3r4t56u7-1

100-gadīgas fotogrāfijas ar pašām skaistākajām aizgājušā laika sievietēm


Fotogrāfija ir noteikta laika posma atspoguļojums, īpaša vērtība ir bildēm, kuras ir uzņemtas vairāk nekā pusgadsmitu atpakaļ – melnbaltas, praktiski izbalējušas, bet tai pat laikā unikālas, jo palīdz mūsdienu cilvēkam izveidot pagātnes kopskatu. YOUNG.LV ir izveidojuši izlasi ar 100 gadus vecām bildēm, kurās attēlotas sievietes, kuras ir spējušas atstāt savas pēdas vēsturē.


1. Lusonas sieviete

Sieviete, kura ir attēlota fotogrāfijā no Filipīnu salas – Lusonas, atspoguļo tā laika stilu. 20. gadsmitā amerikāņu sieviešu mode jau radīja noteiktu iespaidu uz Filipīnās dzīvojošajām sievietēm, bet tradicionālais Tagalas stils šeit ir dominējošais.

1

2. Anna Meja Vonga

Anna Vonga ir pirmā ķīniešu izcelsmes aktrise, kura ir guvusi panākumus Holivudā.

2

3. Lilija Elsi

Elsi bija angļu aktrise un edvardiāņu ēras dziedātāja. Slavu viņai nesa jautrās atraitnes loma Ferenca Legāra operetē.

3

4. Anna Pavlova

Anna Pavlova bija krievu balerīna, Marijas teātra primadonna un viena no dižākajām sava laika balerīnām.

4

5. Rita Martina

Rita dzīves laikā bija modele, un sāka savu karjeru tālajā 1897. gadā. Vēlāk viņas aizraušanās ar fotografēšanu kļuva par profesiju – no modeles Martina pārkvalificējās par fotogrāfi.

5

6. Nezināmā sieviete

20. gadu stilu var droši nosaukt par dumpiniecisku. Apģērbs kļuva daudz ērtāks un mazāk ierobežojošs, tieši tāpat, kā sabiedrības uzskati. 

6

7. Marija-Luīza Dervala

Marija-Luīza bija franču aktrise un bija atpazīstama galvenokārt ar savu neparasto skaistumu. Slavu viņai atnesa loma filmā “Āksts Šiko”.

7

8. Apburošā Otero (Karolīna Otero)

Otero bija itāļu izcelsmes franču dziedātāja un dejotāja, savas ēras simbols. Atšķiras ar apbrīnojamu gribasspēku un slimīgu kaisli pret azartspēlēm.

8

9. Miss Valli Valli

Miss Valli bija vācu aktrise. Viņas aktrises debija notika, kad viņai bija tikai 12.

9

10. Prūsijas princese Viktorija Luīze

Izsmalcinātā Prūsijas princese bija neierasti skaista un gudra. Savu vārdu viņa ieguva par godu savai vecvecmāmiņai, Anglijas karalienei Viktorijai.

10

11. Skatuves aktrise

Fotogrāfijā ir attēlota Viktorijas ēras aktrise, savā laikā šī dāma ar dēmonisko ārieni un bites vidukli mirdzēja uz Francijas teātru skatuvēm.

11

12. Mata Hari

Pārsteidzoši skaistā un graciozā eksotisko deju dejotāja, kurtizāne – Mata Hari, neskatoties uz savu skaistumu, dienēja Francijas labā, bija spiedze Pirmajā pasaules karā.

12

13. Nepālas sieviete

Tradicionālais nepāliešu apģērbs 20. gadsimtā padevās blakus valstu – Indijas, Pakistānas, Bangladešas – ietekmei. Neskatoties uz to, tradicionālā nepāliešu kleita saglabāja savu dizainu un vēl aizvien ir īpaša.

13

14. Agnese Eirsa

Agnese bija viena no izcilākajām klusā laikmeta aktrisēm.

14

15. Kleo De Meroda

Franču dejotāja – Kleopatra De Meroda bija savas ēras zvaigzne. Daba apveltīja De Merodas kundzi ar neaprakstāmu skaistumu. Viņas portretu vairāki uzņēmumi izmantoja savām reklāmām.

15


Marine Hačaturjan

mustget.ru