carlos-quintero-168401-1050×590 (1)

5 ieteikumi: ko darīt, kad kāds jūs kaitina


Ja jūs saskaraties ar cilvēku vai cilvēku grupu, kas jūs kaitina, ir vērts aizdomāties, kāpēc tā notiek, un ko jūs varat ar to darīt. YOUNG.LV sagatavoja 5 vienkāršus ieteikumus tiem, kas pastāvīgi saskaras ar aizkaitinājumu pret apkārtējiem, un nezina, kā ar to tikt galā


1. Nosakiet, kas tieši jūs kaitina

 

Lai cīnītos ar aizkaitinājumu, jums jāsaprot, kas tieši jūs atgrūž un izved no pacietības. Psihologi apgalvo, ka ir situācijas, kad mūs kaitina tās cilvēku īpašības, kuras mums trūkst ikdienas dzīvē. Tas var būt jebkas: pārlieku liela pašpārliecinātība, “lipīgi” smiekli, mīlestība pret apkārtējiem. Noteiktā momentā mēs sākam izjust skaudību un riebumu pret cilvēkiem, kuriem piemīt šīs īpašības.

Photo by Carlos Quintero on Unsplash

2. Neieciklējieties uz citiem cilvēkiem

Jums jāsaprot, ka jūs esat patstāvīga vienība, un sākotnēji jums ir jāuztraucas par savu dzīvi. Pārstājiet analizēt un rakties citu cilvēku dzīvēs, jo tieši tādā veidā jūsu dzīve paiet garām – jūs tērējat laiku un spēkus uz cilvēkiem, kuriem nav nekādas lomas jūsu dzīvē, un lielākā viņu daļa nemaz nezina par jūsu eksistenci.

Photo by freestocks.org on Unsplash

3. Neskrieniet pakaļ ideāliem

Kādā bauslī tiek apgalvots: “Neradiet sev elku”. Bet diemžēl lielāko savu dzīves daļu mēs skrienam pakaļ ideāliem, cenšamies tiem atbilst, audzinot sevī tās īpašības, kuras mūs nemaz neraksturo. Nav teikts, ka dzīves laikā mēs nevaram satikt cilvēkus, kas spēs mūs motivēt un iedvesmot, taču nevajag līdzināties tiem cilvēkiem, kuri jūs izved no pacietības, tikai tā iemesla dēļ, ka viņi patīk kādam citam. Iedvesmojaties, mācāties, bet paliekat pats par sevi, nemainaties.

Photo by Hello Lightbulb on Unsplash

4. Komunicējiet ar cilvēkiem, kas jums šķiet patīkami

Pamēģiniet tikt vaļā no “kaitinošā” un pārslēdzieties uz tuviem cilvēkiem. Komunikācija ar viņiem atgriezīs jūs ierastā dzīves ritmā, un noteikti sniegs gana daudz pozitīvu emociju. Saprotiet, ka jūsu tuvie mīl jūs tieši to īpašību dēļ, kuras jums ir tieši tagad, un nav vērts tērēt dārgo laiko, analizējot citu cilvēku dzīves.

Photo by Jacob Ufkes on Unsplash

5. Strādājiet pie pašizgausmes

Mēģiniet abstrahēties no cilvēkiem, kuri bojā jūsu dzīvi, un sāciet uzlabot savu personību. Ir vērts atcerēties, ka jums nav nepieciešamības līdzināties citiem cilvēkiem, ieklausaties savās sajūtās, un audziniet sevī tās īpašības, kuras, jūsuprāt, jums trūkst vai kuras vēlaties uzlabot.

Photo by Christin Hume on Unsplash


Marine Hačaturjana