щдгонртп

6 lieliski varianti, kā reaģēt uz aizvainojumu


Dzirdēt aizvainojumus, kas ir mums adresēti, vienmēr ir nepatīkami. Dažreiz mēdz likties, ka cilvēks vēlējās palīdzēt, tomēr nekorekti izteicās, taču citreiz viņš mērķtiecīgi jums teica tos aizvainojošos vārdus. Katra šāda situācija atšķiras no iepriekšējās, tādēļ ir svarīgi zināt, kā ir jāreaģē noteiktos apstākļos. YOUNG.LV redakcija apkopoja dažus variantus, kas palīdzēs izbēgt no konflikta.


1. Atbildiet cilvēkam ar to pašu

Viena no pirmajām domām, kas iešaujas prātā pēc aizvainojuma – aizvainot pretī. Tā rīkoties var tikai tad, ja tas:

  • Samazinās spriedzi.
  • Palīdzēs jums saglabāt savu reputāciju.

Tomēr tas nav labākais variants. Aizvainojot pretī, jūs nolaižaties līdz tā cilvēka līmenim un parādat, ka viņa vārdi tik tiešām jūs ir aizskāruši.

2. Samaziniet spriedzi

Ja jūs ar humoru pieiesiet klāt situācijai, tad tas noteikti mazinās radušos spriedzi, un jūs varēsiet izbēgt no konflikta. Tas, kas jūs aizvainoja, apmulsīs.

3. Pieņemiet aizvainojumu

Dažreiz jums var šķist, ka jūs tiešām ir aizvainojuši. Taču, ja “aizvainojumu” jums adresē tuvinieki, tad ir vērts ieklausīties un izanalizēt viņu vārdus. Visticamāk tas nemaz nebija aizvainojums, bet gan kritika, kas palīdzēs jums kļūt labākiem. Tāpat ir vērts padomāt, kāpēc kāds pateica tieši tādus vārdus. 

4. Apdomājiet iemeslu

Tāpat vien cilvēki viens otru neaizvaino, tādēļ, saprotot iemeslu, jūs varēsiet izlemt, kā rīkoties tālāk. Iespējams cilvēks ir neapmierināts ar savu dzīvi un apskauž jūs. Nekādā gadījumā neizrādiet, ka viņa vārdi jūs aizvainoja. Saglabājiet mieru, smaidiet un nedodiet oponentam izjust, ka viņš ir panācis savu.

5. Nepievērsiet uzmanību

Ignorējiet aizvainojumu. Uzvedieties tā, it kā nekas nebūtu noticis.

6. Vai arī piekrītiet

Dažos gadījumos var lieliski nostrādāt Aikido tehnika (kad jūs pārnesat negatīvu atpakaļ sarunubiedram). Jo īpaši šī metode būs aktuāla tādās situācijās, kad apkārt ir daudz skatītāju. Kad jūs aizvainoja, pasakiet oponentam “paldies” par iztērēto laiku, ko viņš iztērēja, norādot uz jūsu trūkumiem. Un nobeidziet sarunu ar frāzi, ka jūs obligāti apdomāsiet visu teikto un mēģināsiet laboties. Jūsu sarunubiedrs noteikti ko tādu negaidīs, un visi konflikta liecinieki nostāsies jūsu pusē.


Varbūt zināt vēl kādus efektīvus veidus, kā cīnīties ar tiem, kas mūždien mēģina mūs aizskart?

Autors: София Лакисова

Avots: https://lifehacker.ru/2016/12/16/oskorblenie/