SONY DSC

13 veidi, kā nezaudēt savu radošumu pat tad, ja nolaidušās rokas


Būt māksliniekam vai mākslinieciskam cilvēkam ir ļoti atbildīgs darbs. Bet ko darīt, ja jūs ir pārņēmis “izdegšanas sindroms” – stāvoklis, kad cilvēks jūtas morāli iztukšots. YOUNG.LV ir jums sagatavojis veidus, kuri palīdzēs iedvesmai atgriezties un no jauna sākt radīt.


sdfrgtyhjuk

Pateicība par paveikto darbu vienmēr ir patīkama. Ir ļoti svarīgi neaizmirst šos mirkļus brīžos, kad nolaižas rokas. Lai kompliments kļūst par papildus stimulu jūsu radošajam ceļam.

rfgtyjhukilo

Tajā, ka ar mākslas palīdzību aizmirsti par savām ikdienas problēmām, nav nekā slikta. Šī nodarbe dāvās mieru, un, iespējams, vienatnē ar sevi spēsi atrast veidu, kā tikt galā ar savām problēmām.

dfghjklkjhgfds

Izveidot noteiktu dzīves ritmu ir grūti, īpaši tad, ja esat saskārušies ar izdegšanas sindromu. Tiekot galā ar nekārtību ikdienā, jums būs vieglāk atgriezties pie mīļākās nodarbošanās.

swedrftgyuiolliuyt

Iespējams, jūsu draugi spēs jums dot tieši to impulsu, kas jums ir trūcis, lai no jauna sāktu radīt. Neatsakieties no tuvu cilvēku palīdzības.

t456789056u7i80

Mēs esam pilnīgi pārliecināti, ka darbs no jums nekur neaizbēgs, bet ar svaigu galvu, kā likums, strādāt ir vieglāk.

edftrgywetrgywsetrf

Lai notvertu mūzu māksliniekiem ir ļoti svarīgi atrasties ērtos apstākļos. Izdekorējiet savu darba vietu, radiet vajadzīgo atmosfēru, kurā jūs varēsiet atslābināties un nodarboties ar to, kas jums patīk visvairāk.

wert45y6u78ertyui

Reizēm tas ir ļoti veselīgi, sevi vajag cienīt, novērtēt un prast uz lietām skatīties objektīvi.

ert45y6u7dfrgtyasdrfgt

Un tas nepavisam nenozīmē atteikties no jūsu ierastās mākslas, vienkārši izmēģiniet savus spēkus vēl kaut kur, iespējams, ka tieši jaunā nodarbe nesīs jums iedvesmu.

sedfsrtgdyuikolyuio

Ja nevarat aprakstīt ar vārdiem to, kas šobrīd ar jums notiek, pamēģiniet to attēlot uz lapas.

sdfrgtyhjuk

Mākslinieciskiem cilvēkiem ir raksturīgi pilnībā iegrimt darbā, bet nevajag aizrauties un sevi pārslogot, jūsu emocionālais un fiziskais stāvoklis ir ļoti ievainojams.

defrgtydsfrghfrghasdfg

Uz laiku atsakieties no savu darbu publicēšanas sociālajos tīklos. Vajag dot sev atelpu no komentāriem un skatījumiem.

derftgyhujrftgyhujdfrtg

Vienmēr der atcerēties, ka māksla nav obligāta. Jūs neviens nesteidzina, tāpēc tikai tiekot galā ar savu emocionālo stāvokli varēsiet produktīvi strādāt.

dfrtgyhjsdfghysdfrgtsedfrg

Radot jūs atdodat daļu sevis. Māksla prasa daudz iekšējo resursu, pakļaujot jūs lieliem pārbaudījumiem. Saprotiet, ka jūs varat arī ciest neveiksmes, galvenais ir nepamest iesākto. Jūs vienmēr varat paņemt pauzi. Ļaujiet sev ieelpot un sākt no jauna!


Marine Hačaturjan 

 buzzfeed.com