ziema_latvia_travel_momenti

5 vietas Latvijā, kuras tev jāpaspēj apmeklēt šajā ziemā


Ziema ir atgriezusies, sniegs un skaistas dabas ainas priecē mūs ar sniegotiem skatiem. Apkopojām piecus galamērķus, kur varēsi baudīt gan aktīvu, gan mierīgu atpūtu, kā arīvienkārši priecāties par skaistiem dabasskatiem.


1. “Ziemas brīnumzeme” Ķemeru Nacionālajā parkā

Ķemeru Nacionālais parks atrodas netālu no Rīgas, 20 min. brauciena attālumā. Dodoties pastaigā pa purva laipu, varēsi uzņemt lieliskas fotogrāfijas un baudīt ziemas neskarto dabu, uzkāpjot skatu tornī. Taku garums ir 3 vai 1,5km. Purva ezeriņi un neskartā daba rada ziemīgu noskaņu, tāpēc lieliska pastaiga svaigā gaisā ir garantēta.Attēlu rezultāti vaicājumam “ķemeru nacionālais parks ziema”

2. Dabas parks ‘’Ogres Zilie kalni’’

Ja esi aktīvas atpūtas piekritējs, tad dabas parkā, uzsniegot sniegam, ir atvērtas distanču slēpošanas trases ar dažādiem kāpumiem un nobraucieniem, kuru kopējais garums ir aptuveni 10 kilometru. Distanču slēpošanas trases savieno Ogri ar Ikšķili.

Tāpat vari baudīt nobraucienus ar ragavām vai doties izbraucienā suņu vilktās kamanās. Neaizmirsti uzkāpt skatu tornī, kas atrodas kalna augstākajā punktā,  no kura paveras skaista panorāma.Attēlu rezultāti vaicājumam “’Ogres Zilie kalni’’ ziema”

3. Aktīvā atpūta Siguldā

Ja tev patīk ātrums, tad Siguldas bobsleja trasē ir iespēja sajusties kā Olimpiskajās spēlēs un izbraukt ar ātrumu vairāk nekā 100 km/h. Ja vēlies izmēģināt kaut ko līdzīgu skeletonam, tad ir iespēja izbraukt ar ‘’Vardi’’, kuras ātrums sasniedz līdz 80 km/h. Trases ir pieejamas no novembra līdz marta vidum. Tāpat Siguldā ir pieejamas kalnu un distanču slēpošanas trases, bet mierīgākai atpūtai ir vari doties ‘’Trīs piļu ceļā’’ un pastaigā pa Gaujas Nacionālo parku.Attēlu rezultāti vaicājumam “sigulda ziemā”

4. Bērnības sajūtas Tērvetes dabas parkā un maltīte ‘‘Zoltnerā’’

Dodoties uz Zemgali, Tērvetes dabas parkā vari izstaigāt vai izslēpot ne tikai jau labi zināmās pasaku un jaunās Gaisa takas, bet arī slidot slidotavā, kas atvērta pie parka ieejas. Nepilnus 5km tālāk vari ieturēt maltīti “Zoltnerā’’, kur varēsi uzņemt lieliskas fotogrāfijas blakus esošajā parkā un pie restorāna ēkas lielajiem logiem.Attēlu rezultāti vaicājumam “Zoltners”

5. Ziemas prieki Karostā

Arī Karostā un Liepājā vari izbaudīt ziemas priekus, jo ‘’Beberliņos’’ un Liepājas pilsētas centrā ir atvērtas slidotavas. “Beberliņu’’slidotava atrodas meža ielokā- tā ir brīvdabas slidotava. Tur ir pieejama slidu noma, kā arī parkā iespējams braukt ar pūsli, sniega dēli un slēpēm. Ja tevi aizrauj ekstrēma atpūta, tad ‘’BB wakepark’’ piedāvā izmēģināt ziemas veikparku.