31fec38a3387db28d22a3eff10965dbd

13 spontāni fakti par 90-to gadu filmām, ar kuriem tu vari pārsteigt cilvēkus

1. Harisons Fords atteicās no Alana Granta lomas filmā “Juras laikmeta parks”. Stīvens Spīlbergs sākotnēji plānoja galveno lomu uzticēt Harisonam Fordam, bet beigu beigās lomu ieguva aktieris Sems Nills.

2. Oriģināli “Skaistule un Briesmonis” bija plānots kā tumšāks, dramatiskāks un nemuzikāls darbs. Tāpat tā pirmsākuma meklējami 18. gadsimta Francijā. Pēc 20 minūšu skiču noskatīšanās ar vokālo celiņu, kas pārstāstīja visu stāstu, toreizējais Disney vadītājs Džefrijs Katcenbergs nolēma, ka pārveidot multfilmu par mūziklu būtu vislabākais lēmums.

3. Elvisa Perslija balsi filmā “Forests Gamps” ieskaņojis Kurts Rasels. Rasels (kurš 1979. gada filmā bija tēlojis Elvisu Presliju) ieskaņoja mūzikas karali īpaši režisoram Robertam Zemekim.

4. Par Klarisas Stērlingas lomu filmā “Jēru klusēšana” Džodijai Fosterei nācies patiešām pacīnīties. Filmas režisors Džonatans Demmi nedomāja, ka viņa varēs pārliecinoši nospēlēt FIB aģentes lomu un Fosteres vietā centās pieaicināt Mišelu Feiferi. Feifere noraidīja lomu, jo juta, ka filma viņai ir pārāk tumša un nežēlīga. Un, protams, Fostere par savu aktierspēli saņēma savu otro Oskaru.

5. Filmā “Rotaļlietu stāsts” Vudijam sākotnēji bija jābūt vēderrunātāja lellei un galvenajam filmas ļaundarim. Scenārijs ar ļauno Vudiju tika izmainīts pēc tam, kad Disney to pilnībā noraidīja.

6. Filmā “Viens pats mājās” sākotnēji nebija jābūt sniegam, bet pēc tam, kad otrajā uzņemšanas dienā sākās sniegputenis, kinematogrāfiem nācās pievienot sniegu visām pārējām ainām, lai panāktu viendabīgu efektu. Patiesībā filmas veidotājiem nepietika budžeta, lai nodrošinātu mākslīgo sniegu.

7. Deivids Bovijs bija pirmais cilvēks, kuru režisors izvēlējās Maksa Šreka lomai filmā “Betmens atgriežas”, savukārt Anetei Beningai bija jāfilmējas kā Kaķsievietei/ Selīnai Kailai, pirms viņa bija spiesta no lomas atteikties. Bovijs no lomas atteicās, lai spēlētu aģentu Filipu Džefrisu filmā “Tvinpīka. Uguns, nāc man līdzi”. Savukārt Beninga bija spiesta aiziet no filmēšanas pēc tam, kad uzzināja, ka ir stāvoklī un viņu nomainīja Mišela Feifere.

8. Lorena Hila kandidēja uz lomu Dionas filmā “Bezpalīdzīgās”. Hila pat izmēģināja lomu kopā ar Donaldu Fezonu (kurš spēlēja Mareja lomu) un jau tad zināja, ka viņš ir lieliski piemērots šai lomai.

9. Slavenā aina no filmas “Jaukā sieviete”, kurā Ričards Gīrs iecērt Džūlijas Robertsas pirkstus lādītes durvīs, bija improvizācija, par kuru viņa neko nezināja, un viņas reakcija bija patiesa. Tāpat šī aina tika filmēta Džūlijas Robertsas 21. dzimšanas dienā.

10. Rasels Krovs, Semjuels L. Džeksons un leģendārais Šons Konerijs atteicās no Morfeja lomas filmā “Matrikss”. Konerijs bija pirmā izvēle šai lomai.

11. Kulta aina, kurā Robins Viljamss, spēlējot Daniela lomu, iebāž seju kūkā, izdevās tikai ar 50. piegājienu. Brīdis, kad glazūras gabals iekrīt tējas tasē, patiesībā bija nejaušība, taču tika nolemts šo ainu atstāt.

12. Oriģinālais filmas “Kliedziens” nosaukums bija “Šausmu filma”, taču tas tika nomainīts pēc tam, kad Hārvijs Vainstīns dzirdēja Maikla Džeksona dziesmu “Scream” un nolēma, ka šāds nosaukums filmai piestāvēs labāk. Nosaukums tika izmainīts vēl pirms sākās filmas uzņemšana.

13. “Titānika” uzņemšanas laikā 50 cilvēku ekipāža, tostarp aktieris Bils Pakstons un filmas režisors Džeimss Kamerons tika nogādāti slimnīcā, pēc omāru zupas, kurā bija nonācis fenciklidīns, apēšanas. Par laimi, Leonardo Di Kaprio un Keita Vinsleta nebija starp tiem, kuri paguva nogaršot saindēto zupu.


Kristīna Kočengina