem. Mēs mācāmies saskatīt skaistumu lietās, kuras mums agrāk izsaukušas riebumu.  

kelly-sikkema-189003-1050x719

Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

3. Tu esi izvērtējis visas savas dzīves prioritātes

Tu vairs neieciklējies uz iepriekš nepiepildītajiem dzīves plāniem, jo esi tos izvērtējis. Tu sāc adekvāti uztvert pats sevi un pieņem tās lietas, kuras tev notiek apkārt, atrodot visā pozitīvo pusi. Ja dzīve iegrozās tā, kā neesi plānojis, tu vairs nekrīti panikā, jo tu zini, ka vienalga ir jāvirzās tikai uz priekšu. Tu sāc saprast, kas patiešām ir svarīgi un ko var atstāt otrajā plānā.

matthew-kane-65879-1050x700

Photo by Matthew Kane on Unsplash

4. Tu sāc izprast vientulības pozitīvo pusi

Ja bērnībā jūsu galvenā problēma bija vientulība, tad pieaugot jūs tajā sākat saskatīt ko satriecošu. Iekārtojoties darbā, apmeklējot mācības, mēs reizēm gluži vai sapņojam palikt vienatnē, lai atpūtinātu savu prātu. Pieaugot mēs sākam izbaudīt to pilnībā, lai atslābinātos un turpinātu darbu. Vientulība tagad ir atpūta, bet ne ciešanas.

brandon-wong-412015-1050x700

Photo by Brandon Wong on Unsplash

5. Tu iemācies atzīt citu viedokli

Bērnībā mēs ar asarām acīs bijām gatavi kliegt par savu taisnību, bet, gadiem ejot, mēs saprotam, ka mūsu viedoklis, ja godīgi, nevienu neinteresē. Arī tad, ja mēs tomēr izsakāmies, tad darām to mierīgi, dodot iespēju savam sarunu biedram oponēt. Un, pats galvenais, ja saprotam, ka mums nav taisnība, mēs piekāpjamies.

remy_loz-223297-1050x701

Photo by Remy_Loz on Unsplash

6. Tu esi atbildīgs par katru pateikto vārdu

Bez iemesla neiesaistieties konfliktā, adekvāti izvērtējot situāciju un savu sakāmo. Jūs vairs neesat impulsīvs, jūsu domas valda pār emocijām.

prasanna-kumar-218701-1050x589

7. Kārtība mājās ņem virsroku pār haosu

Pieaugot mēs saprotam, ka sakārtota māja – tas tiešām ir lieliski. Sākot patstāvīgu dzīvi, mēs sekojam paša un mājas kārtībai. Piekritīsiet, ka atgriezties tīrā un sakoptā mājā vienmēr ir patīkami.

jazmin-quaynor-97778-1050x700

Photo by Jazmin Quaynor on Unsplash

8. Tavā apģērbu klāstā sāk parādīties daudz praktiskākas un ērtākas drēbes

Nobriestot, mēs saprotam, ka pastaigāties -15 grādu salā īsos svārciņos un šaurā, apspīlētā ādas jaciņā pavisam nav forši. Šobrīd mūsu garderobē glabājas daudz ērtākas drēbes, kuras mēs prasmīgi mākam savstarpēji saskaņot. Jo ērti nebūt nenozīmē, ka neglīti.

shanna-camilleri-190745-1050x788

Photo by Shanna Camilleri on Unsplash

9. Tu esi iemācījies pareizi saplānot savus izdevumus

Pieaugot mēs iemācāmies ne tikai nopelnīt naudu, bet arī pareizi saplānot savus tēriņus. Par prioritāti kļūst nozīmīgākie izdevumi – māja, materiālais atbalsts vecākiem, taču tāpat arī mēs pamanāmies atlikt naudiņu lielākiem pirkumiem nākotnē.

heidi-sandstrom-173946-1050x681

Photo by Heidi Sandstrom. on Unsplash

10. Tu seko tam, ko saki

Izrādās, ir lietas, par kurām smieties nav vērts un to mēs saprotam tikai ar laiku, un tad sākam lūkoties uz savu uzvedību pilnīgi citādāk, sākam vērot, ko un kā mēs sakām. Šobrīd tu rūpīgi izvēlies vārdus, apzinoties, ka ir tēmas, kuras apspriest sabiedrībā nav vērts.

brandon-wong-412015-1050x700


Marine Hačaturjana