Stack Of Books

12 grāmatas, kuras noteikti sniegs vasarīgu noskaņu


Vasara ir laiks, kad beidzot gribas aizmirst par visām savām rūpēm un novērtēt laiku, kuru tu esi iztērējis darbam vai mācībām. Bet gadās, ka vasara ir ne gluži tāda, kā biji iztēlojies – lietus, vējš un vētras. Šķiet, ka ir laiks doties pie drēbju skapja, lai atrastu jaku šai vasarai. YOUNG.LV ir apkopojis grāmatas, kuras tev palīdzēs iegremdēties patiesi vasarīgā atmosfērā, pat tad, ja aiz loga ir briesmīgs laiks.


1. Trūmens Kapote “Vasaras Zagļi”

Varētu šķist, ka sižets ir viegls un pat banāls: augstākās sabiedrības meitene – Greidija, atsakās no brīnišķīga kruīza, kuru viņai piedāvā vecāki, un uzsāk pati savu ceļojumu vasarā… Autors lasītāju iegremdē tveicīgās Ņujorkas atmosfērā, tādējādi parādot, kā varoņi mētājas savas vietas meklējumos.

kapote-letnij-kruiz

2. Fransuāza Sagāna “Esiet sveicinātas, skumjas!”

Sirsnīga, atklāta un ļoti plāna grāmata, kas vēl XX gadsimta sākumā pārsteidza lasītājus ar savu juteklīgumu. No šīs grāmatas tā vien nāk vieglums, dabiskums, un, kā norādījusi pati autore: “Tā ir bezapziņas dzīves enerģija, ar kuru mūs apdāvina aizejošā bērnība”.

grust

3. Rejs Bredberijs “Pieneņu vīns”

Viennozīmīgi viens no vasarīgākajiem literārajiem darbiem – Reja Bredberija vasaras triloģijas pirmā daļa. Grāmata palīdz iegremdēties gaišajā un labsirdīgajā divpadsmitgadīga puikas pasaulē un kopā ar viņu izdzīvot vienu vasaru, kas ir pilna prieka, bēdu, mīklainu un satraucošu notikumu.

b7d1a624661bf8af9939584b3d47facb

4. Ketrīna Soketa “Kalpone”

Neticami labsirdīgs,  gudrs un viennozīmīgi vasarīgs amerikāņu rakstnieces Ketrīnas Soketas romāns. Darbība norisinās 60-tajos gados mazā, bet ļoti karstā Amerikas pilsētiņā Džeksonā.

855003_3337-800x600

5. Rejs Bredberijs “Ardievu, vasara”

Slavenā fantastikas rakstnieka triloģijas otrā daļa, kuras iznākšanu nācās gaidīt piecdesmit gadus. Neskatoties uz to, lasītājus gaida visa tā pati bagātā un skaistā stāstījuma valoda, neparasti salīdzinājumi un unikāli pavērsieni, kuri daudziem vēl ir pazīstami pēc pirmās triloģijas daļas izlasīšanas.

Ray_Bradbury-Farewell_Summer-cover-full

6. Narinē Abgarjana “Maņuņa”

Labsirdīgs un sirsnīgs stāsts par divu draudzeņu – Narinē un Maņuņas dzīvi un piedzīvojumiem. Darbība norisinās mazā padomju pilsētiņā Berdā, kur Nara un Maņuņa katru dienu sarīko jautru kņadu, par to saņemot bārienu no Ba.

239839_600

7. Džeroms K. Džeroms “Trīs vīri laivā”

Romāns, kuru Džeroms K. Džeroms ir sarakstījis par savām atmiņām no medusmēneša autoram ir atnesis pasaules slavu, turklāt ietekmēja daudzus satīriķus un komiķus, kā arī, lai cik dīvaini tas arī nešķistu, veicināja ūdens tūrisma attīstību.

becb8cc8511a6dfa2916d6941fcbb05b-orig

8. Džeralds Darels “Mana ģimene un citi zvēri”

Vēl viens autobiogrāfisks romāns, kas atklāj Džeralda Darela triloģiju par rakstnieka – dabas pētnieka bērnību, kuru viņš pavadīja Grieķijas Korfu salā. Autors ļoti sirsnīgi un asprātīgi pastāsta par savu “nedaudz” ekscentrisko ģimeni, par viņu “mājas” un “ne pārāk mājas” mīluļiem.

images

9. Hārpere Lī “Kas nogalina lakstīgalu”

Romāns ir slavens ar savu humoru un siltumu, neskatoties uz ļoti nopietnu tematu apspriešanu. Galvenās varones tēvs, Atikuss Finčs ir kļuvis par morāli iemiesojoša tēla, kā arī par godīga advokāta piemēru daudziem lasītājiem.

a99253f04a5d65c58189c660cd1c6639

10. Sjū Monka Kida “Bišu slepenā dzīve”

Grāmata, kas burtiski satricināja literārās un lasītāju aprindas. Grāmatas sižetā četrpadsmitgadīgās Lilijas dzīvi ir pārņēmušas bites. Grāmata runā par to, ka pasaulē ir tādas vietas, kas ir gandrīz kā paradīze, un ir nepieciešams vien pielikt pūles, lai atrastu savu ceļu uz to.

крылья1

11. Džodžo Moja “Sudraba līcis”

Viegls stāsts par Lizu Makkalinu, kura ļoti vēlas aizbēgt no savas pagātnes. Viņai šķiet, ka tukšās pludmales un cilvēki no klusās Austrālijas pilsētiņas palīdzēs viņai atrast dvēseles mieru.

tumblr_inline_oqwuej2jCn1t79wko_540

12. Džodžo Moja “Villa “Arkādija”

Stāsts par klusu kūrortpilsētiņu Anglijā, kur katrs zina savu vietu. 50-tajos gados villā “Arkādija” – lielā un greznā savrupnamā, kas būvēts Art Deco stilā, dzīvo jaunie mākslinieki un dzejnieki.

9c9852734fb48ff7a18d993fb3d327996655_o


Marine Hačaturjana