brady-bellini-48081

12 pārsteidzoši fakti par Ziemeļkoreju


Lielākai daļai no mums dzīve Ziemeļkorejā ir kā neizdibināms noslēpums. Principā šīs valsts iedzīvotāji atrodas pilnīgā izolācijā no visas pasaules. Piedāvājam jums 12 faktus par Ziemeļkoreju, kuri jums agrāk nav bijuši zināmi.  


1. Ziemeļkorejas iedzīvotāji ir pārliecināti, ka Koreja ir vienota

Visās ģeogrāfijas mācību grāmatās konkrēti redzamas Ziemeļu un Dienvidu Korejas robežas, taču KTDR (Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas) iedzīvotājiem ir pieejamas citas mācību grāmatas. Tajās ir vienota Koreja, kuras galvaspilsēta ir Phenjana.  

2. Amerikāņi – „milzu monstri”

KTDR iedzīvotāji uzskata, ka amerikāņiem ir liels deguns un acis, kā arī spalvainas krūtis. Pat fizkultūras nodarbībās KTDR skolēniem, apmācot cīņas paņēmienus, liek tos praktizēt, izmantojot “lielus kartona amerikāņus”.

3. Komunismam – NĒ!!!

Līdz pat mūsdienām pastāv viedoklis, ka Ziemeļkoreja seko komunisma idejām. Kopš 20. gadiem Ziemeļkoreja tiecas izmantot čučhe ideoloģiju.

4. Nodokļu neesamība

KTDR iedzīvotāji nemaksā nodokļus kopš 1974. gada. Izņēmuma gadījumi ir uzņēmumi un tie cilvēki, kuri devušies uz ārzemēm kā viesstrādnieki.

5. Kur atrodas Holivuda?

Interesants liekas fakts, ka Ziemeļkorejas iedzīvotāji nezina, kur tiek filmētas filmas, kaut gan ar lielu prieku tās skatās.

6. Vadoņa ziedi

Var likties smieklīgi, bet KTDR tik tiešām ir tādi ziedi –- KIMirsēnīja, KIMČENirija.

7. Pieminekļu un jūras produktu eksports

Ziemeļkoreja ir viena no līdervalstīm, kura eksportē jūras produktus un pieminekļus.

8. Nekrokrātija (mirušo vara) – KTDR pārvaldes forma

Ziemeļkorejas valsts izveidotājs Kims Irsens devās prom no laicīgās dzīves 1994. gadā, taču vēl līdz šim brīdim ir valsts prezidents. Šis statuss viņam tika piešķirts (pēcnāves) mūžīgi.

9. Šovs, kas ticis iekļauts Ginesa rekordu grāmatā

“Ariran” festivāls sevī iekļauj ļoti daudz, dažādu vieglatlētikas priekšnesumu mūzikas pavadībā, kuri ir iekļauti Ginesa rekordu grāmatā. Festivālā piedalās 0.4% no visiem iedzīvotājiem jeb vairāk kā 100 tūkstoši cilvēku.

10. Paraugciems!

Pagājušā gadsimta vidū uz Ziemeļkorejas robežas tika uzcelts Kidžandona ciems. Tas tika uzcelts, lai parādītu, cik gan labi ir dzīvot KTDR. Taču ciemā nekad neviens nav dzīvojis. Noteiktā laikā ciemā tika iedegtas gaismas un mazgāti logi, lai no tālienes varētu noprast, ka ciemā tā iedzīvotāji. 1965. gadā ciema noslēpums tika atklāts.

11. Pārkliegt kaimiņu

Jau iepriekš minētajā paraugciemā ilgus gadus skanēja arī radio, kurā tika atskaņotas pārraides, cik gan jauki ir dzīvot Ziemeļkorejā. Pēc tam, kad tas nepalīdzēja piesaistīt jaunus iedzīvotājus, 20 stundu garumā ik dienu tika atskaņoti kara marši. Savukārt Dienvidkoreja translēja K-Rock. Kādā dienā abām pusēm tas apnika un iestājās klusums.

12. Aizliegums izmantot Vadoņu vārdus

KTDR oficiāli ir aizliegts bērnus nodēvēt vadoņu vārdos. Šāda veida aizliegums jau pastāv ilgus gadus. Tieši tāpēc jūs nekad nesatiksiet nevienu, kuram būtu vārdi: Kims Irsens, Kims Čenirs vai Kims Čenuns.


Aleksandra Zavišjus