18

16 neticami pareģojumi: vai “Simpsoniem” bija taisnība?


Multiplikācijas seriāla “Simpsoni” notikumu attīstībai skatītāji seko jau kopš 1989. gada. Visu šo gadu laikā seriāla autori mūs ir priecējuši ne tikai ar lieliskiem jokiem, bet arī ar dažādiem pareģojumiem, kas paslēpti sīkās detaļās. Vai tas ir trāpījums mērķī vai arī vienkārša sakritība?


1. Jaunais ASV prezidents

Joki par Donalda Trampa frizūru un izteikumiem bija aktuāli vēl pirms Baraka Obamas prezidentūras. 2001. gadā uz televīzijas ekrāniem iznāca sērija, kurā Liza Simpsone kļūst par ASV prezidentu pēc tam, kad viņas priekštecis Donalds Tramps ir novedis valsti līdz bankrotam.

1-7

2. Grieķija izsolē

2012. gadā Simpsonu ģimenes galva nokļūst ziņu raidījumā. Ekrānā skatītāji var vērot ziņu, ka Grieķija ir izlikta pārdošanā eBay. Kā mēs visi zinām, 2015. gadā Grieķija piedzīvoja defoltu un Eiropas Savienība bija spiesta valstij piešķirt ārkārtas palīdzības paketi, kas atstāja iespaidu uz visu Eiropas Savienības valstu ekonomiku.

2-1

3. Nobela prēmija ekonomikā

2016. gadā Bengts Holmstrēms ieguva Nobela prēmiju ekonomikā, bet jau 2010. gadā “Simpsonu” autori zināja, ka viņš ir viens no favorītiem tās iegūšanai.

3-6

4. Uzbrukums dresētājam

Zigfrīds Fišbahers un Rojs Horns ir vieni no pasaulē visatpazīstamākajiem savvaļas dzīvnieku dresētājiem.
1993. gadā uz televīzijas ekrāniem iznāca ironiskā multiplikācijas seriāla sērija, kurā baltais tīģeris uzbruka Zigfrīdam un Rojam. Kas gan būtu varējis domāt, ka pēc 10 gadiem šovmeņu uzticamais baltais lauva uzbruks Rojam, kuram pēc tam vairākus gadus nācās pārciest visnotaļ nopietnu rehabilitācijas procedūru?

4-7-1050x550

5. Futbols un korupcija

Pirms 3 gadiem skatītājiem bija izdevība vērot Pasaules čempionātu futbolā, kurā uzvarēja Vācija. Dažus mēnešus iepriekš Vācija kļuva par čempionu “Simpsonos”. Vēl jo vairāk, “Simpsonu” autori pieminēja FIFA korupcijas skandālu. Patiesībā korupcijā tika apsūdzēta Pasaules futbola federācija. Diezgan tuvu…

5-2
6. Lidojošā Lady Gaga

Vienā no “Simpsonu” sērijām mēs vērojām, kā Lady Gaga lido virs kupola spīdīgā kostīmā. Iespējams, viņa redzēja šo sēriju un nolēma smelties idejas savam priekšnesumam 2017. gada amerikāņu futbola Superkausā?

8-4

7. Ģitārista vējjaka

2005. gadā tika izdota visu mīlētā spēle “Guitar Hero”. Taču dažus gadus pirms tās iznākšanas grupas “The Rolling Stones” biedri Homēram Simpsonam uzdāvināja vējjaku, uz kuras jau bija šīs spēles nosaukums.

9-1

8. The Rolling Stones Forever

Grupa “The Rolling Stones” pastāv kopš 1962. gada un šķiet, ka tā pastāvēs mūžīgi. 1995. gadā neviens, protams, izņemot “Simpsonu” autorus, nezināja, ka grupa veiksmīgi dosies turnejā ne tikai 2010. gadā, bet arī 2017. gadā.

10-6
9. Traumu diagnostika

25 gadus vecais futbolists Neimārs 2014. gadā ieguva nopietnu traumu. Tikai 4 mēnešus iepriekš izdomātais futbolists “El Divo” ieguva nopietnu traumu futbola spēlē pret Kolumbiju. Kas ir zīmīgi – pat abu futbolistu t-krekli izskatās ļoti līdzīgi.

11-1

10. Snoudena lieta

Nevienam nav noslēpums, ka ASV Nacionālās drošības aģentūra noklausās telefonsarunas. Jau 6 gadus pirms tam, kad ar šo atklājumu klajā nāca Edvards Snoudens, “Simpsoni” to uzskatāmi parādīja kārtējā 20 minūšu garajā sērijā.

12-2

11. Trampa parakstītā vienošanās

Šī gada vasarā Tramps devās vizītē uz Saūda Arābiju un Ēģipti, kuras gaitā tika noslēgtas daudzas vienošanās par 350 miljardiem ASV dolāru. Paliek noslēpums, kā Mets Grenings par to varēja zināt pirms 14 gadiem.

13-2

12. Teksta autokorekcija

Visi viedtālruņu lietotāji lieliski zina par teksta autokorekcijas funkciju. Taču šī funkcija strādā ļoti slikti. 1994. gadā “Simpsoni” mums parādīja telefonu, kurš izskatījās ļoti līdzīgs iPhone, un kura teksta autokorektors strādā tieši tā, kā mūsdienās – slikti.

14-2

13. “Ziņkārīgais Džordžs un Ebolas vīruss”

2004. gadā pasaulē sākās Ebolas vīrusa epidēmija. Par šo vīrusu gandrīz nekas nebija dzirdēts kopš 1976. gada. Tomēr 1997. gadā vienā no sērijām Mārdža Bārtam lasa stāstu, kurš saucās “Ziņkārīgais Džordžs un Ebolas vīruss”.

15-2

14. Video sakari

Mūsdienās jebkurš viedtālruņu lietotājs var vienkārši veikt videozvanu uz jebkuru vietu pasaulē, bet jau “Simpsonu” 6. sezonā Liza zvanīja mātei un redzēja viņu ekrānā. Jāatgādina, ka 6. sezona iznāca 1994. gadā, kad par šādu funkciju vēl varēja tikai sapņot.

16

15. 11. septembra terorakti

1997. gadā Simpsoni ceļoja pa pasauli. Vienā no kadriem parādās žurnāls ar autobusa biļešu reklāmu par 9 ASV dolāriem. Pašlaik šis žurnāla vāks izskatās patiešām briesmīgs.

17-1-1050x373

16. 1995. gada smart pulkstenis

Mūsdienās nevienu nevar pārsteigt ar gudru pulksteni, bet 1995. gadā tas izskatījās patiešām fantastiski. Sakritība, vai arī “Simpsoni” ir brīnišķīgu ideju avots?  

18


Varbūt jūs esat ievērojuši vēl kādas sakritības vai arī varat tās paskaidrot? Jautājums paliek atklāts.


Aleksandra Zavišjus