relief post 3 (1)

23 iemesli, kāpēc aizmirst par bailēm un sākt nodarboties ar to, kas tev patīk


Reizēm šķiet, ka panākumus sasniedz tikai tie, kuri ir jauni un pasakaini bagāti. Bet vēsture pierāda pretējo: ja cilvēks tic sev, savām spējām un vienkārši neapstājas pie grūtībām, viņš var sasniegt neiespējamo. Portāls YOUNG.LV ir apkopojis pāris desmitus labu piemēru, lai jums atgādinātu: sapņi ir tā vērti, lai tos nepamestu, pat ja jums jau sen vairs nav 18 gadu!


1. 30 gadu vecumā uzņēmējs Džefs Beizoss izveidoja vienu no lielākajiem uzņēmumiem pasaulē – Amazon.com

2. 32 gadu vecumā pilots – izgudrotājs Orvels Raits kopā ar savu brāli Vilburu radīja pasaulē pirmo vadāmo lidmašīnu.

3. Alpīnists Edmunds Hilarijs kopā ar Tenzingu Norgaju 33 gadu vecumā kļuva par pirmajiem cilvēkiem, kuri spēja pieveikt Everesta virsotni.

4. 35 gadu vecumā zinātnieks Dmitrijs Mendeļejevs izstrādāja ķīmisko elementu periodisko sistēmu, kura mūsdienās ir pazīstama kā Mendeļejeva tabula.

5. Tikai 36 gadu vecumā bezdarbnieks – jurists Andrea Bočelli spēja veiksmīgi debitēt Sanremo mūzikas festivālā, pēc tam viņš kļuva par vienu no slavenākajām Itālijas balsīm.

6. Nīls Ārmstrongs kļuva par pirmo cilvēku uz mēness 38 gadu vecumā.

7. Mūsdienās slavenāko universālo garšvielu “Vegeta” 39 gadu vecumā radīja Zlata Bartls.

8. Vien 40 gadu vecumā īru imigrants Henrijs Fords izveidoja automobiļu uzņēmumu, viņam nācās gaidīt vēl piecus gadus, līdz viņš ar to guva panākumus.

9. Dizaineris Kristiāns Diors savu modes namu atvēra 41 gada vecumā.

10. 45 gadu vecumā rakstnieks Fjodors Dostojevskis uzrakstīja romānu “Noziegums un sods”.

11. Japānis Momomfuku Ando 48 gadu vecumā izgudroja ātrās pagatavošanas nūdeles.

12. Marks Tvens savu romānu “Haklberija Fina piedzīvojumi” sarakstīja 49 gadu vecumā.

13. 50 gadu vecumā dabas pētnieks un ceļotājs Čārlzs Darvins piedāvāja sabiedrībai savu darbu ar nosaukumu “Sugu izcelšanās”, kurā viņš aprakstīja evolūcijas teoriju.

14. 52 gadu vecumā Rejs Kroks izveidoja uzņēmumu “McDonalds”.

15. Mikelandželo savu darbu pie Siksta kapelas freskām uzsāka tikai 61 gada vecumā.

16. Vinstons Čērlčils ieņēma Lielbritānijas premjerministra krēslu 65 gadu vecumā.

17. Rakstnieks Frenks Makkorts 66 gadu vecumā publicēja savu pirmo grāmatu “Eindželas pelni” un par to saņēma Pulicera prēmiju.

18. Sportists Oskars Svāns saņēma sudraba medaļu Olimpiskajās spēlēs 72 gadu vecumā, pēc tam arī divas zelta medaļas, tādējādi kļūstot par vecāko čempionu kā arī par vecāko balvas saņēmēju Olimpisko spēļu rīkošanas vēsturē.

19. Džuzepe Verdi savu slaveno operu “Otello” radīja 74 gadu vecumā.

20. Nelsons Mandela kļuva par Dienvidāfrikas Republikas prezidentu 76 gadu vecumā.

21. 78 gadu vecumā māksliniece Anna Mozesa sāka gleznot hobija pēc, 2006. gadā viena no viņas gleznām tika pārdota par 1,2 miljoniem dolāru.

22. 96 gadu vecumā rakstnieks Gerijs Bernstīns sarakstīja romānu “Neredzamā siena: stāsts par mīlestību, kas salauza šķēršļus”, kas kļuva par bestselleru.

23. Faudža Singhs 101 gada vecumā noskrēja maratonu, tādējādi iekļūstot Ginesa rekordu grāmatā kā vecākais maratona skrējējs.