music-for-presentation

5 netradicionāli izdoti mūzikas albumi


Pirmais singls, kas pārņem mūzikas topus, Youtube, tavu Facebook sienu, radiostacijas, ziņojot, ka tuvojas jauns albums. Nebeidzamas intervijas, varbūt vēl kāds singls, lai uzkurinātu gaidas, šķiet, ka šis mākslinieks ir visur. Un tad, protams, nāk pats albums, kuru tu nopērc tuvākajā mūzikas veikalā, iTunes vai noklausies Spotify. Šī formula ir pārbaudīta jau gadu desmitus un visiem ir zināms, ka tā strādā – tā ir kā hitu fabrika. Bet pēdējā laikā arvien biežāk varam novērot populārus māksliniekus, kas savus albumus pamanās izdot neparastā veidā, pievēršot visu mūsu uzmanību…


1. Beyonce – Beyonce (2013)

Varam iesākt ar pēdējo gadu vienu no lielākajiem pārsteigumiem.  Albumi, kas vienkārši nokrīt no zila gaisa, lai gan ne bieži, tomēr bija izdoti arī iepriekš. Visus gan pārsteidza fakts, ka to ir izdarījusi viena no populārākajām dziedātājām pasaulē. Kā gan tik apjomīgu projektu ir iespējams noslēpt? Vēl jo vairāk – albums tika izdots vizuālā formātā, kas nozīmē, ka pilnīgi visām dziesmām ir izveidots videoklips. Šis solis bija tik leģendārs, ka daudzi mūzikas mediji vēl aizvien šo soli sauc par „Pulling a Beyonce”. Šis solis atmaksājās ar uzviju, jo pārsteiguma albums trīs nedēļu laikā tika pārdots vairāk kopiju apmērā, nekā dziedājas iepriekšējais ieraksts divu gadu laikā.Attēlu rezultāti vaicājumam “Beyonce (2013) album”


2. Kendrick Lamar – Blonde (2016)

Pēc četru gadu nozušanas no mūzikas pasaules, R&B dziedātājs Frenks Oušens (jeb angliski – Frank Ocean) pēkšņi un negaidīti izdeva vizuālo albumu „Endless”. Bet tas vēl nebūt nav viss. Tieši vienu dienu vēlāk internetā pēkšņi parādījies jau nākamais albums – „Blonde”, kas arī pēc tam iekaroja kritiķu sirdis un topu virsotnes. Varētu teikt, ka šis solis ir tāds kā dubultais Beyonce gājiens.Attēlu rezultāti vaicājumam “Kendrick Lamar – Blonde (2016)”


3. Kanye West – The Life of Pablo

Nepietiek ar to, ka albuma nosaukums veidošanas gaitā tika mainīts vismaz trīs reizes. Kad albums beidzot tika izdots, arī tas tika mainīts un koriģēts vairākos piegājienos, tādējādi radot „dzīvu un elpojošu” darbu, kas ar laiku attīstās un tiek atjaunināts, gluži kā telefona aplikācijas – dziesmu panti nepārtraukti mainījās, parādījās jaunas dziesmas, un tamlīdzīgi. Šķiet, ka nu albuma uzlabošana ir apstājusies un, lai gan komerciāli albums bija neveiksmīgs, eksperiments uzskatāms par izdevušos.Attēlu rezultāti vaicājumam “Kanye West – The Life of Pablo album”


4. Beck – Song Reader

Ko jūs teiktu, ja es jums paziņotu, ka viens no labākajiem 2013. gada albumiem pēc žurnāla „Rolling Stone” domām nekad nav izdots? Tas ir, ne jau tradicionālā formātā. Beka „albums” Song Reader tika izdots kā 108 lappuses gara grāmata, kurā bija atrodamas vien dziesmu notis un vārdi, atstājot skanējumu katra individuālā mūziķa ziņā. Viss vienkāršais ir ģeniāls. Un otrādi.Attēlu rezultāti vaicājumam “Beck – Song Reader album”


5. U2 – Songs of Innocence

Šo albuma izdošanas piegājienu nu jau ir izmantojuši arī vairāki citi mākslinieki, ieskaitot Jay-Z un Rihanna. Tas ir – albuma atdošana par velti cilvēkiem, kuri izmanto noteiktu mūzikas servisu. „Songs of Innocence” tika piešķirts bezmaksas visiem iTunes lietotājiem (gribēja viņi to vai nē). Albums gan neiepatikās ne kritiķiem, ne klausītājiem, tāpēc, kad tas beidzot tika izdots fiziskā formātā, neviens to īsti vairs nepirka. Citu mākslinieku mēģinājumi šādā albumu izdošanas stratēģijā gan ir vainagojušies lielākiem panākumiem.Attēlu rezultāti vaicājumam “U2 – Songs of Innocence album”