zaglushka

8 iemesli, kāpēc mēs nejūtamies pārliecināti par sevi


Dažbrīd mēs nemaz nenojaušam, ka problēmas ar pašapziņu un pārliecinātību par sevi sakņojas mūsu bērnībā un zemapziņā. Kā nomest zema pašvērtējuma nastu? YOUNG.LV izskaidros un ieteiks jums, kā cīnīties pašam ar sevi.


1. Pagātnes kļūdas

Mūsu kļūdas manāmi maina mūsu attieksmi pašiem pret sevi, īpaši, ja noticis kas svarīgs. Bet diemžēl pagātni nevar izmainīt, bet tālāk gan ir jādzīvo. Neieciklējaties uz savām kļūdām, bet gan mācāties no tām, citādi laiks būs iztērēts velti.

2. Audzināšana

Ja bērnībā radinieki nebija apmierināti ar jūsu uzvedību un darbībām, bet skolotāji vērtēja jūs tikai pēc atzīmēm, jūsos varēja izstrādāties ieradums šaubīties par sevi. Taču jūs kļūstat vecāki, kas nozīmē, ka paši spējat kontrolēt savu dzīvi. Vispirms jums pašiem nepieciešams būt apmierinātiem ar sevi.

3. Sevis salīdzināšana ar citiem

Mēs pastāvīgi salīdzinām sevi ar kolēģiem, kuri pēc visiem rādītājiem ir pārāki par mums, kā arī neaizmirstam salīdzināt savas dzīves ar populāru cilvēku dzīvēm, kuras mums šķiet daudz interesantākas. Beigu beigās mēs dusmojamies uz sevi un noliedzam vienkāršāko risinājumu – pieņemt sevi. Cieniet un mīliet sevi, jo mēs visi esam tik atšķirīgi.

4. Nepazīstama situācija

Jūs nesaprotat, kā reaģēt un ko sagaidīt no situācijas. Šī iemesla dēļ rodas šaubas par sevi. Centietes izmēģināt šo kā iespēju iemācīties kaut ko jaunu. Kļūdīties ir normāli, jo kļūdas māca mums orientēties un pielāgoties dažādām situācijām.

5. Pagātnes panākumi

Domas par panākumiem, kurus jūs kādreiz esat sasnieguši, liek jums uzskatīt, ka vairs nekad nespēsiet paveikt ko labāk. Nedomājiet par to, kā atkārtot šo veiksmi, bet gan par to, kā kļūt pārākam par sevi pašu. Attīstaties un neapstājieties, ja uzsākat kādu darbu.

6. Negatīvas domas

Jūs pastāvīgi nodarbojaties ar sevis izzināšu, citu cilvēku dzīvju analizēšanu un pirms miega turpināt sevi šaustīt. Jums ir nepieciešams saprast, ka vairāk laika ir jāvelta pašattīstībai, nevis analizēšanai.

7. Nepatīkams darbs

Ja jūs lielāko daļu dzīves pavadāt, darot kaut ko tikai tāpēc, ka tā “vajag”, tad mums tik tiešām ir jāizsaka sava nožēla, jo jūs zemapziņā jau esat pārliecināti, ka jums nekas nesanāks nedz citā amatā, nedz citā mācību iestādē. Nav nepieciešamības baidīties reizēm teikt “nē” – tas var kardināli izmainīt jūsu dzīvi.

8. Klusēšana

Jā, jūs analizējat savu personību, šaustāt sevi, bet tajā pat laikā jūs klusējat. Izstāstiet saviem tuvajiem par pārdzīvojumiem, kas jūs nomāc, vai arī punktu veidā uzskaitiet visu, kas jūs sevī neapmierina. Pēc tā jūsu domas būs skaidras, un jūs zināsiet, kā rīkoties tālāk.


Galvenais ir pieņemt un mīlēt sevi tādu, kāds jūs esat. Nekad neaizmirstiet to. 

Autors:Marine Hačaturjana

Avots: https://lifehacker.ru/2018/01/11/neuverennost-v-sebe/