10-real-rejection-letters-successful-people-have-received

20 interesanti fakti par Dž. K. Roulingu un Hariju Poteru


Jūnija beigās Harija Potera fani atzīmēja veselus trīs svarīgus datumus: Harija Potera dzimšanas dienu, “Harija Potera mammas” dzimšanas dienu un 20 gadus kopš pirmās grāmatas par puisēnu, kurš izdzīvoja, iznākšanas.


1. Džoanna Roulinga bijusi rakstniece tik ilgi, cik vien sevi atceras: “Tikko es uzzināju, ka ir iespējams būt rakstniecei, es vēlējos par tādu kļūt. Man ir rakstīšanai ideāls raksturs; man ir ērti būt istabā vienai un kaut ko savā nodabā radīt.”

2. Bērnībā viņa varēja stundām sēdēt un izrakstīt no grāmatas vārdus, pat nezinot to īsto nozīmi.

3. Rakstnieces skolotājs Stīvs Edijs atceras, ka skolā Džo ne ar ko neizcēlās, bet viņai bija “gaiša galva un ļoti laba angļu valoda”.

4. Roulinga iesniedza dokumentus Oksfordā, taču viņa netika uzņemta. Tāpēc viņa iestājās Ekseteras Universitātē un studēja franču valodu. Rakstniece atzīst, ka studiju laikā gandrīz vispār nav mācījusies.

5. Lai izplānotu visu septiņu Harija Potera grāmatu sižetu, bija nepieciešami pieci gadi. Gandrīz visas idejas bija pierakstītas uz dažādiem papīra gabaliņiem ar roku.

6. Pēdējās grāmatas epilogs tika uzrakstīts 1990. gadā, tas ir, pirms vēl tika izlemts radīt grāmatu sēriju un publicēt to.

7. 2000. gadā Roulinga sacīja, ka, nonākot burvju pasaulē, viņa vēlētos nonākt Grifidorā, taču viņa ietilpst Kraukļanagā. Vēlāk pottermore.com (Harija Potera oficiālais portāls) viņu iedalīja Grifidorā.

8. Rakstniece Hermiones tēlu raksturo kā viņas pašas un jaunākās māsas Diānas hibrīdu: “tas kaitinošais cilvēku tips, kurš klusībā varētu radīt briesmas”.

9. Kad Roulingai tika jautāts, kāpēc Harija rēta ir zibens formā, viņa atzinās: “Jo tā izskatās forši. Es nevaru iztēloties, ka manam varonim varētu būt rēta virtuļa formā.”

10. 2003. gadā rakstnieces tēvs izsolē pārdeva pirmo grāmatas “Harijs Poters un Uguns biķeris” izdevumu par 27,500 mārciņām.

11. Roulinga atzīst, ka nepabeidza “Fēniksa ordeni”. Pirms nodot grāmatu redaktoram, viņa neveica pēdējo autores redakciju. Pēc viņās vārdiem, “tas ir ļoti jūtams”.

12. Potermānijas laikā fani esot pārmeklējuši rakstnieces atkritumu urnas, zaguši viņas pastu un centušies piekukuļot viņas draugus, lai uzzinātu informāciju par topošās grāmatas sižetu.

13. Sākotnēji Roulinga nevēlējās publicēt romānu “Nejaušā vakance”, jo viņa zināja, kāda uzmanība viņai tiks pievērsta.

14. gadā iznāca biogrāfiskā filma par Džoannu Roulingu “Magic Beyond Words”.

15. Londonas Olimpisko spēlēšanu atklāšanā 2012. gadā Roulinga nolasīja dažas rindiņas no Dž. M. Berija “Pītera Pena”. Lasījumu pavadīja dažādu angļu literāro tēlu parādīšanās uz ceremonijas skatuves, starp tiem bija arī pašas Roulingas radītais Voldemorts.

16. Seriāla “Doctor Who” scenārists Rasels T. Deiviss vēlējās, lai Roulinga piedalītos vienā no seriāla sērijām, kurā “viņas tēli kļūst par realitāti”, bet šī ideja tā arī netika īstenota.

17. Hermiones aizstāvim ir ūdra forma, un tas savukārt ir pašas rakstnieces mīļākais dzīvnieks.

18. Roulinga nolēma, ka Cūkkārpas ekspresis dodas no Kingskrosas stācijas, jo tur iepazinās viņas vecāki.

19. “Knakts autobusa” konduktors un vadītājs – Stens Šanpaiks un Ērnijs Prengs ir nosaukti par godu Roulingas vectētiņiem.

20. Rakstniece nopietni apdomāja ideju stāsta vidu nogalināt Ronu, bet tad viņa saprata, ka nespēj to izdarīt.


Alīna Dunajeva