NEorTLE2oQDtsq_1_1

17 grāmatas, kas jāizlasa pirms kino adaptācijas iznākšanai 2017. gadā


Kino pasaule nestāv uz vietas, un jau šogad lērums dažādu grāmatu varēs lepoties ar savām kino adaptācijām. Iespējams, tādu autoru kā Stīvens Kings, Agata Kristi un Deivs Egers darbi skatītājiem tiks pasniegti jaunā interpretācijā, un atkal radīsies jautājums: “Bet kas ir labāks – filma vai grāmata?”. Young.lv redakcija ir sagatavojusi sarakstu ar 17 piemēriem – šīs grāmatas tuvākajā laikā varēsim vērot uz lielajiem ekrāniem.


1. Suņa dzīves jēga – U. Brūss Kamerons

Par ko: Pārsteidzošs stāsts par suni, kas atrod jēgu savai pastāvēšanai cilvēku dzīvē – mācīt mums mīlēt un smieties.
Filma iznāk: 27. janvārī

Lomās: Brita Robertsone, Džošs Gads, Deniss KveidsAttēlu rezultāti vaicājumam “1. Suņa dzīves jēga – U. Brūss Kamerons”


2. Tumsa piecdesmit nokrāsās – E. L. Džeimsa

Par ko: “Greja piecdesmit nokrāsu” otrā daļa, kurā Anastasija un Kristjens no jauna atsāk savu juteklīgo mīlas dēku, kā rezultātā Ana aizvien vairāk uzzina par sava mīļotā tumšo pagātni.

Filma iznāk: 10. februārī

Lomās: Dakota Džonsone, Džeimijs DornansAttēlu rezultāti vaicājumam “Tumsa piecdesmit nokrāsās – E. L. Džeimsa”

3. Tulpju drudzis – Debora Mogaha

Par ko: 1630. gads, Amsterdama. Tulpju mānijas laikos bagātais tirgotājs Kornēliss Sendvurts pieņem jauno un talantīgo mākslinieku Žanu Van Lusu, lai uzzīmētu Kornēlisa un viņa sievas Sofijas portretu. Starp mākslinieku un Sofiju sākas romāns, kas noved pie traģiskas kulminācijas.

Filma iznāk: 24. februārī

Lomās: Alīsija Vikandere, Kara Delavīna, Kristofs Valts, Deins DehānsAttēlu rezultāti vaicājumam “deborah moggach”


4. Pirms es krītu – Lorena Olivera

Par ko: Populārā Samanta Kingstone izbauda jautru februāra dienu – tieši pirms Valentīndienas – līdz brīdim, kad viņu tajā vakarā notriec mašīna. Turklāt viņa pamostas atkal un atkal un atkal… Samanta izdzīvo savas dzīves pēdējo dienu 7 reizes, līdz brīdim, kad viņa saprot, ka, izmainot vismazāko detaļu, viņai ir daudz lielāka vara, nekā pirms tam bija licies.

Filma iznāk: 3. martā

Lomās: Zoja Doiča, Helstona Seidža, Logans MillersAttēlu rezultāti vaicājumam “Pirms es krītu – Lorena Olivera”


5. Būda – V. Pols Jangs

Par ko: Maka jaunākā meita Misija ir nolaupīta ģimenes brīvdienu laikā. Pierādījumi tam, ka viņa varētu būt nežēlīgi noslepkavota, tiek atrasti kādā pamestā būdā dziļi Oregonas biezokņos. Pēc četriem gadiem Maks saņem aizdomīgu zīmīti, šķiet, no Dieva, ar aicinājumu atgriezties tajā pašā būdā uz brīvdienām. Pretēji veselajam saprātam, viņš atgriežas savā ļaunākajā murgā. Tur atrastais uz visiem laikiem izmainīs viņa dzīvi.

Filma iznāk: 3. martā

Lomās: Sems Vortingtons, Oktāvija Spensere, Rada Mičela, Tims MakgravsAttēlu rezultāti vaicājumam “Būda – V. Pols Jangs”


6. Zoodārza sarga sieva – Diāna Akermane

Par ko: Reāls stāsts par Varšavas zoodārza sargiem, kas glābj simtiem cilvēkus no nacistiem.

Filma iznāk: 31. martā

Lomās: Džesika Časteina, Daniels Brūls, Johans HeldenbergsAttēlu rezultāti vaicājumam “zoo keeper wife”


7. Brīnums – R. Dž. Palasio

Par ko: Desmitgadīgais AugijsPulmens, kurš piedzima ar nopietnu sejas defektu un par kuru ārsti nedeva cerības, ka viņš izdzīvos, vairs nemācīsies mājās, bet sāks apmeklēt 5. klasi kādā Manhetenas vidusskolā. Skolā Augijam būs jāsaskaras ar vienaudžu izsmieklu un jāpārvar bailes, bet viņš visiem spēkiem centīsies iederēties un pūlēsies, lai viņu uzskatītu par parastu skolēnu.

Filma iznāk: 7. aprīlī

Lomās: Ovens Vilsons, Džulija Robertsa, Džeikobs TremblsAttēlu rezultāti vaicājumam “Brīnums – R. Dž. Palasio”


8. Zudusī pilsēta Z – Deivids Granns

Par ko: 1925. gadā leģendārais britu pētnieks Persijs Fosets devies uz Amazones džungļiem, meklējot zudušās civilizācijas. Viņš neatgriezās. Daudzus gadus pēc viņa pazušanas, daudzi centušies atrast viņa grupas pēdas un tā saukto “Zudušo pilsētu Z”. Šajā stāstā žurnālists Deivids Granns, savērpjot gan pārsteidzošos Foseta meklējumu stāstus, gan paša Deivida stāstu, atklās 20. gadsimta lielāko noslēpumu.

