chris-barbalis-318238-1050×690

9 noslēpumi ideālam miegam lidmašīnā


Visveiksmīgākie cilvēki ir tie, kuri mierīgi var iesnausties lidmašīnā. Pārējiem gan nākas izjust diskomfortu un gaidīt brīdi, kad tiks līdz gultai. Ja tevi neapmierina tāda netaisnība, tad zemāk būs rekomendācijas no pieredzējušiem ceļotājiem. Pēc šiem ieteikumiem tu nokļūsi līdz galamērķim atpūties un apmierināts.


1. Nakts ir labākais laiks lidojumam

Lieliski, ja lidojums ir tajā laikā, kad parasti guli.  Taču, ja nav paveicies, tad lidojuma dienā piecelies 2-3 stundas agrāk. Neizgulētās stundas būs iespējams kompensēt lidojuma laikā.

lian-jonkman-226400-1050x700

Photo by Lian Jonkman on Unsplash

2. Labākās dienas – otrdienas un ceturtdienas

Ja tu dzīvo pēc principa “jo mazāk cilvēku, jo vairāk skābekļa”, tad lidojumiem izvēlies nepopulārākās dienas: otrdienas un ceturtdienas. Visnoslogotākās dienas parasti ir piektdienas un pirmssvētku dienas.

john-cobb-14130-1050x700

Photo by John Cobb on Unsplash

3. Ideālākā vieta – pie loga

Pēc iespējas centies iegādāties vietu pie loga. Šādai vietai ir divas priekšrocības. Pirmkārt, var ērti iekārtoties un aizmigt, atbalstoties pret lidmašīnas sienu. Otrkārt, kad tavi kaimiņi dosies uz tualeti, viņi tevi netraucēs. Ieteicams izvairīties no sēdvietām, kas atrodas lidmašīnas priekšgalā un pie tualetēm. Ja ar otro variantu viss ir skaidrs, tad zini, ka parasti priekšgala vietas aizņem ģimenes ar bērniem. Šajās vietās nekad nebūs miers. Ja tev nav paveicies ar ceļabiedru, atbildi meklē 7. punktā.

suhyeon-choi-184102-1050x701

Photo by Suhyeon Choi on Unsplash

4. Maksimāli nolaid krēsla atzveltni

Ja vēlies komfortabli atpūsties – maksimāli nolaid krēsla atzveltni. Tikai pārliecinies, ka aizmugurē sēdošajam nav iebildumu. Atgādināsim, ka ilgi sēdēt vienveidīgi ir kaitīgi jostasvietai. Kā arī gulēt uz galdiņa – nav labākais variants. Tā rezultātā var sākt sāpēt spranda un mugurkauls.

chris-barbalis-318238-1050x690

Photo by Chris Barbalis on Unsplash

5. Apģērbam ir jābūt siltam un ērtam

Atceries, kādā apģērbā tu parasti guli. Pareizi! Tas ir brīvs un neierobežo tavas kustības. Vadies pēc tāda paša principa arī lidmašīnā, jo lidojums var izrādīties ilgs. Kā arī neaizmirsti, ka lidojuma laikā lidmašīnās mēdz būt auksti un ne vienmēr tiek izdotas segas. Tāpēc laikus vajadzētu parūpēties par siltām zeķēm un biezāku jaku.

gary-lopater-183558-1050x700

Photo by Gary Lopater on Unsplash

6. Drošības jostu liec virs drēbēm

Uzlikta josta virs drēbēm padarīs tavu miegu komfortablāku. Kā? Viss vienkārši! Stjuarte nekad tevi nemodinās, ja redzēs, ka esi jau piesprādzējies ar drošības jostu.

ethan-sykes-239320-1050x736

Photo by Ethan Sykes on Unsplash

7. Miega aksesuāri

Gaisma un troksnis ir galvenie faktori, kas traucē gulēt. Ar šo problēmu palīdzēs tikt galā miega maska acīm un ausu aizbāžņi. Savukārt, lai būtu ērti kaklam, izmanto tam speciāli paredzētu piepūšamu spilvenu. Ja tāda nav, var izmantot arī sarullētu šalli vai svīteri.

louis-magnotti-27204-1050x700

Photo by louis magnotti on Unsplash

8. Noliec elektroniku tālāk no sevis

Nav vērts skatīties filmas lidojuma laikā. Viedtālrunis, planšetdators, portatīvais dators – tie visi izstaro zilo gaismu, kas savukārt stimulē mūsu smadzenes.  Lai lidojuma laikā ātrāk aizmigtu, lasi garlaicīgu grāmatu vai klausies nomierinošu mūziku, piemēram, putnu balsis vai jūras šalkoņu.

sofia-sforza-60287-1050x700

Photo by Sofia Sforza on Unsplash

9. Ēdiens un dzērieni

Diez vai tu varēsi ātri lidojuma laikā iemigt, ja ēdīsi. Ēdienam jābūt vieglam un veselīgam, bet dzert vajadzētu zāļu tēju vai negāzētu ūdeni. Aizmirsti par kafiju un alkoholu, jo tie tikai uzmundrina.

ashim-d-silva-95244-1050x700

Photo by Ashim D’Silva on Unsplash


Alina Dunajeva