heiwa_elementary_school_18

2016./2017. mācību gads: 8 svarīgi fakti

BRĪVPUSDIENAS, TRANSPORTS

 1. Šogad brīvpusdienas saņem Rīgas skolu skolēni līdz 9. klasei.

 No 2016. gada 1. septembra 1. līdz 9. klašu skolēni Rīgas skolās pusdienas ēdīs bezmaksas. Jau pagājušajā mācību gadā brīvpusdienas pienācās skolēniem no 1. līdz 4. klasei.

Brīvpusdienas tiks piešķirtas visiem Rīgas skolu skolēniem neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas – gan rīdziniekiem, gan tiem, kas uz Rīgas skolām dodas no citām pašvaldībām. Tāpat arī sabiedriskais transports visiem Rīgas skolēniem no 1. līdz 12. klasei ir bezmaksas

Vairāk informācijas vari saņemt šeit: http://ej.uz/bpusdienas


2. Jaunas pusdienošanas iespējas 10.-12. klašu skolēniem

No 2016. gada 1. septembra 10. – 12. klašu skolēni varēs par pusdienām norēķināties ne tikai  skaidrā naudā, bet arī izmantojot Skolēna e-karti. Bērni no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm varēs pusdienot bez maksas.

Vairāk informācijas vari saņemt šeit: http://ej.uz/bpusdienas2


3. Izglītības iestāžu darbinieki par ēdināšanu maksās tikpat daudz, cik izglītojamie

Maksimālā ēdināšanas maksa par izglītojamo ēdināšanas pakalpojumiem pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs ar 12 stundu darba režīmu (brokastis, pusdienas, launags) būs 1,99 eiro dienā, bet iestādēs ar 24 stundu darba režīmu diennaktī (brokastis, pusdienas, launags, vakariņas) – 2,21 eiro dienā.Vispārizglītojošajās skolās brokastis maksās 0,78 eiro, pusdienas – 1,42 eiro, launags – 0,57 eiro un vakariņas – 0,78 eiro.

Savukārt piemaksa par izglītojamo ar speciālām vajadzībām (celiakija, cukura diabēts, pārtikas alerģijas u.c.) ēdināšanu būs 0,36 eiro dienā.


4. Visiem Rīgas skolēniem no 1. līdz 12. klasei braukšana sabiedriskajā transportā ir bezmaksas

Lai saņemtu tiesības uz bezmaksas braucieniem, bērnam vai pusaudzim jānoformē skolēna e-talons. Kādam arī ir pienācis laiks noformēt jaunu e-talonu. Iesniegumu var noformēt portālā www.eriga.lv.


5. Rīgas skolām būs savi oranžie autobusi

Jaunajā mācību gadā par prieku bērniem un viņu vecākiem Rīgas skolu deju, vokālie un sporta kolektīvi uz koncertu un konkursu norites vietām varēs doties nevis ar sabiedrisko transportu, bet gan īpašos autobusos. Par šādu iespēju skolēniem un viņu pedagogiem parūpējusies Rīgas dome un „Rīgas satiksme”. No 2016. gada 1. septembra Rīgas skolu rīcībā tiks nodoti 15 oranžie autobusi.

Vairāk informācijas par šo pakalpojumu vari izlasīt šeit: http://ej.uz/orangebuslv


REMONTI TIEK PABEIGTI LAIKĀ, SKOLAS NETIEK SLĒGTAS

6. Skolu skaits jaunajā 2016./2017. mācību gadā nemainīsies – 1. septembrī pirmais zvans noskanēs 115 Rīgas skolās

Kā pastāstīja Izglītības, kultūras un sporta departaments, šogad nav reorganizēta neviena skola. Pašlaik nekādas izmaiņas saistībā ar skolu skaitu nav ieplānotas, taču daudzas no tām iegūst jaunas iespējas. Piemēram, Rīgas Austrumu vidusskola (bijusī 32. vidusskola, apvienota ar Rīgas 24. pamatskolu) ieguvusi jaunas telpas Viļānu ielā 13. Rīgas Austrumu vidusskolas rekonstrukcijas projektā ietilpst arī piegulošās teritorijas sakārtošana. Jau gandrīz pabeigti basketbola un volejbola laukumi, izbūvēts žogs, kuru apgleznos grafiti mākslinieki.Vēl plānots izveidot mazu futbola laukumu un novietot batutu un vingrošanas iekārtas, tādējādi radot papildus atrakcijas ne tikai skolēniem, bet arī tuvāko rajonu iedzīvotājiem. Arī skolas fasāde piedzīvojusi pārmaiņas, izremontēta sporta zāle un ēdnīca, restaurētas klases.

