philipp-cordts-354735-1050×700

5 pazīmes, kas liecina, ka esat egocentrisks


Egocentriķi ir cilvēki, kas liek pasaulei griezties apkārt viņiem. Viņiem ir ļoti grūti pieņemt faktu, ka citi cilvēki arī ir personības ar savām jūtām. Egocentriķiem ir grūti pieņemt citu viedokli, viņi patiesi uzskata, ka zina labāk, kā būtu jādzīvo apkārtējiem un ar visiem spēkiem cenšas viņus izmainīt. YOUNG.LV ir sagatavojuši pazīmju izlasi, kas noteiks, vai esat egocentrisks.


1. Jums ļoti patīk visu apstrīdēt, bet šķiet, ka jūsu sarunu biedriem tas neiet pie sirds

Patiesā diskusijā sarunu biedri apmainās viedokļiem, lai izprastu situāciju. Ar egocentriķiem tāds plāns nestrādā. Pirmkārt, viņi visu apstrīd, lai tikai pierādītu savu patiesību un savu pārākumu citu priekšā. Otrkārt, egocentriķi nevairās no smagām un ļoti garām diskusijām, bieži arī nesaudzējot oponenta jūtas.

Photo by Joshua Ness on Unsplash

2. Jūs vienmēr nomoka citu cilvēku viedoklis

Spriest un domāt par to, kā pret jums attiecas apkārtējie, ne vienmēr ir slikti. Lieta tajā, ka nemiers par citu cilvēku viedokli egocentriķiem liek kļūt slimīgi aizdomīgiem par visu. Tāpēc tādi cilvēki visu laiku ir saspringti, viņiem šķiet, ka cilvēki vērtē viņu izskatu, ieradumus, balsi, pat tad, ja šie “vērtētāji” ir vienkārši garāmgājēji. Egocentriķi bieži lielāku nozīmi piedēvē patiesi nenozīmīgām lietām, un tāpēc bieži cieš.

Photo by Joseph Pearson on Unsplash

3. Reizēm jums ir ļoti slikti, tāpēc jūs kļūstat nežēlīgi pret sevi un apkārtējiem

 

 

Egocentriski cilvēki daudz spēcīgāk uztver notikumus, kas risinās viņiem apkārt. Kad kāds no sarunas biedriem uzdod jautājumu viņu vājajā vietā, viņi kļūst ļauni un savā aizkaitinājumā var pateikt daudz ko nepatīkamu. Tas ietekmē ne tikai apkārtējos, bet arī pašu cilvēku, jo viņš sāk stipri vainot sevi un meklēt nepilnības katrā savā darbībā.

Photo by Felix Russell-Saw on Unsplash

4. Jūs sniedzat padomus apkārtējiem un esat pārsteigti, kad viņi tā nerīkojas

 

 

Egocentriski cilvēki patiesi domā, ka zina, kā cilvēkiem vajadzētu dzīvot. Ja kāds atsakās pieņemt viņa padomus, viņš apvainojas, atbildot savam sarunas biedram ar agresiju. Viņš patiesi tic, ka sarunas biedrs kļūdās, jo vienkārši nevēlas mainīt savu dzīvi un iziet no komforta zonas. Egocentriķiem ir vienalga, vai kāds ir prasījis palīdzību vai padomu, jo domā, ka viņi taču apriori zina labāk.

Photo by Ben White on Unsplash

5. Risinot domstarpības, jūs cenšaties kaut ko pierādīt

 

 

Savā ziņā egocentrisms nozīmē manipulāciju, uzskatot, ka ikvienu cilvēku, ja tikai pacenšas, iespējams pārveidot un var izmainīt ne tikai personību, bet arī viedokļus. Egocentrisku cilvēku grūti nosaukt par egoistu, jo viņš visu laiku pieliek spēku, lai atrastu pareizo lēmumu citu cilvēku dzīvēs. Diemžēl viņu domāšanu ir praktiski neiespējami izmainīt, bet, ja centīsieties norādīt uz viņu kļūdām, izraisīsiet agresijas un neizpratnes vilni.

Photo by Philipp Cordts on Unsplash


Marine Hačaturjana