ethan-hoover-325427-1050×701

5 pazīmes, kas atklāj, vai jūs esat manipulators


Pilnīgi noteikti katrs no mums kaut reizi dzīvē ir ķēries pie manipulēšanas, lai iegūtu sev vēlamo rezultātu. Tomēr ir jāatceras, ka apkārtējie to var ievērot un var pārstāt ar jums komunicēt. Zemāk piedāvājam jums piecas pazīmes, kas liecina par to, ka jūs esat kļuvis par manipulatoru, kā arī pastāstīsim, kā ar to cīnīties.


1. Distances ieturēšana jums ir svešs jēdziens

 

Ko nozīmē ieturēt “pietiekamu” distanci? Mums katram ir kolēģi, paziņas no angļu valodas kursiem, draugi u.t.t., un protams, ar katru no šiem cilvēkiem jūs komunicējat citādāk un ar katru nepieciešams ieturēt citu distanci. Piemēram, situācijā, kad jūs savam mīļotajam cilvēkam paziņojat, ka jums vajadzīga pauze attiecībās un jūs dodaties padzīvot pie vecākiem, bet pēc nedēļas jau pārdomājat un atgriežaties. Protams, mīļotais cilvēks būs laimīgs, bet arī ievainots un neizpratnē, kāpēc jums pēkšņi bija vajadzīga šāda distance. Vai arī mierīgāks piemērs – jūs kolēģiem detalizēti stāstāt par kādu smagu un personīgu problēmu, par ko viņi jums nav vaicājuši, vēl neaizmirstot par to noliet kādu asariņu, – tādā veidā jūs pārkāpjat šo distanci, vēloties veidot pārāk tuvas attiecības ar svešiem cilvēkiem.

Ja jūs tā darāt, tad tā ir manipulācija, jo cilvēkiem, kas jums ir apkārt, visu laiku nākas meklēt pieeju un komunikāciju ar jums. Ar šādām problēmām cilvēki vēršas pie psihoterapeita, tāpēc tāda veida uzvedība nav veselīga ne jums, ne tiem, kas jums ir apkārt.

benny-jackson-222664-1050x700

Photo by Benny Jackson on Unsplash

2. Emociju attaisnošana

 

Ja jūs atļaujaties kliegt, runāt sliktiem vārdiem un vienkārši izlikt visu ļaunumu uz āru, bet pēc tam attaisnot sevi ar nogurumu, problēmām darbā vai personīgajā dzīvē, tā viennozīmīgi ir manipulatora pazīme. Apkārtējiem cilvēkiem nav jācieš no jūsu emocionālās nestabilitātes. Iespējams, problēma nav nogurums vai strīds ar priekšnieku, bet tā ir meklējama daudz dziļāk. Ar to noteikti ir jācīnās.

daniel-h-tong-264918-1050x700

Photo by Daniel H. Tong on Unsplash

3. Jūs samierināties ar neērtībām, lai izpatiktu citiem

Es domāju, ka daudziem ir pazīstama situācija, kad esat darījuši kaut ko, ko nevēlaties, tāpēc ka tādā veidā varat iemantot pateicību, mīlestību, simpātijas. Ja tā nenotiek, jūs izjūtat dusmas, aizvainojumu un neapmierinātību. Bet kāpēc? Jūs taču piekritāt “uzņemties upuri”, kā paši domājat, bet apkārtējie cilvēki nav spējīgi pravietot. Vairāk runājiet, izstāstiet to, ko jums būtu gribējies. Manipulatori bieži baidās izstāstīt par savām vēlmēm. Padomājiet par to.

john-simitopoulos-265311-1050x700

Photo by John Simitopoulos on Unsplash

4. Jūsu palīdzība nav nesavtīga

Ja kāds jums lūdz pēc padoma, bet jūs palīdzat ar cerību, ka par to saņemsiet bezmaksas vakariņas, biļetes uz teātri vai vismaz jums “uzsauks” taksi, to ir nepieciešams izteikt skaļi. Izlikties, ka jūs palīdzat tāpat vien, bet patiesībā kaut ko gaidāt pretī, ir negodīgi.

ethan-hoover-325427-1050x701

Photo by Ethan Hoover on Unsplash

5. Jūs esat īpašs

Jūs kavējat iepriekš norunātu tikšanos, jo bija sastrēgumi / jums bija daudz darba/ sāpēja galva. Arī uz jums attiecas norunas un noteikumi. Ja jau jums tik neērti ierasties uz tikšanos, norunājiet papildu vienošanās.

mikito-tateisi-333584-1050x591

Photo by Mikito Tateisi on Unsplash


Kā nebūt par manipulatoru?

Jūs tāpat kā visi cilvēki esat pelnījis apbrīnu, mīlestību un saprašanu, bet, lai to saņemtu no citiem, jums nevajag kaut ko dot vai darīt, kas jums nav patīkami vai ērti. Mācieties vispirms pastāstīt par savām vēlmēm, jo neviens jau nebūs spējīgs uzminēt tās, ja vien jūs par tām nepateiksiet skaļi!


Aleksandra Zavišjus