Filma iznāk: 21. aprīlī

Lomās: Toms Holands, Čārlijs Hannems, Sjenna Millere, Roberts PatinsonsAttēlu rezultāti vaicājumam “Zudusī pilsēta Z – Deivids Granns”


9. Sfēra – Deivs Egerss

Par ko: Kad Meja Holande tiek pieņemta darbā pasaules varenākajā interneta kompānijā, viņa domā, ka ir guvusi unikālu iespēju, un šo pārliecību nespēj satricināt nedz pakāpeniska attālināšanās no reālās dzīves, nedz uzņēmuma pretenzijas uz viņas privāto dzīvi, nedz iepazīšanās ar kādu savādu kolēģi. Drīz vien šis stāsts par jaunas sievietes ambīcijām un ideālismu pārtop par aizraujošu spriedzes romānu, kurš uzdod mums neskaitāmus aktuālus jautājumus par saskarsmi un informāciju, privāto un publisko, demokrātiju, vēsturi un cilvēka zināšanu robežām.

Filma iznāk: 28. aprīlī

Lomās: Emma Vatsone, Toms Henkss, Džons BojegaAttēlu rezultāti vaicājumam “Sfēra – Deivs Egerss”


10. Vakariņas – Germans Kohs

Par ko: Saspringts un strīdīgs stāsts par divām ģimenēm, ko vieno viens briesmīgs noziegums, kuru paveikuši viņu 15 gadus vecie bērni. Četrotne cenšas pieņemt visgrūtāko lēmumu savā dzīvē un tas viss tiek risināts vienu vakariņu laikā.

Filma iznāk: 5. maijā

Lomās: Ričards Gīrs, Lora Linnija, Stīvs Kugans, Rebeka HollaAttēlu rezultāti vaicājumam “Vakariņas – Hermans Kohs”


11. Viss šajā pasaulē – Nikola Juna

Par ko: Izolēta meitene ar alerģiju pret visu iemīlas kaimiņu zēnā, kurš kļūst par lielāko risku meitenes dzīvē.

Filma iznāk: 19. maijā

Lomās: Amanda Stenberga, Niks Robinsons, Anika Noni Rouza


12. Mana māsīca Reičela – Dafne di Morjē

Par ko: Mana māsīca Reičela ir aizraujošs stāsts par jaunekli, kura mierīgo dzīves plūdumu Anglijas lauku muižā izjauc liktenīga sieviete. Filipu Ešliju, agri kļuvušu par bāreni, ir uzaudzinājis viņa tēvocis Ambrozs, kurš, apceļodams Itāliju, Florencē iemīlas un apprecas, bet pēc tam mīklainos apstākļos iet bojā. Drīz pēc Ambroza nāves Anglijā ierodas viņa atraitne Reičela, un starp šo daiļo, noslēpumaino sievieti un Filipu veidojas attiecības, kurās Filips gluži kā naktstauriņš lido pretim iznīcinošai gaismai, turpretī Reičela nepieļauj nevienu kļūdu. Vai viņa vilina Filipu bezdibenī un ir vainojama Ambroza nāvē?

Filma iznāk: 14. jūlijā

Lomās: Reičela Veisa, Sems KlafilinsAttēlu rezultāti vaicājumam “Mana māsīca Reičela – Dafne di Morjē”


13. Valeriāns un tūkstoš pilsētu planēta – Pjērs Kristins un Žans Klods Mezjē

Par ko: Galaksitija, Terrāņu impērijas galvaspilsēta, 28. gadsimts. Valeriāns un Lorelina ir aģenti, kas aizsargā cilvēkus no laika ceļotājiem. Viņi dodas uz 1986. gada Ņujorku, lai pārtvertu GalaksitijasmegalomaniakuKsombulu, taču 1986. gada pasaule ir drupās un Ņujorku drīz vien norīs okeāns. Aģentiem jādodas pa pagātnes straumēm, lai līdz nākotnei viss vēl aizvien pastāvētu.

Filma iznāk: 21. jūnijā

Lomās: Kara Delavīna, Ītans Houks, Deins DehansAttēlu rezultāti vaicājumam “valerian and the city of a thousand planets”


14. Tumšais tornis – Stīvens Kings

Par ko: Rolands mēro tuksnesi, meklējot Tumšo Torni cerībā, ka viņa meklējumi glābs Rolanda pasauli no iznīcības.

Filma iznāk: 28. jūnijā

Lomās: Metjū Makkonehijs, Idriss Elba, Ketrīna VinnikaAttēlu rezultāti vaicājumam “stephen king dark tower”


15. Tas – Stīvens Kings

Par ko: Septiņi cilvēki atgriežas savā dzimtajā pilsētā, lai pretoties murgam, ar kuru viņi sastapušies, esot pusaudži. Viņiem būs jāskatās acīs ļaunumam, ko viņi sauc par “To”.

Filma iznāk: 8. septembrī

Lomās: Bils Skarsgords, Finns Vulfards, Džeidens LiberhersAttēlu rezultāti vaicājumam “steven king it”


16. Kalns starp mums – Čārlzs Mārtins

Par ko: Pāris pārdzīvo lidmašīnas kritienu kalnos, kur viņiem jāuzticas viens otram, un jānokļūst drošībā, taču viņi ir stipri ievainoti.

Filma iznāk: 20. oktobrī

Lomās: Keita Vinsleta, Idriss ElbaAttēlu rezultāti vaicājumam “Kalns starp mums – Čārlzs Mārtins”