viktor-forgacs-372566-1050×697

5 iemesli, kāpēc pieaugot mēs zaudējam draugus


Bērnībā un pusaudžu gados draudzībai ir lielāka loma mūsu dzīvē, tomēr ar laiku tā zaudē savu nozīmi. Kāpēc izaugot cilvēki sarauj saites un pazaudē draugus, un vai ir iespējams no tā izvairīties? YOUNG.LV ir sagatavojis piecus iemeslus, kas skaidro, kāpēc draudzība var zust un kādreiz tik tuvie cilvēki kļūt sveši.


1. Draudzība ir brīvprātīga lieta

 

Draudzības brīvprātīgais raksturs padara to neaizsargātu pret daudziem dzīves apstākļiem. Pieaugot cilvēki savas prioritātes sakārto draudzībai nelabvēlīgi: ģimene, darbs un mācības nonāk pirmajā vietā. Tikšanās kļūst aizvien retākas, un mēs visi bieži vien aizbildināmies ar “neatliekamām lietām”, kuras nevaram atcelt, un paši attālināmies no draugiem.

Photo by Katie Treadway on Unsplash

2. Mēs maināmies

 

 

Bērnības draugi ir bērni, ar kuriem ir jautri spēlēties. Pusaudžu vecumā mēs atklājam savas jūtas, atbalstām viens otru. Tieši šajā laikā mēs izpētām, pārbaudām sevi un citus, paši sev nosakot, kādu vietu ieņem šis cilvēks mūsu dzīvēs. Bet pieaugot maināmies arī mēs, mūsu intereses, iespējas un diemžēl arī dzīvesvieta, un tāpēc dažādu iemeslu dēļ draudzību turpināt neizdodas. Satiekoties ar jaunības draugiem, mēs apzināmies, ka paši vairs neesam tie, kas kādreiz bijām.

Photo by Sam Manns on Unsplash

3. Mums nav laika draudzībai

 

 

Kad cilvēki pieaug, viņiem uzrodas neatliekamas lietas, daudz svarīgākās kā tikšanās ar tuviem cilvēkiem. Mums ir vieglāk atcelt tikšanos ar draugu, nevis mācības vai darbu. Tieši darbs mūs pārņem visnepiemērotākajā brīdī, prasot tam nepārtrauktu atdevi.

Photo by Kendra Kamp on Unsplash

4. Vecos draugus nomaina jauni

 

 

Kā jau rakstījām, pieaugot mainās praktiski visa mūsu pasaules uztvere un intereses, tieši tāpēc mēs meklējam vienādi domājušos un atbalstu starp jaunajiem paziņām. Nevar teikt, ka jauni paziņas ir slikti, bet slikti ir aizmirst par cilvēkiem, ar kuriem mēs reiz bijām tuvi. Tomēr jāpiemin, ka, iegūstot jaunus paziņas, mēs attīstāmies un garīgi augam, gūstot nenovērtējamu pieredzi.

Photo by Matheus Ferrero on Unsplash

5. Mums nav vēlēšanās uzturēt attiecības

 

 

Diemžēl gadās arī tā. Dzīve nestāv uz vietas un ir ļoti grūti ilgi uzturēt attiecības ar draugiem vienādā līmenī. Nepastāv tādas draudzības, kurās nav strīdu, un tieši strīdi dāvā mums iespēju vēl vairāk iepazīt otru cilvēku, ieskatoties viņa stiprajās un vājajās pusēs. Draudzībā ir iespējamas arī ļoti lielas nesaskaņas, kas postoši ietekmē attiecības. Tādu draudzību nav iespējams turpināt, un mēs atsvešināmies, atsakoties problēmu risināt, izvēloties labāk šīs attiecības pārtraukt vispār.


Marine Hačaturjan