maxresdefault-1

5 stāsti par pašmāju policistiem, kas saslidīs tavu auksto sirdi


Kārtības sargiem ne vienmēr nākas izšķirt asiņainus kautiņus, apcietināt meklēšanā izsludinātas personas, ķerstīt netiklus tūristus vai dzīt pēdas zagļiem- dažreiz nākas vienkārši palīdzēt kādam, kas nonācis nelaimē.


Ceļš uz baznīcu

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) Latgales pārvaldes darbinieki svētdien, 9.oktobrī, palīdzējuši kādai sirmgalvei nokļūt uz sabiedrisko transportu un atrast sēdvietu. Sieviete ar smagu maisiņu rokās steidzīgi devusies uz baznīcu, taču veselības problēmu dēļ spējusi pārvietoties vien ļoti lēnām- līdz ar to lūgusi palīdzību pa ceļam sastaptajiem policistiem.

Pamestas jūrascūciņas

Kāda daudzdzīvokļu nama pārvaldniece Imantā izsaukusi RPP Kurzemes pārvaldes darbiniekus, jo kāpņu telpā atradusibūri ar divām pamestām jūrascūciņām. Konstatēts, ka abiem mājdzīvniekiem bijis ēdiens, taču izbeidzies ūdens. Jūrascūciņas policija steidzīgi nogādājusi dzīvnieku patversmē „Ulubele”. Tā kā ēkā tiek veikta videonovērošana, policija solījusies atrast un sodīt vainīgo.

Apmaldījies lietuvietis

18.septembrī pie Rīgas pašvaldības policijas Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes darbiniekiem vērsies kāds 79 gadus vecs tūrists no Lietuvas, kurš pazaudējis savus ceļošanas biedrus un klejojis pa Vecrīgu, līdz nonācis pie Brīvības pieminekļa, kur sastapis kārtības sargus. Tehnisku iemeslu dēļ sirmais kungs nav varējis izmantot savu mobilo ierīci, taču zinājis no galvas dēla telefona numuru. Policisti izmantojuši savu mobilo telefonu un jau drīz sirmgalvis nodots dēlam, kurš sirsnīgi pateicies viņiem.

Nelaime Ķīšezerā

29.augustā Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki Ķīšezera apsekošanas laikā sadzirdējuši palīgā saucienus. Izrādījies, ka trīs bērni, baudot pēdējās siltās vasaras dienas, izpūsti no līča, kur bijis aizvējš, un nav varējuši tikt krastā. Raudošie un nosalušie bērni viens pēc otra iecelti laivā un nogādāti drošībā. Lai gan viens no viņiem bija sasitis galvu, pēc apskates mediķi konstatējuši, ka hospitalizācija nav nepieciešama.

Dzemdības Doma laukumā

6.maijā Rīgas pašvaldības policijas darbinieki patrulēšanas laikā Doma laukumā pamanīja transportlīdzekli, kas braucis pa gājēju-velosipēdistu ceļu. Apturot transportlīdzekli, noskaidrots, ka tajā atrodas ārzemnieku pāris- sievietei negaidot sākušās dzemdības un vīrietis centies pēc iespējas ātrāk nokļūt līdz slimnīcai, izmantojot navigāciju. Policijas darbinieki ar operatīvā transportlīdzekļa ieslēgtiem gaismas signāliem pavadījuši abas personas līdz slimnīcai, kur sieviete veiksmīgi nodota mediķu rokās.