Ghetto Basket Jelgava

30. jūnijā Jelgavā tiks izcīnīta ceļazīme uz FIBA 3×3 basketbola Pasaules tūres kvalifikācijas posmu


Jelgava ir viena no piecām pilsētām Latvijā, kur šovasar notiks Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3×3 basketbola Pasaules tūres kvalifikācijas sacensības. Sestdien, 30. jūnijā laukumā pie Zemgales Olimpiskā centra notiks “Ghetto Basket” turnīrs, kurā Pro grupas uzvarētājs saņems ceļazīmi uz “Ghetto Basket Ventspils Challenger”. Vēl sešās citās grupās Jelgavā sacentīsies arī amatieri, sievietes un dažāda vecuma jaunieši.


Jaunā olimpiskā sporta veida 3×3 basketbola kalendārs šovasar papildināts ar Latvijā vēl nebijuša līmeņa sacensībām – 28. un 29. jūlijā notiekošo “Ghetto Basket Ventspils Challenger”. 16 komandas divu dienu turnīrā sacentīsies par iespēju piedalīties FIBA 3×3 Pasaules tūres posmā Lozannā (Šveice) 24. un 25. augustā.

Pirmais kvalifikācijas turnīrs uz Ventspils “Challenger” notika 26. maijā Ogrē, kad par uzvarētājiem kļuva Krievijas komandas “Piter” 3×3 basketbolisti. FIBA 3×3 basketbola Pasaules tūres “Satellite” kategorijas turnīrs 30. jūnijā notiks Jelgavā, 5. jūlijā – Liepājā, 21. jūlijā – Krāslavā un 22. jūlijā – Cēsīs. Pro grupas komandām obligāta (!) pieteikšanās līdz konkrētā turnīra iepriekšējās dienas pusnaktij FIBA 3×3 basketbola sacensību vietnē.

Brīvdabas 3×3 basketbola sezona Jelgavā tika atklāta 26. maijā, kad pilsētas svētku turnīrā startēja 18 komandas. Vīriešu grupā par čempioniem kļuva “Seskis” – Marts Ozolinkevičs, Artūrs Dreimanis, Mārtiņš Jakušonoks un Toms Bitītis. Šai komandai būs iespēja startēt arī 30. jūnija “Ghetto Basket” Pro grupas ieskaitē, jo nolikums nosaka, ka Amatieru grupā nedrīkst startēt basketbolisti, kuri pēdējās desmit sezonās devušies laukumā Latvijas Basketbola līgas pirmās divīzijas spēlē vai arī pēdējās trijās sezonās pārstāvējuši kādu LBL2 klubu.

“Ghetto Basket” Jelgavā spēles notiks ne tikai Pro grupā un Amatieru grupā vīriešiem, bet vēl piecās grupās –Sievietes, U16 zēni (2002. g. dz. un jaunāki), U16 meitenes (2002. g. dz. un jaunākas), U14 grupa (2004. g. dz. un jaunāki) un U12 grupā (2006. g. dz. un jaunāki).

Komandu pieteikšanās 30. jūnijā no plkst. 11:00 līdz plkst. 12:00, bet uzreiz pēc tam spēļu sākums. Dalības maksa Pro un Amatieru grupā noteikta desmit eiro no komandas, bet sieviešu un jauniešu grupās – seši eiro no vienības.

Dalībniekiem, kuri ir sasnieguši 13 gadu vecumu, jābūt paša izveidotam spēlētāja profilam FIBA 3×3 basketbola sacensību sistēmā “https://play.fiba3x3.com/”. Komandu iepriekšējā reģistrācija (līdz 29. jūnija plkst. 23:00) turnīram FIBA sistēmā nodrošina tās izlikšanu apakšgrupā atbilstoši FIBA 3×3 basketbola pasaules rangam.

Tiešā saite uz reģistrāciju Jelgavas turnīram – https://play.fiba3x3.com/events/d623f3ec-28e1-41a7-a60d-2528354d0953

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

„Ghetto Basket” organizē: biedrība “STREETBASKET”

„Ghetto Basket Jelgavā” galvenie partneri:
Jelgavas sporta servisa centrs,  Jelgavas pilsētas dome, Rīgas Brīvostas pārvalde, Latvijas Nafta.

„Ghetto Basket” atbalsta:  Latvijas Basketbola savienība, Maxima, PF “Ķekava”, Latvijas Tautas Sporta asociācija, Mārtiņa Beķereja, Būvniecības ABC, Mangaļi, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Jaunatnes valsts programma. 

Informatīvi atbalsta: Izdevniecība “Rīgas Viļņi”, Sporta Avīze, Vides reklāma “JCDecaux”, Radio TEV, TV24.


ATRODOTIES BIEDRĪBAS “STREETBASKET” (REĢ. 40008138116) ORGANIZĒTAJOS PASĀKUMOS, AR SAVU KLĀTBŪTNI IKVIENS TĀS APMEKLĒTĀJS APLIECINA, KA NEIEBILST PRET FOTOGRAFĒŠANU, FILMĒŠANU UN MATERIĀLU PUBLICĒŠANU BIEDRĪBAS MĀJAS LAPĀ, SOCIĀLAJOS TĪKLOS UN CITOS PUBLICITĀTES MATERIĀLOS. JAUTĀJUMU GADĪJUMĀ AICINĀM SAZINĀTIES AR BIEDRĪBAS PĀRSTĀVJIEM.