zamok-grafa-drakuly-rumyniya_1

6 apšaubāmi apskates objekti, kuri tevi pārsteigs


Katram apskates objektam ir sava skaistā vēsture. Bet reti kurš zina un var pastāstīt patiesību par tiem, tāpēc pasaulē ir apšaubāmi apskates objekti, kuru patiesā vēsture ir noslēpumiem tīta. YOUNG.LV pastāsta par dažiem no tiem.


1. Pirmais apšaubāmais objekts mūsu sarakstā ir Šerloka Holmsa māja. Šerloka Holmsa dzīvesvietas adrese ir Beikerstrīta 221B. Problēma ir tāda, ka Artura Konana Doila laikā Beikerstrītā bija ne vairāk kā 100 ēku, tāpēc māja ar numuru 221 nepastāvēja. Vēl jo vairāk, pašreizējais muzejs atrodas ēkā ar numuru 239. Pati plāksnīte “221B” ir firmas nosaukums, kam ir šī “viltotā” adrese. Un tas nemaz netraucē lasītājiem un rakstniekiem no visas pasaules nosūtīt vēstules šim izdomātajam personāžam uz šo viltoto adresi.

London_31

2. No ārpuses ļoti biedējošā Brenas pils kļūdaini tiek atzīta par tā saucamā grāfa Drakulas – Vlada Tepeša pili. Godīgi sakot, no patiesās grāfa Drakulas pils, kuras nosaukums ir Poenari pils, ir atlikušas tikai drupas, tāpēc tūristu plūsmas tai dodas garām.

1_313499d79cfd559aa9c5d62e829baefa

3. Viena no visapmeklētākajām vietām Veronā ir Romeo un Džuljetas māja. Simtiem tūristu apskata slaveno “Džuljetas balkonu”, kura tiek apspēlēta “tajā pašā” lugas mīlas  ainā. Tāpat viena no slavenākajām apskates vietām ir Džuljetas kaps. bet nez kāpēc neviens nav aizdomājies, ka šie personāži Veronā patiesībā nekad nav bijuši.

il-balcone-di-romeo-e-giulietta

4. Visiem pazīstamā Prāgas šaurā ieliņa – Vinarna Čertovka ir nekas vairāk kā ugunsgrēku eja. Vēl pirms pieciem gadsimtiem bija vairākas šādas ejas, kuras, diemžēl līdz mūsdienām nav saglabājušās. Tā kā pilsēta bija ļoti apdzīvota, šādas ejas bija paredzētas tam, lai palēninātu uguns izplatību ugunsgrēku gadījumā.

bRnktkpTURBXy9kY2NlYmQ3OTFkMDVhOGVlZWIzOTFlMDczNmQ0ZTFmZi5qcGeSlQMAzJzNEZTNCeOTBc0DIM0Bwg

5. Ir noskaidrojis, ka Amerikas atklājējam ir veselas sešas dzimšanas vietas. Lūk, piemēram, viena no “mājām” Dženovā, kurā Kristofors Kolumbs pavadīja savu bērnību. Interesantākais ir tas, ka māja ir būvēta 17.-18. gadsimtā, bet Kolumbs ir dzimis 15. gadsimtā. Tāpēc uz Kristofora Kolumba dzimtenes titulu pretendē sešas pilsētas Spānijā un Itālijā, tāpēc nav iemesla domāt, ka Amerikas atklājējs ir dzimis tieši Dženovā.

kolumb-7

6. Mūsu sešinieku noslēdz slavenā “Miega ieleja”. Šo Ņujorkas štata ciematiņu 1800-tajos gados sauca par Ziemeļu Terītaunu, bet to nosauca par “Miega ieleju”, jo tā ļoti līdzinās populārā Vašingtona Ērvinga romāna “Leģenda par Miega ieleju” jeb “Jātnieks bez galvas” sižeta norises vietai. Ažiotāža, kuru sacēla šis ciemats, ļoti palīdzēja Timam Bērtonam, kurš uzņēmis filmu “Jātnieks bez galvas” (1999), bet nevienu neuztrauc fakts, ka filma vispār ir uzņemta Lielbritānijā.

sleepy-hollow-47527295


Eva Kostareva