1413923096-market-better-more-persuasive-10-brain-facts

11 fakti par cilvēka smadzenēm, kas jūs pārsteigs


Smadzenes ir sarežģītākais orgāns cilvēka organismā. Vēl aizvien nav precīzi zināms, kā tās strādā. Mēs esam apkopojuši 11 faktus par smadzenēm, kas jūs pārsteigs.


1.  Vidēji smadzenes aizņem tikai 2% no visa kopējā ķermeņa svara, bet izmanto 20% no visas enerģijas un organismā uzņemtā skābekļa.

2. Mūsu smadzenes sastāv no 73% ūdens. Vien 2% ūdens trūkums iespaido mūsu atmiņu un uzmanību.

3. Smadzenes sver aptuveni 1,3 kilogramus. No tiem aptuveni 60% ir tauki.

4. Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem, cilvēka smadzenēs atrodas aptuveni 86 miljardi šūnu.

5. Smadzeņu gabaliņš, kas būtu tikpat lieks, kā smilšu grauds, satur 100 tūkstošus neironu un 1 miljardu sinapšu, kas ir savstarpēji saistītas.

6. Tikai 5 minūtes bez skābekļa var smadzenēm nodarīt nopietnus traucējumus.

7. Mūsu smadzenes ģenerē aptuveni 12-25 vatus elektrības. Ar to ir pietiekami, lai iedegtu LED spuldzīti.

8. Vidēji smadzenes ģenerē aptuveni 50 tūkstošus domu dienā. Taču pēc zinātnieku domām, lielākajai daļai cilvēku 70% šo domu ir negatīvas.

9. Pēdējo 10-20 tūkstošu laikā cilvēka smadzeņu izmērs ir samazinājies – tās ir kļuvušas “par vienu tenisa bumbiņu mazākas”.Attēlu rezultāti vaicājumam “facts brains”

10. Populārais mīts par to, ka mēs izmantojam savas smadzenes tikai uz 10% neatbilst patiesībai. Smadzeņu skanēšana rāda, ka mēs izmantojam lielāko daļu savu smadzeņu visu laiku, pat tad, kad mēs guļam.

11. Cilvēka smadzenes nav cietas. Tās ir mīkstas un plastiskas, pēc konsistences līdzīgas želatīnam vai tofu. Tāpat tās ir ļoti trauslas.