pexels-photo-145977 (1)

6 maz zināmas vietas uz Zemes


Cilvēki iedalās divos tipos, tie kuri nevar dzīvot bez ceļošanas un tie kuri klusībā apskauž ceļotājus šķirstot viņu jaunākās bildes. Ja tu esi kaislīgs ceļotājs un domā, ka jau esi apskatījis visu pasauli, tad pārbaudi mūsu top, iespējams, ka tomēr esi palaidis kaut ko garām. Ja esi no tā “sapņotāju klana,” tad neslinko un apskati šo topu. Kas zin, iespējams, mēs beidzot tevi iedvesmosim.


1. Serbija, Belgrada

Ideja: mūsdienu māksla un nakts dzīve

Belgrada ir plaši pazīstama ar trakulīgu nakts dzīvi (nakts ballītes uz peldošām mājām, serbu valodā “splavovi”) un straujo mūsdienu mākslas un dizaina attīstītu. Noteikti ir vērts aplūkot Drina galerry pilsētas centrā, Makura muzeju, kurš ir kuba formā, kā arī Ceptera muzeju.

iron-gate-karparten-danube-gorge-abbey-163572

Foto: pexels.com

2. Azerbaidžāna, Baku

Ideja: vēsture, kultūra un pilsētas enerģija

Viena diena Azerbaidžānas galvaspilsētā, Kaspijas jūras krastos, liksies jums kā ceļojums apkārt pasaulei. Spožie debesskrāpji kā Dubaijā, neatkārtojamās Beaux-Arts fasādes un akmeņaini skvēri no Parīzes, smilšu krāsas mošejas un plašās piejūras promenādes liks jums justies tā, it kā jūs esat Omānā.

pexels-photo-167702

Foto: pexels.com

3. Gruzija, Kaukāza kalni, Stepantsminda

Ideja: gara pastaiga pa austrumu un rietumu robežu

Ja jūs esat noguruši no pārpildītajām kalnu takām Alpos un Francijas vīnogulājiem, tad šī mazā valsts ar kājāmgājēju maršrutiem liks jums priecāties. Gājēju takas iet caur Lielā Kaukāza kalnu grēdām, kurš atdala Eiropu no Āzijas. Sāciet pastaigu no Stepantsmindas pilsētas un dodieties līdz Gergeti, 14.gadsmita Trīsvienības baznīcai. Baznīca ir apbrīnojama ne tikai ar savu atrašanās vietu, tā atrodas vairāk kā 2000km augstumā, bet arī ar satriecošo skatu uz apkārtējo ainavu.

pexels-photo-290465

Foto: pexels.com

4. Ulanbatora, ezeri un Mongolijas lauki

Ideja: mežonīgie austrumi un pilsēta kura dievina trokšņot

Plašās, tukšās Mongolijas stepes jau sen vilina bezbailīgos ceļotājus un tos, kuri ir ieinteresēti izzināt klejotāju dzīves veidu. Mongolija nav visapdzīvotākā valsts, tāpēc nebrīnīties, ja sajūtīsieties vientuļš Gobi tuksnesī, Altajas kalnos un ezeros.

pexels-photo-458928

Foto: pexels.com

5. Jangona, Mjanma

Ideja: arhitektūras transformācija

Jangona 11.gadsmitā bija vienkāršs zvejnieku lauku ciems, taču šodien tur atrodas lielākais un svarīgākais iepirkšanās centrs valstī. Pilsēta sevī iemieso sajaukumu no tradicionālajiem tirgiem un strauji attīstītas koloniālās ēras infrastruktūras.

Noteikti ir vērts apmeklēt Švegadonu, budistu templi, kurš atrodas kalna pašā augšā (to nav iespējams nepamanīt), apzeltīto, divas tūkstošgades veco budistu templi Sulā.

pagoda-spires-temple-religion-65313

Foto: pexels.com

6. Madagaskara, Nosi Mangabe

Ideja: iespaidīgākie piedzīvojumi kādi jums jebkad bijuši

Āfrikas dienvidaustrumu piekrastes “asara.” Madagaskara ir mājas dzīvniekiem, kurus neredzēsi nekur citur pasaulē. Lielacu lemuri, luminiscējošās vardes un daudzi citi neparasti dzīvnieki. Interesanti, ka liela salas daļa, kas klāta ar bieziem džungļiem, joprojām ir neizpētīta. Tas ir iemesls kāpēc “zudušās pasaules” sajūta jūs nepametīs visu ceļojuma laiku!

pexels-photo-145977 (1)

Foto: pexels.com


Alina Dunajeva