1503317642

5 labākās vietas fotosesijai Rīgā


Lai arī Rīgas vasara nelutina mūs ar labiem laikapstākļiem, tas nudien nav iemesls, lai tītos siltā pledā un pie jūras gaidītu labāku laiku. Rīga ir brīnišķīga jebkādās tās izpausmēs un laikapstākļos, tāpēc portāls Rīga.lv izvēlējies un piedāvā jums piecas lieliskas vietas Latvijas galvaspilsētā neaizmirstamām fotosesijām pat lietainā laikā.


Vieta: Ziedoņdārzs
Adrese: Aleksandra Čaka iela 88

Fotogrāfa komentārs:

Marija Baško: „No vienas puses, Ziedoņdārzs ir parasts Rīgas parks, taču, no otras puses, – labākā vieta, ja vēlaties „zaļas” fotogrāfijas, neizbraucot no pilsētas. Galvenais pluss – te nav daudz cilvēku, kā tas ir centrālajos pilsētas parkos, tāpēc nav jālavierē starp tūristu grupām, lai noķertu vēlamo kadru. Turklāt Ziedoņdārzs pavisam nesen tika rekonstruēts, tāpēc te viss ir jauns.”

Informatīva uzziņa:

Ziedoņdārzs ir vienīgais parks Rīgā, kas izvietots starp ēku kvartāliem. Gandrīz no visām pusēm to ieskauj sienas, ko arhitekti centušies paslēpt aiz zaļiem stādījumiem. Turklāt parks ir ievērības cienīgs ar to, ka atrodas uz robežas starp Rīgas centru un tās nomalēm: no vienas puses to ieskauj Aleksandra Čaka ielas augstie nami, no citas – koka apbūve un šauras ieliņas.

1503317639 1503317642

Vieta: Vecrīga
Fotogrāfa komentārs:

Roberts Sils: „Manuprāt, viena no skaistākajām vietām fotosesijām Rīgā ir Vecrīga. Šajā Latvijas galvaspilsētas daļā es katru reizi sev atklāju kaut ko jaunu: vēl nezināmas ieliņas, burvīgus nostūrus, kolorītas ēkas, un tas viss savukārt kļūst par brīnišķīgu pamatu fotosesijām. Turklāt Vecrīgā ir lieliska dabiskā gaisma fotografēšanai.”

Informatīva uzziņa:

Vecrīga ir visvecākā Latvijas galvaspilsētas daļa un tās centrs. 1997. gadā Rīgas vēsturiskais centrs tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Vecrīgai raksturīga daudzveidīga apbūve, un vairumam ēku ir piešķirts kultūras pieminekļa statuss. Tās arhitektūrā pārstāvēti dažādi stili – romānika un gotika, baroks un klasicisms, kā arī modernisma paraugi.

1503317637 (1) 1503317634

Vieta: Botāniskais dārzs
Adrese: Kandavas iela 2

Fotogrāfa komentārs:

Diāna Spiridovska: „Botāniskais dārzs – tā ir spilgtu, daudzkrāsainu ziedu pārpilnība no maija līdz septembra beigām. Akurāti veidotas puķu dobes, krūmi un kopti zālieni, strūklaka dārza centrā – tas viss lielisku papildina jebkuru fotosesiju. Turklāt Botāniskajā dārzā ir oranžērija, kurā aug dažādi tropu augi, ko var izmantot nestandarta un interesantām kadru kompozīcijām. Taču jāņem vērā, ka ieeja Botāniskajā dārzā ir par samaksu.”

Informatīva uzziņa:

Botāniskais dārzs dibināts 1922. gadā. Tā 15 ha plašajā teritorijā izvietotas siltumnīcu un āra augu kolekcijas (kopumā apmēram 6000 augu). Dārza kolekcija ir ļoti plaša un rūpīgi atlasīta: te var aplūkot Latvijā augošus aizsargājamus augus, ārstniecības augus un indīgus augus. Vairums koku un krūmu dendrārijā nav raksturīgi Latvijas florai, piemēram, Virdžīnijas burvjulazda, ciedri, ceriņi, valriekstu koks, ginka koks, zīdkoks… Dārzā ir daudzgadīgo augu kolekcija, lilijas, dālijas, daudzgadīgie lakstaugi un citi dekoratīvi augi.

1503317621 1503317626

Vieta: Andrejsalas monohromā daļa
Adrese: Andrejostas iela 4

Fotogrāfa komentārs:

Marija Baško: „Andrejsalas monohromā daļa, īpaši tagad, kamēr tā tikko krāsota, ir milzīgs atradums fotogrāfam. Melnais un baltais (sienu krāsas) – tās ir klasiskas fona nokrāsas, kas nenovērš uzmanību no foto objekta. Turklāt Andrejsalas ēkām ir ļoti interesanta sienu faktūra, tāpēc jebkurš tur veidots kadrs izskatīsies dārgi un profesionāli.”

Informatīva uzziņa:

Andrejsala ir pussala Daugavā blakus Rīgas centram, kas atrodas Daugavas krastā. No šejienes paveras burvīgs skats uz upi, pretējo krastu, ostā ienākošajiem prāmjiem un kruīza kuģiem.

1503317611 1503317617 1503317614

Vieta: Meža parks Ķengaraga promenādes galā
Fotogrāfa komentārs:

Marija Baško: „Meža parks Ķengaragā ir visai specifiska vieta. Ja fotografēšanai ir kāda šai videi raksturīga ideja, šī vieta ir ļoti piemērota, jo atrodas diezgan tuvu, taču lieliski var pildīt meža funkciju fotogrāfijā. Ja pastaigājas pa apkārtni, var atrast interesantas pārpurvojušās vietas vai ziedošas pļavas. Vispār – idejas tematiskām fotosesijām te var īstenot pārpārēm.”

Informatīva uzziņa:

Daugavas labajā krastā gar upi no Vecrīgas līdz Ķengaragam stiepjas promenāde – lieliska vieta, lai pastaigātos un baudītu ūdens tuvumu. Promenādes galā, Ķengaragā, ir zaļā zona – meži, pļavas, kā arī karjers un avots ar tīru ūdeni.

1503317629 1503317631

Žurnāliste: Jeļena Safronova
Stils: Jekaterina Mirmanova
Fotogrāfs: Vladislavs Černovs


Materiāls no Rīga.lv