books-1

9 romāni, kas uzlabos tavu angļu valodu


Viens no efektīvākajiem un izklaidējošākajiem veidiem, kā iemācīties svešvalodu, ir lasīšana. Laikā, kamēr tu lasi kārtējo grāmatu, tu vari paplašināt savu vārdu krājumu un iemācīties runā izmantot dažādu grūtības līmeņu teikumus. YOUNG.LV žurnālists izvēlējās labākos romānus, kurus izlasot, tu mācīsies arī valodu.


1. Kenets Greiems – “Vējš vītolos” (The Wind in the Willows by Kenneth Grahame)

Šī klasiskā stāsta darbība notiek Anglijas laukos un stāsta par pie upes dzīvojošu dzīvnieku piedzīvojumiem. Greiema izmantotā vienkāršā valoda ar brīnišķīgiem stāstiem šo grāmata par patīkamu lasāmvielu gan pieaugušajiem, gan bērniem.

2. Viljams Goldings – “Mušu pavēlnieks” (Lord of the Flies by William Golding)

Šī grāmata ir kļuvusi par moderno klasiku, kas skolās visā pasaulē ir iekļauta obligātās literatūras sarakstos. Kad zēnu grupa tiek izolēti uz pamestas salas, viņu izveidotā sabiedrība kļūst nežēlīga. Goldings izmanto dramatisku un aprakstošu valodu, kas līdzinās dzejai, un bieži liek lasītājam justies, it kā viņš šajās ainās darbotos pats.images

3. Ernests Hemingvejs – “Sirmgalvis un jūra” (The Old Man and the Sea by Ernest Hemingway)

Hemingvejs ir labi pazīstams ar savu vienkāršo rakstīšanas stilu un īsajiem teikumiem, kas varētu nākt par labu tiem, kas tikai mācās angļu valodu, tieši tāpēc šo grāmatu tik daudzi ir lasījuši skolā. Stāsts par varonīgo zvejnieku un viņa cīņu ar milzu zivi – tas ir brīnišķīgs veids, kā iepazīt šo lielisko rakstnieku.the-old-man-and-the-sea-by-ernest-hemingway-1-638

4. Džordžs Orvels – “Dzīvnieku ferma” (Animal farm by George Orwell)

Šis īsais, alegoriskais romāns stāsta par dzīvniekiem, kas saceļas pret saviem cilvēku saimniekiem un ir satīra par Padomju Savienības Staļina ēru. Orvels lieto vienkāršu angļu valodu, lai šo darbu varētu izbaudīt jebkura vecuma lasītāji, un dzīvnieki runā īsos, skaidros teikumos.animal-farm-cover-2

5. Mičs Alboms – “Otrdienas ar Moriju” (Tuesdays with Morrie by Mitch Albom)

Grāmata izskaidro Miča Alboma un viņa profesora Morija Švarca savstarpējās attiecības. Autors dalās ar nozīmīgām dzīves mācībām, kuras viņam ir sniedzis profesors Morijs savas dzīves pēdējo mēnešu laikā. Tā ir laba grāmata, kas palīdzēs jums uzlabot lasīšanas un rakstīšanas prasmes angļu valodā. Tāpat grāmata ir lieliski piemērota, lai to lasītu skaļi.Attēlu rezultāti vaicājumam “Tuesdays with Morrie by Mitch Albom”

6. Niks Hornbijs «Hi-Fi» (High Fidelity by Nick Hornby)

Šī grāmata noteikti jāizlasa visiem mūzikas cienītājiem. Šis modernais stāsts izmanto mūsdienīgu valodas stilu un stāsta par Robu – nelaimīgu vinilplašu veikala īpašnieku. Romāns ir viegli lasāms un tajā ir smieklīgas sarunas starp tēliem, kas ļauj viegli attīstīties sižetam.960

7. Luiss Lorijs – “Devējs” (The Giver by Lois Lowry)

Lorijs lieto īsus teikumus un vienkāršas gramatiskās formas, tādējādi veidojot stāstu, kas notur uzmanību jau no paša sākuma. Tas ir stāsts par puiku vārdā Džonass un sabiedrību, kurā viņš dzīvo – par sabiedrību, kurā neeksistē brīvība, individualitāte un izvēle.Attēlu rezultāti vaicājumam “The Giver by Lois Lowry)”

8. Roalds Dāls – “Fantastiskais Misters Lapsa” (Fantastic Mr Fox by Roald Dahl)

Roalds Dāls ir viens no visu laiku labākajiem bērnu grāmatu autoriem, kuru ir iecienījuši arī pieaugušie. Mācoties angļu valodu, sākt ar bērnu grāmatu ir laba ideja, jo tajās bieži ir jautrs sižets un interesants dialogs.Attēlu rezultāti vaicājumam “Fantastic Mr Fox by Roald Dahl”

9. Marks Hadons – “Savādais notikums ar suni naktī” (The Curious Incident of the Dog in the Night-Time by Mark Haddon)

Tas ir stāsts par jauna zēna Kristofera piedzīvojumiem – puika cieš no autisma. Kad viņš atklāj sava kaimiņa suņa slepkavību, viņš nolemj to izmeklēt. Tā kā stāsts tiek pasniegts no Kristofera skatu punkta, viss, ko viņš redz un jūt, ir viegli saprotams un aizved lasītāju interesantā ceļojumā.Attēlu rezultāti vaicājumam “The Curious Incident of the Dog in the Nighttime by Mark Haddon”