mcdonalds-logo-wallpaper-download

5 McDonald’s noslēpumi, kas uzņēmumam nesuši panākumus


Piekritīsiet, ka McDonald’s ir vairāk, kā vien ātrās ēdināšanas restorāns? Tā ir vesela impērija, kas izsauc veselu pretrunu vētru! YOUNG.LV apkopojis 5 interesantus faktus par slavenā „fāstfūda” biznesa noteikumiem. Vai jūs zinājāt, ka…


  1. Uzņēmuma standartos ir skaidri norādīts, ka, gadījumā, ja apmeklētājs nav apmierināts ar pasūtītās kartupeļu, dzēriena, saldējuma vai nagetu porcijas izmēru, viņam automātiski „pienākas” pats lielākais izmērs.Attēlu rezultāti vaicājumam “mcdonalds max burger”
  2. Reti kurš zina, ka McDonald’s ir pašiem sava „bībele”, kas ir 750 lappuses gara, kurā sīki aprakstīti visu darbinieku pienākumi. Savukārt galvenie „baušļi” darbiniekiem ir jāzina no galvas! Tie ir KKTP un KKK – „kultūra, kvalitāte, tīrība, pieejamība” un „kontakts, kooperācija, koordinācija”.Attēlu rezultāti vaicājumam “mcdonalds bible”
  3. McDonald’s restorāni atrodas 120 pasaules valstīs un gandrīz katrā ēdienkarte atšķiras, atkarībā no to iedzīvotāju tradīcijām un ēšanas paradumiem, piemēram, McRice Indonēzija, McLobster Kanādā un Nirnburgers Vācijā.Attēlu rezultāti vaicājumam “mcdonalds map”
  4. Līdz pat pagājušā gadsimta 70-tajiem gadiem McDonald’s strādāja tikai vīrieši, lai nekādas intrigas nenovirzītu domas no darba, bet, kad feministu kustība izcīnīja vienlīdzīgas tiesības, nācies meklēt kompromisu: darbā nedrīkstēja pieņemt izskatīgas meitenes, visiem nācies vilkt vīriešu uniformas. Svārkus drīkstēja valkāt tikai meitenes, kas uzkalpojušās līdz vecākā menedžera statusam. Turklāt meitenēm nav bijis ļauts krāsoties, valkāt aksesuārus, lietot smaržas un audzēt un krāsot nagus.Attēlu rezultāti vaicājumam “mcdonalds darbinieki”
  5. Un, ja jūs tas interesē, smarža no ātrās apkalpošanas lodziņa nenāk vis no „plīts”, bet gan aromatizatoriem, ko ražo uzņēmums „International Flavours and Fragrance”. Tās ir trīs veida smaržas: cepts bekons un sīpoli, cepti kartupeļi un svaiga maize.Attēlu rezultāti vaicājumam “mcdonalds”