tianshu-liu-377461-1050×713

9 japāņu multfilmas, kas sajūsminās arī pieaugušos


Vēsajos ziemas vakaros nav nekā jaukāka par pāris labām multfilmām, kas piemērotas arī pieaugušo gaumei. Japāņu multfilmas jau izsenis ieņem īpašu vietu skatītāju sirdīs. YOUNG.LV ir sagatavojis 10 aizraujošu japāņu multfilmu izlasi, kas nevienu neatstās vienaldzīgu.


1. Gariem līdzi (2001)

 

Lūk, vispazīstamākais režisora Hajao Mijazaki darbs, kas savulaik ieguva arī “Oskara” balvu. Kāda brauciena laikā mazās Čihiro vecāki apmaldās un nonāk pamestā vietā. Vakarpusē uz pamestajām ielām parādās savādi radījumi, atpakaļceļš izzūd, bet meitenes vecāki zaudē cilvēcisko apveidu. Čihiro nākas iemācīties izdzīvot jaunā pasaulē un atrast veidu, kā noņemt vecākiem uzlikto lāstu un atgriezties mājās.

mJ2kujfwva9G7TPk7otlppHlD8b

2. Tavs vārds (2016)

 

Multfilma iepazīstina skatītājus ar Taki un Micuhoji. Kādu rītu viņi pamostas ar dīvainu sajūtu, ka ir pazaudējuši kaut ko ļoti nozīmīgu un nespēj atcerēties, ko darījuši vakar. Taki dzīvo Tokijā, bet Micuhoji – piepilsētā. Viņi viens otru nepazīst, bet viņu dvēseles ir cieši saistītas. Tik cieši, ka ik pa laikam viņi samainās ķermeņiem.

C-CHnw3UwAAvhxs

3. Sirds čuksti (1995)

 

Sidtsku Tsukusime ir skolniece, kas visu savu brīvo laiku pavada bibliotēkā. Bet visās grāmatas, kuras meitene paņem, viņa sastop vārdu “Seidzi Amasavi”. Tikai pēc tam viņa saprot – viņš ir meitenes pirmā mīlestība.

whisper-of-the-heart-550c74ad3ffeb

4. Ceļojošā pils (2004)

 

Vēl viens aizkustinošs Mijadzaki darbs, kas balstīts uz angļu rakstnieces Diānas Džonsas romāna motīviem. Darbība norisinās 19. gadsimta paralēlajā pasaulē, kur maģija darbojas kopā ar tehnoloģijām. Cepurniece Sofija mainās, kad viņas pilsētā parādās noslēpumainā burvja Hola pils. Iemīlot Holu, Sofija zaudē jaunību un skaistumu, bet nezaudē cerību noņemt lāstu.

5deb99c32284

5. Pils debesīs (1986)

 

Mazās meitenītes Sitas rokās nonāk Lidojošais Akmens. Tomēr sev to vēlas iegūt valdības aģenti un pirāti. Sita aizbēg no saviem vajātājiem un satiek Padzu. Kopā viņi uzzina, ka Akmens ir lidojošās pils atslēga…

kinopoisk.ru

kinopoisk.ru

6. Mans kaimiņš Totoro (1988)

 

Ģimene ar divām meitām Sacuki un Meju pārceļas uz laukiem. Viss būtu kārtībā, bet meiteņu mamma nonāk slimnīcā. Meja, jaunākā no māsām, skumst, bet drīz vien iepazīstas ar labsirdīgu savādnieku – Totoro. Viņš ir mežsargs un dzīvo netālu. Totoro palīdz meitenēm apmeklēt mammu slimnīcā.

kinopoisk.ru

kinopoisk.ru

7. Stāsts par Kagujas princesi (2013)

 

Sižeta pamatā ir tautas pasaka “Stāsts par vecīti Taketori”. Vecais vīrs pelna iztiku, pārdodot bambusus, bet kādu dienu mežā viņš sastop patiesu princesi vārdā Kaguja – sīciņu meiteni pirksta lielumā.

fe09529dd5faaf890cf896df10a3fad91b7ff26d_hq

8. Princese Mononoke (1997)

 

Vēl viena Hajao Mijadzaka multfilma. Notikumi risinās Muromati posmā – laikā, kad Japānā parādās pirmie šaujamieroči. Galvenais multfilmas varonis ir princis Asitaka, kurš ir spiests pamest savu dzimto ciemu lāsta dēļ, un meiteni Sanu, ko uzaudzinājuši vilki un kura visiem spēkiem cenšas aizstāvēt mežu no cilvēku ienākšanas tajā.

images

9. Jāņtārpiņu kaps (1988)

 

Smagu stāstu par pusaudzi Seitu un viņa mazo māsu parāda Isaju Takahati. Bērni 2. pasaules kara pēdējā mēnesī zaudē mammu. Filma uzņemta, balstoties uz japāņu rakstnieka Akioki Nosaki uz patiesiem notikumiem balstītā romāna.

kinopoisk.ru

kinopoisk.ru


Marine Hačaturjana