felix-mooneeram-222805-1050×700

16 filmu pirmizrādes 2018. gada janvārī – visos Rīgas kinoteātros!


No piektā janvāra visos Rīgas kinoteātros sākas filmu pirmizrādes visdažādākajām gaumēm. Kas par filmām? Mēs jums piedāvājam sarakstu ar ilgi gaidītajām pirmizrādēm, kas uz ekrāniem nonāks šī gada janvārī. Izvēlieties savai gaumei atbilstošu filmu un iegrimstiet pārsteidzošā pasaulē jau šajā nedēļas nogalē!


 

1. Koko noslēpums

 

Žanrs: Piedzīvojumu filma, komēdija, multiplikācijas filma

12 gadus vecais Migels dzīvo kādā Meksikas ciematā un klusībā sapņo kļūt par mūziķi. Tas ir noslēpums, jo viņa ģimenes klans mūziku uzskata par nolādētu. Migels saprot, ka starp pašu un viņa mīļāko dziedātāju Ernesto de la Krusu, kas tagad jau miris, pastāv kāda cieša saite.

Kinoteātros no 5. janvāra.

 

2. Astrāls: Pēdējā atslēga (Insidious: The Last Key)

 

Žanrs: Trilleris, šausmu filma, mistika

Elīza, parapsiholoģe ar daudzu gadu pieredzi, tiek uzaicināta uz kādu savrupnamu, kurā notiek neizskaidrojamas pārdabiskas parādības. Šis būs ne vien baisākais, bet arī personīgākais izmeklēšanas gadījums Elīzas mūžā, jo šajā namā, kā izrādās, viņa ir pavadījusi bērnību. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātros no 5. janvāra.

 

3. Kustība augšup (Движение вверх)

 

Žanrs: Drāma, sports

1972.gada Minhenes olimpiskajās spēlēs visi gaidīja ASV un Padomju Savienības izlases tikšanos. Neviens vēl nebija uzveicis basketbola dzimteni Ameriku, kas bija izaudzinājusi vislabākos basketbolistus. “Sapņu komanda” nevienam neļāva pat domāt par to. Tomēr kāds treneris iedrošinās. Viņš izveido savu sapņu komandu no ļoti dažādiem un godkārīgiem jauniešiem, kuriem jāmācās būt kopā, jākļūst par vienu veselumu un vienā no izšķirīgajiem mačiem jāparāda, ko spēj.

Kinoteātros no 5. janvāra.

 

4. Mollijas spēle  (Molly’s Game)

 

Žanrs: Drāma, biogrāfija

Mollija Blūma tiek nosaukta par Pokera princesi. Viņa ir izveidojusi pašu dārgāko kazino Holivudā. Katru brīdi šeit ierodas kino zvaigznes, šeihi, miljardieri. Lielā nauda smird pēc asinīm. Kā izdzīvot, kad tevi meklē mafija un FIB? Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātros no 5. janvāra.

 

5. Cilvēks vilcienā (The Commuter)

 

Žanrs: Drāma, detektīvs, mistika

Vēl vakar viņa diena sākās ar braucienu uz darbu vienā un tajā pašā vilcienā, bet šodien kāda noslēpumaina svešiniece piedāvā viņam iesaistīties eksperimentē. Ir viena pietura, lai pieņemtu lēmumu, un viena iespēja no tūkstoša, lai uzvarētu.

Kinoteātros no 12. janvāra.

6. Staļina nāve (Death of Stalin)

Žanrs: Komēdija, drāma, biogrāfija

PSRS, 1953. gada. Valsts dreb bailēs viena cilvēka priekšā. Ak, kungs, 5. martā viņš ir miris. Kad vadonis aizgājis, sākas cīņas par varu. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātros no 12. janvāra.

7. Somālijas pirāti (The Pirates of Somalia)

Žanrs: Drāma, biogrāfija

2008. gadā jaunais žurnālists Džejs Bahadurs dodas uz pirātu bandu Somālijā. Galu galā viņš nonāk savā galamērķī un no iekšienes vēro, kas ir šie cilvēki, kā viņi dzīvo un kas viņus kontrolē. Filma angļu un somāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātros no 12. janvāra.

8. Uz virsotni (Tout là-haut)

Žanrs: Piedzīvojumu filma, sports

Skotam, jaunam, talantīgam snovbordistam, ir sapnis. Viņš vēlas izdarīt to, ko vēl neviens nav paveicis – uzkāpt Everestā un nolaisties lejā pa pašu bīstamāko un sarežģītāko maršrutu. Kad viņš ierodas vietā, kas ir svēta visiem snovbordistiem, viņa ceļi krustojas ar bijušo čempionu, kas pašlaik strādā par gidu uz kalna.  Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātros no 12. janvāra.

