wood-coffee-camera-desk-16510

2017. gada filmu apskats: Skatīties? Jā!

2017. gads jau ir vairāk, kā pusē, un šajā laikā ir iznākušas dažādas ilgi gaidītas filmas. YOUNG.LV jums ir apkopojis sarakstu ar spilgtākajiem kinodarbiem, kurus patiešām ir vērts noskatīties un nenožēlot iztērēto laiku.


“Logan”

Dinamisks Vilknadža piedzīvojumu turpinājums ar jauniem mutantiem.

Netāla nākotne, 2029. gads. Vilknadzis jau ir vecs, noguris un reģenerējas arvien lēnāk. Varonis vairs nevēlas būt tas, kas reiz ir bijis. Viņš dienām ilgi ar savu mašīnu vizinās cauri El Paso un ar palīgu rūpējas par novecojušo mentoru Čārlzu Ekzeivioru. Reiz pie viņa pēc palīdzības vēršas kāda sieviete ar meiteni Loru, un lūdz nogādāt pusaudzi uz Ziemeļdakotu un aizsargāt viņu. Lora ir bērns ar gandrīz tādām pašām spējām, kādas ir Vilknadzim. Un tāpēc meitene tiek medīta – lai iznīcinātu visus mutantus. Tā sākas pēdējais Vilknadža un viņa jaunās kopijas Loras stāsts.

114136_80774

 “Cure for Wellness”

Jauna filozofiskā fantāzija Gora Verbinska izpildījumā

Jaunam vīrietim darbā tiek uzdots svarīgs uzdevums – doties uz Šveici, lai izdabūtu savu bosu no sanatorijas. Viņš ir pazudis un tagad uzņēmumam ir nopietna problēma – kā iegūt vairākus vadītāja parakstus, pirms uzņēmums var spert svarīgu soli. Ierodoties sanatorijā, galvenajam varonim, Lokhārdam tiek parādīta ideāla pasaule: padzīvojuši pensionāri baltos halātos spēlē kroketu un nodarbojas ar ķīniešu vingrošanu. Bet vai šī vieta patiesībā ir tik ideāla, kā sākotnēji varētu šķist? Un kāpēc neviens no tajā esošajiem nekad nav atgriezies?

unnamed

 “Hidden Figures”

Stāsts par trim tumšādainām sievietēm, bez kurām ASV nekad neiekarotu kosmosu

Filmas trīs galvenās varones, kuras strādā NASA, neskatoties uz savām spējām, tiek diskriminētas. Viņas ir dažādu vecuma (aptuveni no 30 līdz 50 gadus vecas), bet visas trīs ir afroamerikāņu sievietes, pret kurām nevienlīdzīgu attieksmi izrāda pat policija. Katru reizi, kad viena no viņām ierodas ēkā, kurā strādā simtiem balto vīriešu, viņas tiek uztvertas par apkopējām, kāda asistentēm vai  pārāk gudrām operatorēm. Nevienlīdzība ir jūtama arī ķermeņa valodā – žesti un kustības šīm varonēm liek nojaust, ka viņas šajā sabiedrībā nav vēlamas.

cRcUds1h

 “Wonder Woman”

Filma par sievieti – supervaroni

No agras bērnības Diāna no Temiskīras salas tiek trenēta cīņā, gluži kā pārējās amazones, viņa tiek apmācīta būt drosmīgai un nepiespiestai. Pieaugusi, Diāna no nāves izglābj uz salas nejauši avarējušu amerikāņu aviatoru. Aiz viņiem – vācu karavīru bars: Temiskīru jau 4 gadus ielenc Pirmais pasaules karš, un neviena no amazonēm par to neko nav zinājusi. Diāna nevar noskatīties uz karu no malas un dodas cīņā, jo viņu, ar mērķi aizstāvēt cilvēci, ir radījis pats Zevs.

WW

 “War for the Planet of the Apes”

Zinātniskās fantastikas drāma ar lērumu morālo jautājumu

Noslēdzošā, trešā “Pērtiķu planētas” triloģijas daļa. Ģenētiski modificētu pērtiķu armiju sagaida jauna cīņa: viņiem jādodas nāvīgā cīņā pret cilvēku armiju, kuru vada nežēlīgs vadonis. Pēc vairākiem zaudējumiem pērtiķu vidū, Cēzars, viņu vadonis, uzsāk personīgu cīņu ar tumšiem instinktiem un gatavojas atriebties visas sugas vārdā.

warofplanetofapes


Kristīna Kočengina