mar-newhall-226045-1050×700

5 iemesli, kāpēc dažiem cilvēkiem nekad nekas nepatīk


Psihologi ir pārliecināti, ka dažiem cilvēkiem visu kritizēt ir dots no dabas un ne tāpēc, ka viņi visā redzētu nepilnības. Citiem vārdiem sakot, viņi ir īsteni nīdēji un jau no sākta gala visā saskata tikai slikto. Kāpēc tā notiek? YOUNG.LV ir sagatavojis piecus iemeslus, kas skaidro, kāpēc daži cilvēki atsakās savā dzīvē saskatīt labo.


1. Dzīvesveids

Mūsdienās cilvēkiem ir ļoti drudžains un ātrs dzīvesveids, kas bieži vien pat pēc garas un nogurdinošas dienas neļauj atslābināties un nomierināties. Dzīvojot tādā ritmā dienu pēc dienas, cilvēks zaudē spēju priecāties, atslābināties un pat ieraudzīt labo tajā, kas agrāk šķita tik patīkams. Katru dienu mēs sākam ar aizkaitinājumu, arī beidzam to tieši tāpat un atsakāmies atpūsties no ikdienas naida.

anthony-tran-378336-1050x700

Photo by Anthony Tran on Unsplash

2. Darbs/mācības

Tā nu ir noticis, ka vairums cilvēku lielāko daļu sava laika pavada, nodarbojoties ar lietām, kas viņus neiepriecina. Iekārtojoties sev netīkamā darbā vai mācoties sfērā, kas neinteresē, cilvēki paši sevi paverdzina, aizbildinoties ar to, ka kaut kad dzīvē iegūtā pieredze vai izglītība noderēs, un vajag tikai paciesties. Bet, visu dzīvi pavadot gaidot un cerot, cilvēks zaudē spēju priecāties un dzīvot, un sāk kritizēt un apšaubīt visu, kas atrodas viņa ceļā.

mar-newhall-226045-1050x700

Photo by Mar Newhall on Unsplash

3. Attiecības

Attiecības ar apkārtējiem reizēm pielej eļļu mūsu naida ugunij. It īpaši, ja katru dienu mums nākas komunicēt ar cilvēkiem, kas pilnīgi noteikti mūs neiepriecina. Šādi cilvēki “izsūc” no mums visu pozitīvo enerģiju, pat tad, ja paši ir neticama prieka avoti. Viņu prieks ir kaitinoša, nogurdinoša uzvedība, un komunikācija ar viņiem ir sāpīga, tomēr mēs nevaram no šādām attiecībām atbrīvoties, jo baidāmies kaut ko pazaudēt.

omar-lopez-296937-1050x700

Photo by Omar Lopez on Unsplash

4. Nepiepildīti sapņi

Atgriežoties pie darba tēmas, mums ir vēlreiz jāsaka, ka, nodarbojoties ar lietām, kas neiepriecina, ir ļoti grūti būt laimīgam, kā arī ir sarežģīti spert soli pretī savam nepiepildītajam sapnim. Palaižot garām savas iespējas, mēs aizmirstam par patiesi svarīgām lietām un sākam nodarboties ar to, kas mūs iekšēji iznīcina.

andrey-larin-189255-1050x700

Photo by Andrey Larin on Unsplash

5. Skaudība par citu sasniegumiem

Nepiepildot savus mērķus un sapņus, mēs sākam sekot līdzi apkārtējiem, analizējam viņu dzīves, vērojot to, kā kāds cits ir spējis piepildīt mūsu sapņus. Mēs klusībā nīstam apkārtējos par to, ka viņi ir ieguvuši kaut ko, kas patiesībā viņiem nepieder. Domās mēs apsūdzam, ienīstam un cenšamies novelt vainu uz Visumu par to, ka, iespējams, mums ir atņemts kaut kas ļoti svarīgs, tomēr paši tā arī neriskējam, lai kaut ko mainītu.

jiafeng-wang-193724-1050x788

Photo by Jiafeng Wang on Unsplash


Marine Hačaturjana