fyivkaepn-1

5 noslēpumainas vietas Latvijā, kuras noteikti vajadzētu apmeklēt šoruden


Oktobra beigās mūs gaida noslēpumaini un neizskaidrojami svētki – Helovīns, diena, kad burtiskā nozīmē var sastapt mistisko. Gaidot Helovīnu, YOUNG.LV ir sagatavojuši neparastas vietas Latvijā, kuras noteikti vajag redzēt savām acīm.


1. Valmiera, “Deviņu zaru” ozols. Ir tāds ticējums, ka, pieskaroties šim ozolam, cilvēki uzņem sevī sakrālo enerģiju, kas dod spēkus un atgriež jaunību. Viens no noslēpumainākajiem un diženākajiem kokiem Latvijā. Ik gadu ļoti daudz viesu ierodas Valmierā, lai pieskartos šim slavenajam ozolam. Ozola nosaukuma izcelsme ir diezgan skaidra – no gigantiskā stumbra aug deviņi zari, kuri vijoties veido mezglus.

tree

Фото: M Foushee over Creative Commons

2. Tērvete, Pazemes rūķi. Par to, ka Tērvetes dabas parkā dzīvo rūķi, zina visi. Tērvetes parkā var redzēt koka rūķu mājiņas, dzirnavas un raktuves. Šo namiņu iedzīvotājus ir ļoti grūti satikt, jo visu savu laiku tie pavada zem zemes, bet mājās atgriežas naktīs, kad parka apmeklētāji jau ir prom.

5837c68c-55f1-1ec5-55f1-1e8beed02e34.photo_.0-1

Фото: Ксения ПроценкоЖанна Пашковская

3. Jelgava, Jelgavas pils. Pils darbinieki apgalvo, ka pilī neapšaubāmi mīt kādas jaunas dāmas gars, un viņa ir ģērbusies garā, baltā kleitā, ar nepārspējami skaistu cepuri galvā. Pieiet viņai klāt nevienam vēl nav izdevies, jo pie katra mēģinājuma viņa pazūd.

42

4. Kurzemes vilkači. Vēl no seniem laikiem Livonija tiek uzskatīta par vilkaču zemi, vietējie iedzīvotāji runā, ka vēl 15. gadsimtā cilvēki aprakstīja šīs vietas, stāstot par noslēpumainiem Kurzemes iedzīvotājiem, kuru kaucieni vakaros biedējuši vietējos iedzīvotājos. Runā, ka, ja pusnaktī Tukuma mežā paskaties spogulī sev aiz pleca – tajā noteikti parādīsies vilkacis.

les_66-1050x591

5. Valmiera,  Zilaiskalns. Zilaiskalns kā ar magnētu pievelk cilvēkus, kuri nodarbojas ar mistiskām lietām un pēta ezotēriku. Daudzi apgalvo, ka pēc enerģētikas Zilaiskalns nav ne ar ko sliktāks par Stounhendžu. Turklāt ar mūsdienu aparātiem šeit tiek fiksēta ļoti liela magnētiskā anomālija.

144241141854


Marine Hačaturjan