9. Nameja gredzens

Žanrs: Piedzīvojumu filma, asa sižeta filma, vēsturiska

13. gadsimts, bagātās un varenās baltu pagānu zemes ir iekārojams mērķis arī Romai. Īpaši Zemgale, kura kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam. Pāvesta bastards Maksis ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Kad nodevīgi tiek noindēts valdnieks Viesturs, varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam.

Kinoteātros no 17. janvāra.

10. Kukaiņu slepenā dzīve

Žanrs: Animācija, ģimenes film

Kad kukainīšu ciematā ierodas labsirdīgais ceļojošais mākslinieks circenis Apolons, dzīve kukaiņu karaļvalstī sagriežas kājām gaisā! Apolons tiek nepatiesi apsūdzēts kukaiņu valdnieces nolaupīšanā, lai gan īstā sazvērniece ir karalienes māsīca, kas iekārojusi viņas troni. Apolonam neatliek nekas cits kā kopā ar jauniegūtajiem draugiem īstenot pārdrošu karalienes glābšanas plānu.

Kinoteātros no 19. janvāra.

11. Aritmija (Аритмия)

Žanrs: Drāma

Oļegs ir talantīgs ārsts, kas strādā “ātrajā” palīdzībā, kas nesas no pacienta pie pacienta. Oļegs zina – viņa atbraukšana var mainīt visu. Ikviena viņa veiksme maina pasauli uz labu. Pats galvenais – tur, kur ir viņš, tiek mēģināts izdarīt neiespējamo. Bet pārējais var pagaidīt: ģimene, karjera, paša dzīve…

Filma “Aritmija” kinoteātros no 19. janvāra!

12. Sauc mani savā vārdā (Call Me by Your Name)

Žanrs: Drāma, romantika

1983. gada vasaru septiņpadsmitgadīgais amerikānis Elio pavada ģimenes īpašumā, gleznainā 17. gadsimta villā Itālijā, laiskojoties, lasot grāmatas, pierakstot klasiskās mūzikas notis un flirtējot ar savu draudzeni Marciju. Taču rāmais ikdienas plūdums sašūpojas, kad villā ierodas 24 gadus vecais Olivers, Elio tēva, grieķu-romiešu kultūras profesora, asistents. Intelektuāli apdāvinātais un izglītotais jauneklis Elio ir šķietami jau pieaudzis, taču pirmo mīlestību viņš piedzīvos tikai šovasar.

Kinoteātros no 19. janvāra.

13. Leons (Léon)

Žanrs: Trilleris, drāma, detektīvs

Leons ir augstas klases algots slepkava un ir apmierināts ar savu dzīvi. Viņa labākais draugs ir viņa istabas augs. Kādā dienā, kad jauna meitenīte vārdā Matilde atgriežās mājās no iepirkšanās veikalā un ierauga, ka viņas ģimene ir noslepkavota, viņa dodas pie Leona un lūdz pēc palīdzības. Kad viņa nejauši uzzin, ka Leons ir slepkava, Matilde lūdz Leonu viņu apmācīt, lai viņa varētu atriebt savas ģimenes nāvi…

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātros no 26. janvāra.

14. Telma (Thelma)

Žanrs: Drāma, mistika, romantika

Intriģējošs un romantisks trilleris par jaunu sievieti, kas tikko kā pametusi savu reliģisko ģimeni, lai uzsāktu mācības Norvēģijas galvaspilsētā – Oslo. Telma iemīlas, un sevī atklāj neizskaidrojamas, pārdabiskas spējas.

Kinoteātros no 26. janvāra.

15. Slepenie dokumenti The Post (2017)

Žanrs: Trilleris, drāma, vēsturiska, biogrāfija

1971. gadā vairāku ASV laikrakstu, tostarp “The New York Times” un “The Washington Post”, rīcībā nonāca Pentagona dokumenti, kas atklāja ilgstoši piesegtas nelikumības no valdības puses.

Kinoteātros no 26. janvāra.

16. Kavalērija (12 Strong) (2018)

Žanrs: Drāma, asa sižeta filma, vēsturiska

Kara drāmas “Kavalērija” darbība risinās laikā pēc 11. septembra teroraktiem, kad Afganistānā tika iesūtīta pirmā ASV īpašo spēku vienība, kam bija uzticēts grūti paveicams uzdevums – pārliecināt Ziemeļu alianses ģenerāli apvienot spēkus ar amerikāņiem cīņā pret kopīgo ienaidnieku: talibiem un “Al Qaeda”.

Kinoteātros no 26. janvāra.


Anete Ševšeljeva