new-smartphone

6 veidi, kā atbrīvot Jūsu viedtālruņa atmiņu


Izdevuma Mashable žurnālists Reimonds Vongs pastāsta par to, kā tikai sešos soļos varat pēc iespējas efektīvāk attīrīt Jūsu viedtālruņa atmiņu.


Iespējams, jums nākas tērēt naudu atmiņas kartēm Jūsu telefonam, protams, ja vien Jums nav paveicies ar viedtālruni, kurā ir patiešām liela atmiņa (tiesa, ja tas tā ir, tad visticamāk, tas nav no tiem lētākajiem).

Katra aplikācija vai dziesma, ko lejupielādējat, katra uzņemtā fotogrāfija un video pietuvina Jūsu viedtālruni tā datu uzglabāšanas spēju maksimumam.

Jo īpaši smagi to izjūt tie viedtālruņu lietotāji, kuru tālruņos ir 16 vai (jau jūtu, ka man trūkst elpas) 8 gigabaitu liela atmiņa. Tas ir īpaši smagi, ja jums ir 16 gigabaitu iPhone, kurā nav iespējams ievietot atmiņas karti.

Tāpat kā kārtojot istabu, kārtības ieviešana Jūsu viedtālrunī ir nepieciešama, ja vēlaties vairāk vietas jaunam materiālam. Varētu šķist, ka tas ir ilgi un sarežģīti, bet tas patiesībā neaizņem daudz laika. Lūk, labākie veidi, kā attīrīt atmiņu jūsu Android vai iPhone ierīcē.

Izdzēsiet vecas fotogrāfijas, video, ekrānšāviņus un dublikātus!

Jūsu fotogalerijas ir īsta atmiņu banka. Un tās nav vis baumas (man pašam ir iPhone 6 ar 128 gb lielu atmiņu, 53,9 gb no tiem aizņem foto un video).

To ir grūti nosaukt par jautru darbiņu, un, ja jums ir tāpat, kā man – jums ir daudz foto un video, kurus pirms izdzēšanas vajag apskatīt, tas savukārt aizņem laiku, bet veco fotogrāfiju izdzēšana dos vietu jaunām.

Iesākumā izdzēsiet visus dublikātus – izdzēsiet visas neizdevušās fotogrāfijas, vecus ekrānšāviņus un atstājiet tikai vienu fotogrāfiju no vienādu kadru sērijas. Pēc fotogrāfiju apstrādāšanas, izdzēsiet visus vecos video un filmas. Ja jūsu telefons atbalsta šādu funkciju (kā, piemēram, iPhone), apgraiziet un saīsiniet pārāk garus video rullīšus.

Pārvietojiet savus video un foto uz mākoni vai datoru.

Tie, kas neietilpst to cilvēku kategorijā, kas apskata visas savas vecās fotogrāfijas un video, risinājums ir vēl vienkāršāks.
Jūs varat vienkārši saglabāt jūsu failu kopijas kādā no mākoņu serveriem, piemēram, Flickr, Dropbox, vai Microsoft One Drive. (Mēs ļoti iesakām izmantot Google Photos servisu, kas ļauj glabāt neizmērojamu daudzumu fotogrāfiju līdz 16 megapikseļiem un video ar izšķirtspēju 1080p pilnīgi bez maksas.) Tāpat ir ļoti vienkārši visus failus vienkārši ielikt datorā. iPhone Image Capture

Mac lietotāji pavisam vienkārši var pieslēgt savus iPhone ar USB un izmantot iTunes, iPhoto vai jauno aplikāciju Photos, lai sakārtotu savus mediju failus. Apple datoru lietotāji var arī izmantot iepriekš instalēto aplikāciju Image Caputre, lai pārvietotu savus foto vai video no iPhone. Pēc visu datu nokopēšanas, vienkārši izdzēsiet visus failus no iPhone – bez kādām sirdssāpēm. Apple atbalsta portāls piedāvā iepazīties ar instrukciju šeit (https://support.apple.com/en-us/HT201302).

Arī Windows lietotāji var izmantot iTunes, lai nokopētu foto un video. Manuāla failu pārnešana varētu būt atšķirīga – instrukcijas ar to, kā to izdarīt Windows versijām, Jūs varat atrast šeit (https://support.apple.com/en-us/HT201302)

Tāpat, ja jums ir iPhone 5 (vai jaunāks), kas darbojas ar iOS 7 (vai jaunāku versiju), varat izmantot AirDrop, lai distancēti pārnestu failus uz savu Mac OS X Yosemite (vai, jau atkal – jaunāku). AirDrop izmantošanas instrukciju meklējiet šeit (https://support.apple.com/en-us/HT204144). Google photos

Izdzēsiet nevajadzīgās aplikācijas

Tas nav viegls uzdevums. Aplikācijas var aizņemt patiešām daudz vietas Jūsu tālrunī. Izdzēsiet visas aplikācijas, kuras izmantojat pavisam reti vai neesat izmantojuši jau ļoti sen, jo īpaši, ja tās ir vecas spēles, kuras jau sen nespēlējat.

Izmantojiet straumēšanas servisusApple Music-14

Mūzika ir viens no nopietnākajiem triecienam atmiņas patēriņā. Pēdējo pāris gadu laikā mūzikas straumēšana ir pieejama visiem, taču lielākā daļa cilvēku vēl aizvien lejupielādē mūziku un ar to aizņem savu telefonu atmiņu.

Atkarībā no jūsu mūzikas kolekcijas, jūs glabājat gigabaitu gigabaitus ar audio ierakstiem, tā vietā, lai vienkārši izmantotu kādu no straumēšanas aplikācijām, piemēram, Spotify, Apple Music, Pandora vai Soundloud.

Par šī lēmuma mīnusu varētu nosaukt to, ka, pārejot uz straumēšanas servisiem, jūs nevarat klausīties savu mūziku bez interneta pieslēguma. Jā, daudzas no tām piedāvā saglabāt melodijas, kuras var klausīties arī neesot tiešsaistē, bet tas ir pretrunā ar visa šī teksta jēgu.

Neuzņemiet video 4K kvalitātē4K capture

Praktiski jebkurš Android viedtālruņa flagmanis vai iPhone, sākot ar 6S, atbalsta video uzņemšanu 4K kvalitātē, un šie faili aizņem daudz vairāk vietas, nekā HD vai full HD kvalitātē uzņemtie.

Tajā pašā laikā, ja jums nav TV vai datora monitora, kas atbalstītu šo formātu, nav nekādas jēgas ierakstīt video šajā formātā. Starp citu, atteikšanās no 4K video palīdzēs jums pagarināt jūsu ierīces mūžu. Lielākajā daļā telefonu pamata uzstādījumos šī funkcija ir izslēgta, bet tik un tā pārbaudiet un atslēdziet to, ja nu gadījumā esat nejauši ieslēguši šo funkciju.

Pārnesiet savus failus uz atmiņas kartimicrosd-smartphone

MicroSD atmiņas kartes sloti ir ne tikai lieliski piemēroti ierīces atmiņas apjoma uzlabošanai, bet arī ir lieliski piemēroti, lai ielādētu failus. Daudzos telefonos ir pieejams failu menedžeris, bet, ja jūsu Android ierīcē tāda nav, mēs iesakām lejupielādēt ES File Manager (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop&hl=en) vai File Manger(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rhmsoft.fm&hl=en).

iPhone īpašniekiem diemžēl šādas iespējas nav, jo šajos tālruņos nav iespējams ievietot atmiņas kartes.