9876543

10 populāri lifehack, kas nemaz nestrādā


Parasti lifehack būtu jāatvieglo mums dzīve un jāpalīdz ekonomēt naudu. Šodien mēs apspriedīsim nepareizus ieteikumus, kas dzīvi padara nevis vienkāršāku, bet gan otrādi. YOUNG.LV dalās ar jums ar tiem lifehack, no kuriem būtu jāizvairās.


1. Tosters nepalīdzēs pagatavot sieru uz grila

Lifehack: Pagatavojiet maizīti ar sieru uz grila, pagriežot tosteri uz sāniem un ieliekot tajā divas maizes šķēles ar sieru.

Kāpēc tas nenostrādās: Pat neņemot vērā to, ka tas ir bīstami, šī metode ir neefektīva. Siers no maizes šķēles tecēs tosterī, kā arī gala rezultātam nebūs nepieciešamās tekstūras. Pie tam maize var izkrist un tad izkusis siers būs visapkārt.

2. Koka karotes neizglābs pienu no pārlīšanas pāri malām

Lifehack: Novietojiet koka karoti virs katla tiklīdz piens sāk vārīties, lai tas nepārlīst pāri malām.

Kāpēc tas nenostrādās: Varbūt jums tas izdosies ar katlu uz lēnas uguns, taču citos gadījumos karote neko nemainīs un piens tik un tā pārlīs pāri.

3. Naglas nepalīdzēs izvilkt korķi no vīna pudeles

Lifehack: Lai izvilktu stingri iesēdušos korķi no pudeles, iedzeniet tajā naglu un pavelciet, izvelkot to kopā ar korķi.

Kāpēc tas nenostrādās: Šis lifehack nostrādās vienīgi tad, ja jums ir vairākas naglas. Ja jūs svinat celtniecības materiālu veikala atvēršanu, jūs iespējams pāris naglas arī atradīsiet. Citādāk  – atrodiet korķviļķi.

4. Baterijas nenokalpos ilgāk, ja turēsiet tās ledusskapī

Lifehack: Glabājiet baterijas aukstā vietā, piemēram, ledusskapī vai saldētavā, lai pagarinātu to mūžu.

Kāpēc tas nenostrādās: Zemas temperatūras var pat samazināt bateriju glabāšanas laiku. Inžienieri turpretim saka, ka kondensācija var izraisīt koroziju.

5. Ketčupa pudeles nav labākais dozators pankūku mīklai

Lifehack: Tukšas ketčupa pudeles lieliski kalpo par dozatoru pankūku mīklai.

Kāpēc tas nenostrādās: Pirmkārt, jums kaut kādā veidā jāielej tai pudelē mīkla, ko noteikti neizdosies paveikt bez piepūles. Pēc tam jums nāksies gaidīt, kamēr mīkla lēnām tecēs ārā mazā cauruma dēļ. Protams, neaizmirstiet, ka jūs varat saskarties ar ketčupa garšu savās pankūkās.

6. Ja jūs saspiedīsiet cherry tomātus starp diviem plastmasas vāciņiem, tad jūs nevarēsiet tos vieglāk sagriezt

Lifehack: Tai vietā, lai grieztu katru tomātiņu atsevišķi, novietojiet vairākus reizē starp diviem plastmasas vāciņiem, un pēc tam bez piepūles sagrieziet tos.

Kāpēc tas nenostrādās:  Teorētiski, ideja šķiet visai derīga. Praksē tomēr izrādās, ka visapkārt būs tomātu sula un jums neizdosies tomātus sagriezt vienādos gabalos.

7. Popkorna maisa sakratīšana neatbrīvos no kukurūzas graudiem

Lifehack: Atbrīvojaties no negatavajiem kukurūzas graudiem, atverot popkorna maisu pietiekami plati, lai varētu izbērt visus graudus, neizkratot popkornu.

Kāpēc tas nenostrādās:  Ja jūs steidzaties ātrāk nokļūt līdz popkornam, tad šis ieteikums nostrādās. Bet jums nāksies pamatīgi kratīt, lai “izfiltrētu” popkornu. Iespējams labāk atstāt graudus maisa apakšā.

8. Tualetes papīra ruļļi nenostrādās kā telefona skandas

Lifehack: Novietojot telefonu savienoto tualetes papīra ruļļu konstrukcijā, jūs iegūsiet kaut ko līdzīgu skandām.

Kāpēc tas nenostrādās:  Skaņa neuzlabosies ruļļu dēļ. Tas vienkārši tiks absorbēts ar kartona palīdzību. Labāk izmantojiet bļodu – tā skaņas viļņus vadīs uz augšu, tai vietā, lai aizturētu tos apakšā.

9. Tenisa bumbiņa neatvērs aizvērtas automobiļa durvis

Lifehack: Ja jūs nejauši ieslēdzāt savas mašīnas atslēgas iekšpusē, tad uztaisiet nelielu caurumu tenisa bumbiņā un saspiediet to tā, lai gaiss no cauruma virzītos tieši atslēgas caurumā. Gaisa plūsma atvērs slēdzeni.

Kāpēc tas nenostrādās: Tā ir tīrākā mānīšanās. Nav nekādu zinātniski pierādītu faktu, ka tas varētu nostrādāt. Mythbusters atspēkoja šo faktu. 

https://www.discovery.com/tv-shows/mythbusters/videos/tennis-ball-car-unlock-minimyth

10. Atlikušais picas gabals nekļūs kraukšķīgāks, ja to sasildīsiet mikroviļņu krāsnī kopā ar ūdens glāzi

Lifehack: Ja mikroviļņu krāsnī ielikt vakardienas picas šķēli kopā ar ūdens glāzi, tad tas padarīs garozu par kraukšķīgu un svaigu, tādēļ ka ūdens padarīs siltumu “sausāku”.

Kāpēc tas nenostrādās:  Mikroviļņu krāsnis izmanto radiāciju, lai sasildītu ūdeni ēdienā no iekšpuses uz ārpusi. Kraukšķīgai garozai nepieciešama konvekcija vai karsts gaiss, lai sasildītu ēdienu. Ūdens glāze nelīdzēs.


Vai zināt vēl kādus lifehack, kuri nedarbojas?

Autors: Sofija Lakisova

Avots: http://www.thisisinsider.com/life-hacks-that-dont-work-2016-8?utm_content=bufferf8c19&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer-insider-main

un

http://www.businessinsider.com/life-hacks-that-dont-work-2017-2/#12-leftover-pizza-doesnt-get-crispier-if-you-microwave-it-with-a-glass-of-water-12