linh-nguyen-110183-1050×700

5 dzīves ieradumi, no kuriem būtu vērts atteikties


Atskatoties atpakaļ, cilvēki bieži vien nožēlo nevis izšķiesto laiku internetā, skatoties seriālus, bet gan savus kaitīgos ieradumus, kas nav ļāvuši sasniegt vēlamos mērķus – ilglaicīgi vai pat visa mūža garumā. YOUNG.LV apkopojuši tos 5 dzīves ieradumus, par kuriem cilvēki nožēlo visvairāk un kuru apkarošanai būtu jāvelta maksimāli pūliņi.


1. Bailes lūgt pēc palīdzības

 

Mūsdienās ļoti stilīgi ir mācēt izdarīt visu pašam, taču reizēm pārlieka patstāvība var kļūt par problēmu. Tie, kuriem ir grūti pārvarēt savu lepnību vai principus, lai palūgtu kāda daudz pieredzējušāka un zinošāka cilvēka palīdzību, riskē ar to, ka paveikto vajadzēs darīt no jauna vairākkārtīgi, tādējādi pilnīgi bezjēdzīgi tērējot dārgo laiku un nervus.

2. Sliktu attiecību glābšana

 

Šis punkts attiecas gan uz vienkārši draudzīgām, gan tuvāka tipa attiecībām. Skolas draugi, kas tiek paciesti tikai kādreizējo jauko atmiņu dēļ, kolēģi, kuri uzmācas ar savu klātbūtni. Cenšoties uzlabot šāda veida attiecības, jūs tikai izniekojat savu laiku, liedzot sev iespēju palūkoties apkārt un atvērt sevi jaunām pazīšanām.

3. Koncentrēšanās uz saviem trūkumiem

 

Saskatīt savus trūkumus nav slikti. Bet pārlieka koncentrēšanās uz tiem traucē jūsu attīstībai. Pastāvīga iedziļināšanās sevī jūs tikai tuvina neveiksminieka titulam. Bet neveiksminiekiem jau nemaz nav vērts sasniegt mērķus, viņiem ir pietiekami silti savu vājību un trūkumu „kokonos”. Neaizmirstiet laiku pa laikam uzdot sev šos trīs jautājumus:

Kā es varu izmainīt savu pašreizējo stāvokli?

Vai nepieciešams kaut ko mainīt?

Kā es to varu izdarīt?

Pēc atbildēšanas uz šiem trijiem vienkāršajiem jautājumiem sastādiet plānu un sāciet rīkoties, lai veiksmīgi atstātu savu ērto šaubu „kokonu”.  

4. Pārdzīvojumi par citu cilvēku viedokli

 

Visi mēs saprotam, ka nevaram un nespējam patikt visiem, bet tik un tā aizvien no jauna pārdzīvojam par to, ko par mums teiks citi. Sava viedokļa pierādīšanai apkārtējiem un mēģinājumos būt nozīmīgiem viņu acīs, mēs tērējam pārāk daudz laika un pūļu. Savas īpašības nepieciešams pielabot tikai pašu tuvāko dēļ un tikai tādā gadījumā, ja tas būs izdevīgi mums pašiem.

5. Skaudība

 

Skaudība – viena no visgraujošākajām jūtām cilvēka personībai. Dzenoties pēc nekam nevajadzīgām lietām un vērtībām, mēs atkal zaudējam laiku, kuru varētu izmantot daudz vērtīgāk. Pret skaudību labāk attiekties filozofiski – aplūkojot to no malas un sadalot to komponentos – lai izprastu, kas tieši jums skauž un vai tas jums tiešām ir vajadzīgs.


Marine Hačaturjana