2014.06.25.15.17.32.14_google-logo

7 lielākās vilšanās no Google


Kopš Google izveidošanas 1998. gadā, uzņēmums ir veicis ievērojamu lēcienu tehnoloģiju attīstībā. Bet tajā pašā laikā uzņēmumam ir gadījušies arī neveiksmīgi projekti. Piemēram…


1. Google TV

Uzņēmums Google platformā Smart TV, sadarbībā ar Intel, Sony un Logitech izveidoja projektu Google TV, kas tika uzsākts 2010. gada 6. Oktobrī. Otrajā Google TV paaudzē par partneriem kļuva jau tādi uzņēmumi kā LG, Samsung un Vizio.

Kaut gan mēģinājums ieviest Google TV ikdienas dzīvē šķita daudzsološs, šis projekts tomēr neizrādījās pietiekami konkurētspējīgs ar tādiem gigantiem kā Apple TV, Roku un Xbox 360. Google pārtraucu Google TV atbalstu 2014. Gadā un sāka strādāt ar Android TV.Attēlu rezultāti vaicājumam “Google TV”

2. Google Glass

Google aksesuāru tehnoloģiju spožums un posts dīvainu lasāmo briļļu formā. Jau no pirmajām dienām, kad šis projekts tika apstiprināts, tas izsauca plašu ažiotāžu visa pasaulē, bet ar šo briļļu stikliem bijušas radušās neskaitāmas problēmas. Cilvēki sūdzējušies, ka nepārtraukti nākas skatīties uz augšu vai pa labi, kas noved pie šķielēšanas. Beigu beigās šī produkta izstrāde tika pārtraukta, un produkts ir kļuvis par interneta joku.Attēlu rezultāti vaicājumam “Google Glass”

3. Project Ara

Google projekts – viedtālrunis Ara. Varētu šķist, ka šim projektam ir milzīgs potenciāls, bet nekas no tā nesanāca. Projekta ideja radās no uzņēmuma Google slepeniem tehnoloģiju patentiem. Praktiski jebkura šī viedtālruņa detaļa ir nomaināma, sākot ar telefona bateriju, beidzot ar procesoru un kameru. Visas šīs daļas iespējams nomainīt bez jebkādas ierīces atjaunošanas.

Tas izskatījās ļoti iespaidīgi un Google izsludināja, ka šis viedtālrunis nonāks pārdošanā jau 2017. gadā, bet projekts tika apstādināts 2016. gada septembrī.Attēlu rezultāti vaicājumam “Project Ara”

4. Google+

Google+ ir pilnīga vilšanās. Google pārdzīvoja 2 līdzīgas neveiksmes.

Buzz, kas tika izveidots 2010. gadā un dzīvoja īsu mūžu, kamēr tas netika apturēts 2011. gadā. Tāpat arī Google Friend Connect, kas funkcionēja no 2008. līdz 2012. gadam. Problēma noslēdzās ar to, ka Google+ nespēja apmainīties ar saturu ar Twitter vai Facebook.

Google+ tika radīts 2011. gadā, un kaut kādā formā tas pastāv vēl šobaltdien.Attēlu rezultāti vaicājumam “Google+”

5. Google Wave

Ar Google Wave izveidošanu 2009. gadā uzņēmums centās apvienot dažādas komunikāciju platformas reālā laika režīmā. Google ieviesa elektroniskā pasta funkciju, tūlītēju ziņojumapmaiņu, wiki-lapas, vebčatu, sociālos tīklus un projektu vadību, lai noformētu šo juceklīgo autonomo projektu. Kaut gan šim projektam bija potenciāls, tā izstrāde beidzās 2010. gadā, bet 2012. gadā Wave serveri tika oficiāli slēgti.Saistīts attēls

6. Nexus Phones

Nexus One tika radīts 2010. gadā, un pēc tam uzņēmums radīja Nexus S, Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 5, Nexus 5X, Nexus 6 , un pēdējo – Nexus 6P, kas izdots 2015. gadā. Kaut gan tie pārstāvēja pagājušo paaudžu viedtālruņus samērā veiksmīgi, tiem nekad neizdevās sasniegt iPhone līmeni. Iespējams, Nexus tālruņi tiks pilnībā pārzīmoloti, tāpēc varbūt šīs ierīces vēl nevajag norakstīt pavisam.Attēlu rezultāti vaicājumam “Nexus Phones”

7. Android@Home

2011. gadā uzņēmums Google centās ieviest savus viedtālruņus vienkāršo cilvēku ikdienas dzīvē, tādējādi lietotāji varētu izmantot mājsaimniecības elektroniskās ierīces. Kopš tā laika Google, Nest un Apple ir strādājuši pie šādas aplikācijas uzlabošanas, bet, diemžēl Android@Home vairs nepastāv.Attēlu rezultāti vaicājumam “Android@Home”