paramount_logo

7 pazīstamu Holivudas logotipu noslēpumi


Šos logo mēs pazīstam jau kopš bērnības, bet tikai retais spēj pastāstīt, kas aiz tiem slēpjas. Zemāk lasiet vairākus stāstus par to, kā veidojušies mūsu iemīļotie “kadri pirms filmām”.


DreamWorks Pictures

Sākumā bija paredzēts, ka uz mēness sēdēs un makšķerēs pieaudzis vīrietis. Mākslinieks vārdā Roberts Hans nolēma paeksperimentēt un izveidoja daļēju versiju, kurā vīrieti nomainīja ar mazu zēnu. Mēs zinām, kurš šajā “cīņā” uzvarēja. Starp citu, zēns-makšķernieks ir mākslinieka dēls Viljams. Viņš izauga un kļuva par komponistu.

dreamworks_main

Columbia Pictures

1924. gadā par uzņēmuma logotipu kļuva sieviete ar lāpu. Starp citu, tādas sievietes realitātē nebija un logo ir daudzu sieviešu apvienojums. Ar gadiem dāma mainījās. Pati pirmā versija datējama ar 1992. gadu, kad par modeli kļuva tikai viena sieviete. Par jauno kompānijas seju tika izvēlēta amerikāņu mājsaimniece Dženija Džozefa. Tomēr ir jāpiemin, ka logo izveidotāji beigu rezultātam būtiski izmainīja viņas seju.

maxresdefault-1050x591

Metro-Goldwyn-Mayer

Logo ideja radās Hovardam Dietsam 1924. gadā. Hovards studēja Kolumbijas Universitātē, kurā darbojas sporta komanda “The Lions” (latv.val.- Lauvas). Pirmā varianta izveidošanas laikā logotipam pozēja piecas dažādas lauvas: Slets, Džekija, Tanners, Džordžs un Leo, kurš arī kļuva par pašreizējo logotipa zvaigzni.  

maxresdefault-1-1050x591

Paramount Pictures

Mākslinieks Viljams Hodkinsons šī uzņēmuma logo uzzīmēja kalnu, kurš ļoti līdzinās Benlomonda kalnam Jūtas štatā (ASV). Šī attēla autors uzauga šajā vietā. Starp citu, sākotnējā versijā bija 24 zvaigznes, kas simbolizēja aktierus, kas bija noslēgušu līgumu ar uzņēmumu. Pašreizējā versijā ir tikai 22 zvaigznes, bet neviens nezina, kāpēc tā.

paramount_logo

Warner Bros

Logo šķiet ļoti vienkāršs – vairogs un uzņēmuma veidotāju iniciāļi (Brāļi Varneri). Tomēr, kā izrādās, tas nav viņu īstais uzvārds. “Brāļu Varneru” vecāki uz Ameriku emigrēja no Krievijas impērijas, un viņu īstais uzvārds ir Vonskoleiseri.

warner_bros_logo

Walt Disney

Visslavenākās multiplikāciju filmu studijas logotipā vienmēr bijusi attēlota pasaku pils. Sākumā logotipa veidotāji iespaidojās no Neišvānšteinas pils Vācijā. 2006. gadā logo tika izmainīts – tagad tajā ir redzama Pelnrušķītes pils no Disnejlendas Parīzē.

walt-disney-screencaps-the-walt-disney-logo-walt-disney-characters-31865565-2560-1440-1050x591

Pixar

Vai kāds vēl atceras, kā izskatījās logo, kad uzņēmums bija tikko kā uzsācis darbību 1979. gadā? Nē, protams. Un nekā pārsteidzoša, jo Pixar savu pašreizējo logo ar galda lampu ieguva tikai 1986. gadā, pēc veiksmīgās īsmetrāžas filmas “Luxo Jr.” Skatītājiem tik ļoti iepatikās puika-lampa, ka veidotāji izlēma ar šo varoni nomainīt burtu “i” logotipā.

pixar_animation_studios_logo_1995_remake_by_tppercival-das0djh-1050x591


Alina Dunajeva

brightside.me