Mācību iestādē izveidots arī īpaši logopēdiskie kabineti individuālām nodarbībām. Vidusskola piedāvā programmu bērniem ar veselības traucējumiem. Šogad skola uzņems 560 audzēkņus.

Savukārt Rīgas Centra Humanitārā vidusskola (Kr. Barona iela 16) ieguvusi lielu ēku uz  Tallinas un Kr. Barona ielas stūra. Telpu nepietiekamības dēļ skola strādājusi divās maiņās. Daudzi no bērniem bijuši spiesti iet uz skolu pēcpusdienā. Tagad  visa ēka ir izremontēta un nodota skolai. Tas nozīmē, ka otrās maiņas vairs nebūs.  Parādījusies iespēja skolas telpas izmantot ārpusklases nodarbībām

Jaunas iespējas tagad sagaida arī citas skolas. Pabeigta lielākā daļa darbu pie sporta kompleksa, kas atrodas pie bijušās  izgāztuves Deglava ielā, pie  Rīgas 84.vidusskolas. Tur paveikts ļoti iespaidīgs darbs:  pie pērn izveidotā jaunā kalna Deglava ielā būvdarbu  gaitā tapis sporta komplekss un atpūtas zona. Teritorijā būs izveidoti un aprīkoti laukumi hokejam, skrituļošanai, skeitošanai, basketbolam un futbolam. Būs arī īpašs laukums ielu vingrošanai. Teritorija būs iežogota un tajā būs bruģēti laukumi. Pagājušajā gadā tur atvērta slēpošanas trase.

Savu stadionu saņēmusi Rīgas Juglas vidusskola. Bet  Rīgas 22. vidusskola ieguvusi nelielu sporta kompleksu. Un tas vēl nav viss. Mūsu portālā tiks publicēts atsevišķs raksts, kas veltīts Rīgas mācību iestāžu remontiem. 


MĀCĪBU PROGRAMMAS, BRĪVLAIKU SARAKSTS

7. Vislielākās interešu izglītības iespējas Baltijā ir Rīgā

Rīgas bērni  un jaunieši (vecumā no 3-25 gadiem) ar galvaspilsētas pašvaldības atbalstu varēs iesaistīties dažādos pulciņos un sporta sekcijās bezmaksas vai par simbolisku samaksu. Nodarboties var ar visu, ko vien bērna vai pusaudža sirds vēlas – dejām, kokgriešanu, dziedāšanu, keramiku, dažādiem sporta veidiem, tehnisko modelēšanu.

Bērnu uzņemšana pulciņos notiek, sākot ar 1. septembri. Līdzfinansējums no vecāku puses nemanīsies, saglabāsies atvieglojumi daudzbērnu un trūcīgajām ģimenēm.

Vairāk informācijas vari saņemt šeit: http://ej.uz/pulcinilv


8. Pagarinātā mācību gada šogad nebūs

Lūk, dati par 2016./2017. mācību gada sākumuun beigām no Izglītības un zinātnes ministrijas:

1.-8., 10.-11. klašu skolēniem: 1. septembris – 31. maijs;
9. klašu skolēniem: 1. septembris – 9. jūnijs;
12. klašu skolēniem: 1. septembris – 16. jūnijs.

  1. semestris ilgs no 1. septembra līdz 21. decembrim;
  2. semestris 1.-8. klašu un 10.-11. klašu skolēniem ilgs no 2016. gada 5. janvāra līdz 31. maijam, 9. klašu skolēniem – no 5. janvāra līdz 9. jūnijam, 12. klašu skolēniem – no 5. janvāra līdz 16. jūnijam.

Rudens brīvdienas
2016. gada 24. oktobris – 28. oktobris

Ziemas brīvdienas
2016. gada 22. decembris – 2017. gada 4. janvāris

Pavasara brīvdienas
1.-11.klašu skolēniem:
13. marts – 17. marts;
12. klašu skolēniem:
20. marts – 24. marts

Vasaras brīvdienas
1.-8. klašu un 10.-11. klašu skolēniem: 2016. gada 1. jūnijs – 31. augusts