freestocks-org-487556

8 padomi: Kas jāizdara līdz Jaunajam gadam?


Ar katru dienu paliek aizvien mazāk un mazāk laika līdz Jaunajam gadam. Un, protams, katrs no mums ir kaut reizi uzdevis sev šo jautājumu: “Ko man pilnīgi noteikti ir jāpaspēj izdarīt līdz Jaunajam gadam?” vai “Ko es vēl neesmu paguvis izdarīt līdz Jaunajam gadam?!” Visiem taču gribas Jauno gadu sākt no baltas lapas…


1. Atvadies no nepatīkamā darba!

Ja aizvadītajā gadā jums prātā ir radušās domas par aiziešanu no darba, jums nav bijusi vēlēšanās iet uz darbu vai bijušas sarežģītas attiecības ar kolēģiem, un esat sapratuši, ka darbs jums vairāk nes negatīvās, nevis pozitīvās emocijas, tad ir vērts padomāt par atlūguma rakstīšanu un aiziešanu no šī darba. Jauno gadu jūs varētu iesākt brīvs un atvērts jauniem piedāvājumiem…

trent-erwin-338084-1050x701

Photo by Trent Erwin on Unsplash

2. Izskatās, ka mums vajag šķirties…

Ja jūsu attiecības atrodas “viss ir grūti” režīmā vai jau esat nonācis pie stadijas “slimīgas attiecības”, un starp jums vairs nav to gaišo un patieso jūtu, un attiecības sen ir pazaudējušas “dzirksti”, romantiku, tauriņus vēderā, tad ir vērts saņemt sevi rokās un drosmīgi parunāties ar savu partneri par šķiršanos. Visas smagās, mokpilnās emocijas, kas nesniedz prieku un gandarījumu, atstāsim aizgājušajam gadam.

priscilla-du-preez-306214-1050x700

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

3. Vajag mācēt piedot

Jā, vajag mācēt piedot. Piedodiet tieši tam cilvēkam, kurš jums nodarījis pāri vai radījis sāpes. Lai pretenziju, sāpju un aizvainojuma nasta paliek 2017. gadā. Un brīvi dodieties jaunajā 2018. gadā!

harli-marten-135841-1050x700

Photo by Harli Marten on Unsplash

4. Pavadiet laiku ar saviem tuvajiem/ pavadiet dienu ar tiem, ar kuriem to vēlaties

Tieši tagad padomājiet – ar ko jūs vēlētos pavadīt laiku? Iespējams, tie būs jūsu vecāki, varbūt draugi, ar kuriem diemžēl tik reti sanāk satikties un kontaktēties. Atlieciet visas savas lietas un piezvaniet viņiem, piedāvājat satikties, tāpat kā vecajos, labajos laikos…

bryan-apen-318974-1050x700

Photo by Bryan Apen on Unsplash

5. Parūpējieties par dāvanām laicīgi

Visiem zināms, ka pēdējās dienās pirms svētkiem veikali ir pārbāzti ar cilvēkiem. Protams, mums negribas stāvēt milzīgās rindās, censties izspraukties cauri cilvēku armijai vai noskatīties, kā jūsu acu priekšā nopērk pēdējo dāvanu, ko jūs jau bijāt noskatījuši… Tāpēc neatstājiet iepirkšanos uz pēdējo brīdi, atbrīvojiet vienu dienu, lai iegādātos dāvanas tuvajiem cilvēkiem. Kā nekā vispatīkamākie pirmssvētku darbi ir dāvanu meklēšana, vai ne?

ben-white-170542-1050x701

Photo by Ben White on Unsplash

6. Nolemiet rīkoties neprātīgi

Atzīstieties, ir taču jums kāda ideja, kas jau sen iesēdusies jūsu galvās, un jūs gaidāt, kad pienāks tas brīdis, kad būsiet pietiekami “pieaudzis”, lai to izdarītu? Varbūt tas ir kāds spontāns brauciens, kāda dārgāka dāvana, tetovējums, atzīšanās jūtās vai lēciens ar izpletni? Nekavējieties! Izlemiet! Izejiet taču no savas komforta zonas!

anna-dziubinska-348-1050x703

Photo by Anna Dziubinska on Unsplash

7. Savediet kārtībā savu māju un darba vietu

Sākt gadu tīrā dzīvoklī vai kārtīgā darba vietā ir taču daudz patīkamāk, vai ne? Atbrīvojieties no nevajadzīgajām lietām, kuras ir bijis žēl izmest, vai par kurām sakāt “nu, kaut kad jau noderēs!”, nododiet nevajadzīgo makulatūru, attīriet biroju un sāciet visu no jauna… Tas taču ir tik vienkārši!

kinga-cichewicz-448946-1050x750

Photo by Kinga Cichewicz on Unsplash

8. Šajā gadā sasniegtais un nākamā gada plāni

Apsēdieties, paņemiet pildspalvu un baltu lapu. Pierakstiet visas savas neveiksmes, sasniegumus, nepiepildītos plānus un idejas šajā gadā un paanalizējiet. Pēc tam labi padomājiet par nākamā gada plāniem. Jūsu mērķiem jābūt konkrētiem, sasniedzamiem un patiešām jums svarīgiem. Mēģiniet sastādīt sev mērķus un reālus termiņus, kā arī izplānojiet rīcības plānu šo ideju izpildei. Lai veicas!

glenn-carstens-peters-190592-1050x699

Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash


Anete Ševšeļova