ertyjtg

16.maijā notiks Māra Martinsona un Raimonda Elbakjana kopīgi radītās dokumentālās filmas “Pārgājiens” prezentācija


Filma bez maksas būs pieejama no 17.maija plkst. 17:00 Ghetto TV kanālā //www.youtube.com/Ghettotvlv. Pēc kāda no Māra Martinsona filmas “Romeo n’ Džuljeta” seansiem Raimonds Elbakjans uzsāka sarunu ar režisoru par filmā izteikto domu, ka mīlestībai nav tautības. Cilvēku bailes kā pretstats mīlestībai izraisa naidu. Gan Elbakjans, gan Martinsons ir pārliecināti, ka nav nepieciešama paaudžu maiņa, un šodien jau liela sabiedrības daļa ir šīs bailes pārvarējušas. Jo atmodas laika paaudze ir pieredzējusi uzvaru daudz lielākā cīņā, iegūstot brīvību visi kopā. Gan krievi, gan latvieši kopā stāvēja uz barikādēm, neskatoties uz sociālo piederību. Brīvības gars ļ̧āva gūt panākumus un vien tādus puikas ir vērts uzklausīt! 


Raimonds Elbakjans: “No vienkārša puikas Imantā Nils Ušakovs veicis ievērības cienīgu “pārgājienu”, kļūdams par Rīgas mēru. Lai jauniešiem pastāstītu šo stāstu, kopā ar Ghetto TV kādā nedēļas nogalē aicinājām Rīgas domes priekšsēdētāju doties pārgājienā, lai iepazītos tuvāk un pastāstītu Latvijas jaunatnei šo stāstu!”

Dokumentālās filmas režisors Māris Martinsons: “Man kā režisoram vienmēr interesants šķiet jebkurš darbs, kura centrā ir cilvēks ar savām domām, pasauli un uzskatiem. Emocijām un atmiņām. Interesanti ir strādāt pie scenārija, sacerēt, veidot, izdomāt. Bet daudz lielāks izaicinājums ir mēģināt izveidot stāstu par reālu cilvēku, par personību, neizskaistinot to vai arī neizkropļojot. Izdzirdēt, ieklausīties… Katram režisoram laikam ir savs motto, un mans jau no studiju laikiem teā- tra fakultātē ir bijis Raiņa – Jāzepa vārdiem teiktais: “Ne nievāt pasauli, tik viņu saprast”.


Ghetto Games ir lielākā ielu sporta un ielu kultūras kustība Austrumeiropā, kuras mērķis ir attīstīt cilvēkus fiziski un morāli. Ghetto Games pulcē ap 12 000 unikālo dalībnieku ik gadu un vairāk nekā 200 000 skatītā- jus savos pasākumos un aktivitātēs. Tā ir platforma savu spēju pilnveidošanā neatkarīgi no izcelsmes, sociā- lās grupas, izcelsmes, tautības, dzimuma un politiskās pārliecības. Jauniešu veidotais saturs Ghetto TV sasniedz miljoniem skatītāju internetā un pasaules mediju vidē. Kustības pamatvērtības ir mīlestība, draudzība un līdzcietība.