luiz-hanfilaque-342635-1050×688

10 vienkārši hobiji, kas viennozīmīgi uzlabos jūsu dzīvi


Hobiji – nodarbošanās, ar ko pavadām brīvo laiku, lai nomierinātos un gūtu prieku. Darot lietas, kas mums patīk, mēs vienlaicīgi apgūstam kaut ko jaunu, mācāmies un garīgi atpūšamies. YOUNG.LV sagatavojis izlasi ar 10 vienkāršiem hobijiem, kurus vērts izmēģināt, ja esat savu mīļāko nodarbju meklējumos.


  • Lasīšana

Ļoti iespējams visvienkāršākais un pilnīgi noteikti aizraujošs hobijs, kas var būt arī ļoti noderīgs, – lasīšana. Pareizi izvēloties literatūru, jūs ne tikai gūsiet prieku lasīšanas procesā, bet arī palielināsiet savu valodas krājumu. Pats svarīgākais ir atrast lasāmvielu jūsu gaumē, pretējā gadījumā nekas nesanāks, jo lasīt pret savu gribu – tā nav tā patīkamākā nodarbošanās. Starp citu, pētnieki jau sen pierādījuši, ka lasīšana palīdz noņemt stresu, kā arī padara miegu dziļāku un veselīgāku!

katya-austin-313223-1050x700

Photo by Katya Austin on Unsplash

  • Dārzkopība

No šī hobija var iegūt lielu labumu. Pirmkārt, jūs daudz laika pavadīsiet svaigā gaisā. Otrkārt, tā ir fiziska nodarbošanās, kas pozitīvi ietekmēs jūsu organismu, lai arī sākumā tas šķitīs diezgan neierasti. Darot mazos un rūpīgos dārza darbus, jūs samazināsiet stresu savā dzīvē un mācīsieties pacietību. Protams, vēl viens ieguvums, – pašaudzēti dārzeņi un augļi uz jūsu galda!

suttipong-surak-10428-1050x699

Photo by SUTTIPONG SURAK on Unsplash

 

  • Meditācija

Daudzi meditāciju neuzskata par hobiju, bet nodarbojas ar to brīvajā laikā un pilnīgi noteikti gūst no tās prieku. Meditācija “noņem” stresu, stiprina imūnsistēmu, kā arī māca koncentrēties un mazāk uztraukties par mūždien steidzīgo pilsētas dzīvi.

peter-hershey-112797-1050x700

Photo by Peter Hershey on Unsplash

  • Šahs

No sākuma šaha spēle var šķist sarežģīta nodarbošanās, bet tā palīdz attīstīt kognitīvās spējas. Spēles laikā darbojas abas smadzeņu puslodes, attīstot gan loģisko, gan abstrakto domāšanu, trenējot ilgtermiņa un īstermiņa atmiņu.

luiz-hanfilaque-342635-1050x688

Photo by Luiz Hanfilaque on Unsplash

 

  • Dejas

Dejas – tās ir ne tikai izklaidējošas, bet arī ļoti patīkama fiziskā slodze, kas “noņem” stresu, kā arī vienkārši lielisks veids, kā uzzināt par saviem vēl neatklātajiem talantiem.

drew-graham-338629-1050x700

Photo by Drew Graham on Unsplash

 

  • Klavierspēle

Mācoties spēlēt klavieres, jūs ne tikai varēsiet izklaidēt draugu kompāniju, bet arī iegūsiet citas priekšrocības. Klavierspēle uzlabo kustību koordināciju un jūsu kognitīvās spējas. Un vai tad jūs nekad neesat sapņojuši iemācīties melodiju no savas mīļākās filmas?

joao-silas-66191-1050x700Photo by João Silas on Unsplash

 

  • Komandu sports

Tas ir lielisks veids, kā iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Nebaidieties noriskēt un pieteikties uz volejbola vai futbola nodarbībām. Pat ja sākumā jums neizdosies tik labi, kā gribētos, nevajag apstāties, cītīgi trenējoties, jums ir iespējams sasniegt lieliskus rezultātus.

jeshoots-com-250229-1050x700

Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

  • Cīņas māksla

Nodarbojoties ar cīņas mākslu, jūs iegūsiet ļoti vērtīgas pašaizsardzības prasmes. Cīņas māksla nav tikai fiziska nodarbošanās un paņēmieni, bet tajā ir arī dziļa filozofija. Jūs iemācīsieties sevi disciplinēt, kļūs vieglāk koncentrēties un jūs labāk sāksiet saprast pats sevi. Šī prakse palīdzēs attīstīt līdzsvaru, izturību, koordinācijas spējas un spēku, apvienojot savu ķermeni un garu.

hermes-rivera-265374-1050x700

Photo by Hermes Rivera on Unsplash

 

  • Bloga rakstīšana

Bloga un vēstuļu rakstīšana palīdz sakārtot domas, atbrīvot galvu no liekā, nevis vienkārši domas izmetot ārā, bet tās pierakstot. Bloga rakstīšana liek mums aizdomāties par saviem sasniegumiem un dzīvi kopumā. Pamēģiniet paskatīties uz savu dzīvi no malas, attīstot savu rakstīšanas vai runas tehniku! Pats galvenais šajā gadījumā ir sākt to darīt.

andrew-neel-308138-1050x700

Photo by Andrew Neel on Unsplash

 

  • Jaunas valodas mācīšanās

Kāpēc gan kādu jaunu valodu nepadarīt par savu hobiju? Sāciet ar vienkāršāko – lejupielādējiet kādu aplikāciju, kas ļaus jums apgūt valodas pamatus. Iedomājieties, ja jūs zināt tikai savu dzimto valodu, tad varat runāt ar desmitiem tūkstošu (vai miljoniem) cilvēku. Pievienojiet savām valodām, piemēram, vēl spāņu valodu, un šis cilvēku skaits daudzkāršosies. Turklāt  vēl viena svešvaloda savā CV būs papildu ieguvums!

brendan-church-182747-1050x700

Photo by Brendan Church on Unsplash


Marine Hačaturjana