s7_12629

5 vietas Latvijā, kuras ir tavas uzmanības vērtas


 YOUNG.LV sastādīji pastaigu vietu topu, kuras noteikti ir pelnījušas jūsu uzmanību.


1. Slīteres nacionālais parks

Slīteres parks atrodas uz Baltijas jūras apskalota, Ziemeļkurzemes pussalas, kur jūra, plašie meži un purvi tiekas ar melnalkšņa krūmiem, kopā radot nepārspējamas ainavas. Šis parks obligāti jāapmeklē tiem, kurus īpaši vilina pastaigas, priekš tām ir paredzētas vairākas dabas takas, ir arī velosipēdistu maršruti, iespējami arī laivu braucienu. Ideāla vieta tiem, kuri vienkārši ir noguruši no ikdienas steigas un ļoti grib iepazīties ar dzimtenes skaistumu.

s7_12629

2. Ķemeru nacionālais parks

Ķemeru parks ir vēl viena vieta mūsu sarakstā, kura ir lieliska priekš pastaigām un atpūtai svaigā gaisā. Ķemeru nacionālais parks izceļas ar lielu bioloģisko daudzveidību. Noteikti vajadzētu apmeklēt Lielā Ķemeru tīreļa taku, izbraukt pa Zaļās kāpas velomaršrutu, un dienas nobeigumā iziet baskāju taku pie Valguma ezera.

1013742002

3. Liepājas Karosta

Unikāla vieta ar bagātīgu vēsturi, kura aizņem aptuveni trešo daļu visas Liepājas teritorijas, pie Baltijas jūras krasta un glabā dažādu ēru atmiņas. Karostu patiesi var uzskatīt par īpašu, ne ar ko nesalīdzināmu pasauli – apbrīnojamu, un tai pat laikā paradoksālu vietu. Iesakām pastaigāt pa Karostas ielām, un apskatīt alejas un iepriekšējo gadu arhitektūru. Ja jūs esat velobraucienu cienītājs, iesakām izbraukt 12km maršrutu “Apburošais Karostas bargums.”

baznica-liepaja-latvia-travel

4. Pokaiņu mežs

Pokaiņu mežs – neparasta vieta, slavena ar leģendām, kas apvītas ap šo vietu. Tiek uzskatīts, ka pastaigas pa vietējām takām palīdz izprast sevi, tāpēc nonākot šajā vietā, neaizmirstiet pastaigāties pa veselības taku, kas veidota no dažādu koku sugu bluķīšiem spēka zīmju veidā, katra zīme dodot savu – viena attīrot, cita dodot spēku. Gadskārtu vārtu taku, kur iepazīties ar latviešu gadskārtām, kā arī zodiaka apli, kurā iepazīt sevi.

pokainu-mezs-latvia-travel_2

5. Velnezers (Čertoks)

Velnezers, kas atrodas melleņu meža vidū, ir viens no tīrākajiem Latvijas ezeriem, tas vilina ar savu dzidro ūdeni un nostāstiem, kas to pavada jau no seniem laikiem. Piltuvveida ieplakā Velnezera dziļums sasniedz 17 metrus, bet ūdens caurredzamība vietām pat 12 metrus. Tajā neietek neviena upīte vai avots un arī neiztek. Ezera ūdenī nav lielas ūdensaugu un ūdensdzīvnieku daudzveidības. No ezera cenšas izvairīties pat putni un meža zvēri. Runā, ka tā krastos ir daudz čūkstu, bet zivis šeit ķeras reti. Pat eksistē versija, ka Čertoks ir izveidojies kaut kāda kosmosa ķermeņa kritiena rezultātā.

wmarkedIMG_7071


Marine Hačaturjana